Strona 60 z 145 PierwszyPierwszy ... 10505152535455565758596061626364656667686970110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #591
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,943

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Możliwe, że rozpętałem małą burzę. Teraz może okazać się, że po przeczytaniu tego co napisałem, znajdą się inni w podobnej sytuacji którzy kupili auto po 3 miesiącach od ostatniej aktualizacji map i będą domagać się swoich praw.
    No właśnie gdyby dużej części ludzi chciało się szarpać o dostarczenie dobrego/dopracowanego auta to może Włosi wzięli by się w końcu do roboty. A tak to jest jak z klapą bagażnika - u każdego (bez spoilera, bo w tych są mocniejsze sprężyny) jest problem opadania (szczególnie jak wieje wiatr i/lub auto jest zaparkowane pod górkę), tylko większość nie zauważa, albo nie chce się szarpać, albo ma to gdzieś. ja wywalczyłem, choć zajęło to 8 mcy czekania na odpowiedź z Włoch i kilka ponagleń w międzyczasie - mam mocniejsze sprężyny i klapa działa jak powinna od początku. Podobnie było z innymi pierdołami - tylko potem mi wielu pisało Twój egzemplarz jest jakiś felerny/wadliwy, a przy każdej okazji w innych widziałem dokładnie te same mankamenty (cokolwiek np: piszczenie kierownicy przy kręceniu jak jest zimno, problemy z ładowaniem/niedoładowanym optymalnie akumulatorem, zbyt ruszające się rączki drzwi przednich, wygniecione miejsce pod łokciem w podłokietniku (tak że jest całkiem twardo) jeśli ktoś jeździ z łokciem stale opartym (będę miał wymieniony wkrótce), odpadające(pewnie łatwo je zerwać przez przypadek zaczepiając np rękawem) u wielu gumki od spodu podłokietnika - wtedy podłokietnik skrzypi, niedziałające ogrzewanie tylnej szyby/siedzeń i kierownicy (mimo zaświeconych kontrolek) jak aku jest niedoładowany itp). Mało ludzi się skarży i szarpie to i mało poprawiają.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #592
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Ale oni dobrze wiedzą, że jest problem z małą nawigacją, tylko "walą w zielonego krasnala"
    Ja też mam zgłoszony w ASO brak aktualizacji map i odpowiedź z TESEO identyczną jak [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] - będzie naprawione w grudniu. Na razie jeszcze czekam, bo grudzień się nie skończył, a potem wyślę pismo przez kancelarie prawną o zwrot pieniędzy za niesprawną i nienaprawioną nawigację lub wymianę urządzenia na działające
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #593
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No właśnie to samo mam zamiar zrobić.

  4. #594
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale oni dobrze wiedzą, że jest problem z małą nawigacją, tylko "walą w zielonego krasnala"
    Ja też mam zgłoszony w ASO brak aktualizacji map i odpowiedź z TESEO identyczną jak [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] - będzie naprawione w grudniu. Na razie jeszcze czekam, bo grudzień się nie skończył, a potem wyślę pismo przez kancelarie prawną o zwrot pieniędzy za niesprawną i nienaprawioną nawigację lub wymianę urządzenia na działające
    Życie nauczyło mnie, że samo naciskanie średnio na nich działa. Ale już atak z powołaniem się na konkretne paragrafy uruchamia machinę bo żaden producent nie chce żeby z małego problemu zrobiła się kampania serwisowa na cały świat
    Tak na marginesie, zadzwonili do mnie z Włoch z zapytaniem czy jestem zadowolony z załatwienia sprawy Dowiedziałem się, że ponoć zgłoszenie jest zamknięte. Jak powiedziałem, że nic nie jest załatwione i sprawę skierowałem do prawników to jeszcze tego samego dnia miałem kontakt od sprzedawcy, że Włosi poprosili o jak najszybsze zgranie informacji z mojego samochodu
    Ostatnio edytowane przez fuji ; 06-12-2019 o 15:05

  5. #595
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale oni dobrze wiedzą, że jest problem z małą nawigacją, tylko "walą w zielonego krasnala"
    Ja też mam zgłoszony w ASO brak aktualizacji map i odpowiedź z TESEO identyczną jak [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] - będzie naprawione w grudniu. Na razie jeszcze czekam, bo grudzień się nie skończył, a potem wyślę pismo przez kancelarie prawną o zwrot pieniędzy za niesprawną i nienaprawioną nawigację lub wymianę urządzenia na działające
    wiedzą ale sami nie mają motywacji - jak zaleją ich skargi i groźby od dużej częci klientów to może nabiorą motywacji - teraz uważają że nie jest to wielki/priorytetowy problem do rozwiązania skoro jedna na setki osób się skarży. to jest to o czym piszę, większość zlewa fakt że AR ich zlewa zamiast powalczyć o swoje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #596
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Włosi poprosili o jak najszybsze zgranie informacji z mojego samochodu
    Dlatego napisałem, że "walą w zielonego krasnala". Co oni chcą zgrywać z Twojego auta? VIN?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wiedzą ale sami nie mają motywacji
    W ramach "motywacji" jedyne, co na razie zrobili, to wycofanie małej nawigacji z modelu na rok 2020
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #597
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Z mojego też zgrywali cała konfigurację auta. Tyle, że u mnie jeszcze doszło zgłoszenie dot. zawieszającej się navi (kilka razy) i wyłączającego się radia (wyłącza się i włącza, pewnie chodzi o te zjawisko, które na forum funkcjonuje pod określeniem resetowania). Właśnie jestem na etapie kolejnego zgłoszenia w serwisie. Wczoraj ponownie systemy były odczytywane parametry. Błędów brak.

  8. #598
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    W ramach "motywacji" jedyne, co na razie zrobili, to wycofanie małej nawigacji z modelu na rok 2020
    6.5" nie powinno być od początku w ofercie - jak to wygląda i ten mikro obraz z kamery. ja brałem 6.5 tylko dlatego bo w Giulii za 8.8" musiałbym dopłacić ponad 10tyś (bo bez navi się nie dało zamówić) a navi od nich nie chciałem bo raz że wziąłem z Android Auto dwa że navi od producentów są z reguły do bani (choćby live traffic nie dizała albo działa za granicą ale byle jak; z Google nie ma podejści- w Stelvio jakoś oferowali 8.8 bez navi za 1tyś dopłaty.

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Z mojego też zgrywali cała konfigurację auta. Tyle, że u mnie jeszcze doszło zgłoszenie dot. zawieszającej się navi (kilka razy) i wyłączającego się radia (wyłącza się i włącza, pewnie chodzi o te zjawisko, które na forum funkcjonuje pod określeniem resetowania). Właśnie jestem na etapie kolejnego zgłoszenia w serwisie. Wczoraj ponownie systemy były odczytywane parametry. Błędów brak.
    jeśli masz jesszcze radio 1ej generacji (Ty masz chyba 2017r tak?) to ciśnij ich o wymianę, dostaniesz drugiej, dodasz hub USB, zmienisz proxi, zaktywujesz AA/ACP, do tego radio będzie szybsze a obraz z kamery na 8.8" duzy (z nowym firmwarem). Najlepsze co się może przydażyć posiadaczowi starego typu radia to problemy z nim i wymiana gwrancyjna
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #599
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Październik 2016. No właśnie może "z nieba" mi spadło to resetowanie się radia. Czekam, co zrobią. Wiem, że podobną historię miał jeden z klientów tutejszego ASO, była próba aktualizacji ale bez efektu i teraz on jest jeden krok przede mną. Jak będzie miał odpowiedź to na pewno ją poznam.
    Kamery nie mam i nie planuję. Jakoś mnie nie przekonuje. Nie twierdzę, że to złe urządzenie ale dla mnie niepotrzebne.

  10. #600
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    No ja nie mam tyle "szczęścia" co [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] Moje auto jest z 2017 toku i radio cały czas działa bez zarzutu. Żadnych resetów, zawsze łączy się z telefonem, nic nie zrywa, aktualizacje map wgrywają się bez problemu, tylko od pół roku nie mam nic nowego do wgrania, a brak aktualnych map powoduje, że fabryczna nawigacja staje się bezużyteczna. A skoro za nią dodatkowo zapłaciłem i za trzy lata aktualizacji map, to oczekuję wywiązania się z umowy, albo zwrotu pieniędzy. Zgrywać u mnie nie ma czego, bo na podstawie VIN-u TESEO potwierdziło, że na koncie mopar nie ma nowych map do mojego auta. Problem miał być rozwiązany w grudniu, więc na razie czekam.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 06-12-2019 o 18:20
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory