Strona 62 z 145 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263646566676869707172112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #611
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dopiero co pisałeś w innym wątku że nie używasz ACP prawie w ogóle. Widzę że navi jednak tak. Ogranij sobie po WiFi żeby było wygodnie i olej ten szajs za 10k wbudowany bo jest miim zdaniem słaby IMHO (graficznie i praktyczny brak life traffic). Google maps - tu jest świetny life traffic przede wszystkim, reszta OK, aktualny na max, bez żadnego 30minutowego (bo masz nowy typ radia) ładowania nowych (pewnie i tak przestarzałych trochę) map co 3 mce na włączonym silniku.
    Jeżeli jadę w długą trasę gdzie zależy mi na unikaniu korków, wypadków, aktualizowaniu trasy, info o policji itp to wybieram ACP. Gratis dostaję lepszą jakość muzyki ze spotify + Ładowanie telefonu.
    Jak muszę jechać gdzieś blisko do sklepu/lekarza/znajomego, gdzie nie znam ulicy, albo wiochy, która nie wiem gdzie jest to wpisuje w nawi wbudowaną i nie potrzebuje dodatkowych opcji poza wskazaniem trasy. Adres wpisuje stojąc w korku więc nawet koło fortuny mi nie przeszkadza.
    Zgadzam się, że wbudowana nawi dupy nie urywa. W 4 letnim BMW miałem nawigację z lepszą jakością obrazu, z iDrive touch, fajniejszymi informacjami na desce rozdzielczej i to wszystko offline (w online dochodził live traffic np). Ale do podstawowych potrzeb wystarcza, a do zadań specjalnych jest ACP.
    Ostatnio edytowane przez gruby19 ; 18-12-2019 o 14:53

  2. #612
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Jeżeli jadę w długą trasę gdzie zależy mi na unikaniu korków, wypadków, aktualizowaniu trasy, info o policji itp to wybieram ACP. Gratis dostaję lepszą jakość muzyki ze spotify + Ładowanie telefonu.
    Jak muszę jechać gdzieś blisko do sklepu/lekarza/znajomego, gdzie nie znam ulicy, albo wiochy, która nie wiem gdzie jest to wpisuje w nawi wbudowaną i nie potrzebuje dodatkowych opcji poza wskazaniem trasy. Adres wpisuje stojąc w korku więc nawet koło fortuny mi nie przeszkadza.
    Zgadzam się, że wbudowana nawi dupy nie urywa. W 4 letnim BMW miałem nawigację z lepszą jakością obrazu, z iDrive touch, fajniejszymi informacjami na desce rozdzielczej i to wszystko offline (w online dochodził live traffic np). Ale do podstawowych potrzeb wystarcza, a do zadań specjalnych jest ACP.
    myślę że jak dodasz sobie WiFi na ACP to już nie będziesz raczej korzystał z wbudowanej navi.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ok, ale powiem Ci, że ostatnio z moją córką wybrałem się do muzeum bombek w Nowej Dąbii, z Lublina ok. 130km. W jedną stronę pojechałem na wujku Google, w drugą na fabrycznej navi. Powiem Ci, że czasem mapy googla poprowadzą tak, że w sumie przeciągną po takich dziurach, że przez jakiś czas to już miałem dość, poza tym raz w ogóle coś się mu popieprzyło pod kopułą i wyprowadził mnie na łąkę. Wracałem na fabrycznej navi i trasa była o wiele według mnie lepiej dobrana, a przede wszystkim prostsza. Ja nie twierdzę, że Google Maps jest złe, bo ma wiele niezaprzeczalnych zalet, ale powiem, że mi się dobrze jeździ na fabrycznej, jest czytelna, dobrze działa obsługa głosowa, fajna jest funkcja nawigowania do miejsca po nazwie i jest możliwość zadzwonienia do danego miejsca bo ma w bazie również numery telefonów, ogólnie jak dla mnie jest ok.
    no nie wiem, korzystałeś z ACP czy AA? jeśli ACP to może jeszcze nie dopracowali Google Mapsa na to? Ja mam zgoła inne doświadczenia, swoje bardzo dobre z AA (komendy głosowe obecnie super działają, dodawanie/kasowanie posrednich punktów podróży, stacje, mcdonaldsy itp), natomiast o ori navi dużo czytałem złego (sam tylko trochę się bawiłem w salonie). PRzykład z UK opisywany na forum co do zapisanych punktów - wyśmiewali że gość chciał podjechać do ASO AR, wyszukał, podało mu, podjechał, okazało sie że od jakiś 10 lat nie ma tam już ASO - zamknęli się. Obsługa głosowa w starych AA (tak wersja 3.1) źle działała, ale już tak ok 3.5 nie szczególnie narzekałem, potem było tylko lepiej plus nowe funkcje. naprawdę nie mogę się przyczepić, moim zdaniem Google Assistant działą świetnie na Google Maps (na Spotify niestety jeszcze w 4.8 trzeba było gadać po angielsku, nie sprawdzałem w 4.9 jeszcze).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #613
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    myślę że jak dodasz sobie WiFi na ACP to już nie będziesz raczej korzystał z wbudowanej navi.


    no nie wiem, korzystałeś z ACP czy AA? jeśli ACP to może jeszcze nie dopracowali Google Mapsa na to? Ja mam zgoła inne doświadczenia, swoje bardzo dobre z AA (komendy głosowe obecnie super działają, dodawanie/kasowanie posrednich punktów podróży, stacje, mcdonaldsy itp), natomiast o ori navi dużo czytałem złego (sam tylko trochę się bawiłem w salonie). PRzykład z UK opisywany na forum co do zapisanych punktów - wyśmiewali że gość chciał podjechać do ASO AR, wyszukał, podało mu, podjechał, okazało sie że od jakiś 10 lat nie ma tam już ASO - zamknęli się. Obsługa głosowa w starych AA (tak wersja 3.1) źle działała, ale już tak ok 3.5 nie szczególnie narzekałem, potem było tylko lepiej plus nowe funkcje. naprawdę nie mogę się przyczepić, moim zdaniem Google Assistant działą świetnie na Google Maps (na Spotify niestety jeszcze w 4.8 trzeba było gadać po angielsku, nie sprawdzałem w 4.9 jeszcze).
    Korzystałem z AA, wydaje mi się, po prostu, że jeżeli wypowiadasz się w stylu
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    olej ten szajs za 10k wbudowany bo jest miim zdaniem słaby IMHO
    To jest to Twoje zdanie po używaniu jej jakiś dłuższy czas, a nie na podstawie, że się nią trochę bawiłeś w salonie czy czytałeś dużo złego w necie

  4. #614
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    myślę że jak dodasz sobie WiFi na ACP to już nie będziesz raczej korzystał z wbudowanej navi.
    No pewnie tak, tylko najpierw musiałbym kupić Twoje urządzenie za 1.5k PLN, więc jeżeli faktycznie byłby to dla mnie problem konieczny do rozwiązania, to pokazałem Tobie co kupiłbym najpierw

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no nie wiem, korzystałeś z ACP czy AA? jeśli ACP to może jeszcze nie dopracowali Google Mapsa na to?
    Google Maps na ACP to ten sam Google Maps co na iOS, więc chyba nie można go dopracować lub nie. Owszem różni się ilością prezentowanych komunikatów (chyba nie pokazuje policji?), ale na pewno wyznaczana trasa jest taka sama.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    natomiast o ori navi dużo czytałem złego (sam tylko trochę się bawiłem w salonie)
    Może właśnie warto się przekonać samemu i ocenić według swoich potrzeb, a nie opierać się na tym co ludzie piszą. Wiadomo, że ludzie wyrażają głównie negatywne opinie, bo jeżeli coś działa zgodnie z założeniami, to nie ma potrzeby się wypowiadać.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wyśmiewali że gość chciał podjechać do ASO AR, wyszukał, podało mu, podjechał, okazało sie że od jakiś 10 lat nie ma tam już ASO - zamknęli się
    Wierzysz w to? Ile razy pojechałeś do ASO nie dzwoniąc wcześniej do niego? a jeżeli już to po co tam byłeś, po brelok? Nie wierzę, że ktoś z grubym tematem jedzie do serwisu bez zapowiedzi.
    Ja miesiąc temu pojechałem do Ustronia Morskiego. Chciałem iść na obiad. Sprawdziłem w Google jakie miejsca są polecane i które z nich otwarte. Każde bez wyjątku było zamknięte. Wszystko było zamknięte poza restauracjami w Hotelach. Nie winie za to google, tylko właścicieli, którzy nie zaktualizowali godzin otwarcia swoich lokali.

  5. #615
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    No pewnie tak, tylko najpierw musiałbym kupić Twoje urządzenie za 1.5k PLN, więc jeżeli faktycznie byłby to dla mnie problem konieczny do rozwiązania, to pokazałem Tobie co kupiłbym najpierw
    ale ja mam na mysli sam WiFi do ACP - coś typu jak linkowałeś w osobnym temacie, przekonałeś mnei wtedy pokazując mi takie urządzenie że akurat w przypadku jak ktoś ma juz AA/ACP to "moje" urządzenie nie ma sensu. ja Cię namawiam cały czas do spróbowania tego co linkowałeś -wbrew może swojemu interesowi - ja tu na forum nie jestem tylko biznesowo (choć torchę teraz tak, tak wyszło), ale głównie z pasji - i wiedzą to CI którzy przez poprzednie 10 lat ze mną mieli do czynienia


    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Może właśnie warto się przekonać samemu i ocenić według swoich potrzeb, a nie opierać się na tym co ludzie piszą. Wiadomo, że ludzie wyrażają głównie negatywne opinie, bo jeżeli coś działa zgodnie z założeniami, to nie ma potrzeby się wypowiadać.
    tylko ona nawet wyglądała w salonie jakbym zainstalował darmową wersję Sygica w 2010r. wiem, dzisiaj dodali drzewka i ładne niebo jak masz 3D, mnie jednak nie przekonuje, nie za 10k gdzie tak naprawdę już 90% urządzenia fizycznie jest w aucie - dochodzi tylko GPS i mapy.

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Wierzysz w to? Ile razy pojechałeś do ASO nie dzwoniąc wcześniej do niego? a jeżeli już to po co tam byłeś, po brelok? Nie wierzę, że ktoś z grubym tematem jedzie do serwisu bez zapowiedzi.
    Ja miesiąc temu pojechałem do Ustronia Morskiego. Chciałem iść na obiad. Sprawdziłem w Google jakie miejsca są polecane i które z nich otwarte. Każde bez wyjątku było zamknięte. Wszystko było zamknięte poza restauracjami w Hotelach. Nie winie za to google, tylko właścicieli, którzy nie zaktualizowali godzin otwarcia swoich lokali.
    to nie było tak opisane - napisałem bardzo skrótowo/nieprecyzyjnie, no ale widzę że musze uszczegółowić. on nie pojechał tam, z tego co pamiętam albo chciał pojechać na serwis albo bawił się navi i wyszukał servis w navi a ta zamiast mu pokazać drogę do obecnego dealera to pokazała mu takiego o którym wiedział że nie ma go tam od 10 lat. słowa okazało się użyłem w sensie historii z mojego punktu widzenia. podawali przykład, dokładnego dealera z nazwy/miejscowości. na alfaowner jak poczytasz posty, to zobaczysz też że ludzie wypowiadają się bardziej ostrożnie/precyzyjnie niż u nas a sensacji nie robią na siłę.


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To jest to Twoje zdanie po używaniu jej jakiś dłuższy czas, a nie na podstawie, że się nią trochę bawiłeś w salonie czy czytałeś dużo złego w necie
    wystarczyło mi się pobawić 2 razy żeby wiedzieć, że nie jest to coś warte 10k i dlatego w moim konfigu który sobie sam robiłem (dość doposażona Giulia, katalogowo 232k) nie ma ori navi, jest za AA i to kupa innych pierdół które są praktyczne i się przydają (ot choćby pakiet komfort, convinience a najlepszy przykład to organizer i mata w bagażniku - niby nie tanie jak na kawałek siatki/uchwyty i piankę, ale jakże przydatne w codziennym moim użytkowaniu).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #616
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W związku z tym, że wg informacji od BOK Alfa Romeo, problem z aktualizacją map w autach z "małą" navi miał być rozwiązany do końca grudnia, pozwoliłem sobie zadzwonić na infolinię i zapytać, co słychać. Miła Pani odpowiedziała mi, że przecież "to jeszcze nie koniec grudnia, bo dopiero 23. Rozumiem teraz, że koniec grudnia to 31. tylko nie wiem czy 0.00 czy 23.59. Czekam więc nadal pełny nadziei. A w załączeniu fotka z mojej navi z dowodem na niepotrzebne (choć ładne) marnowanie pamięci na gwiazdki, drzewka i inne pierdoły. To już trzecie takie miejsce, gdzie wyświetlacz zmienia się w ramkę do wyświetlania widoczków.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20191228-WA0000.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	264871

  7. #617
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    prezes-tk, gdzie zgłaszałeś brak map do małej nawigacji? Chętnie poczynię takie samo zgłoszenie. Nie dość, że nie ma aktualizacji od marca to ekran mojej nawigacji popękał po gwarancji (skończyła się w połowie tego roku) a jednostka regularnie resetuje się. Aktualnie domagam się wymiany na nową w ramach gestu handlowego. Nie wiem czy coś z tego będzie.

  8. #618
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=74456]Toma[/MENTION] po tym co piszesz, moim zdaniem powinni to uwzględnić, bo przecież od marca dodatkowo to oni nie wywiązali się z umowy nie dostarczając map o których była mowa, dodatkowo z tym wyświetlaczem to chyba nieodosobniony przypadek niestety. Tutaj masz link do kontaktu
    https://www.alfaromeo.pl/kontakt

  9. #619
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    W związku z tym, że wg informacji od BOK Alfa Romeo, problem z aktualizacją map w autach z "małą" navi miał być rozwiązany do końca grudnia, pozwoliłem sobie zadzwonić na infolinię i zapytać, co słychać. Miła Pani odpowiedziała mi, że przecież "to jeszcze nie koniec grudnia, bo dopiero 23. Rozumiem teraz, że koniec grudnia to 31. tylko nie wiem czy 0.00 czy 23.59. Czekam więc nadal pełny nadziei. A w załączeniu fotka z mojej navi z dowodem na niepotrzebne (choć ładne) marnowanie pamięci na gwiazdki, drzewka i inne pierdoły. To już trzecie takie miejsce, gdzie wyświetlacz zmienia się w ramkę do wyświetlania widoczków.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20191228-WA0000.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	264871
    I co Nowy Rok a aktualizacji mapy nadal brak. Ale jest (będzie) przecież grudzień 2020.

  10. #620
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam!

    Chociaż przeglądam to forum już długo to mój pierwszy post.
    Nie ukrywam, że jestem niesamowicie zawiedziony nawigacją w Giulii. Moje poprzednie auto to Mazda6 (2015) i tam miałem nawigację on-line z informacjami o ruchu, korkach, cenach paliw i pogodą. Kupując Alfę skupiłem się na tym, jak to auto jeździ (dużo lepiej niż Mazda6) i totalnie nie zwróciłem uwagi na system multimedialny. Przecież auto nowsze technicznie więc powinno być co najmniej tak samo jak w Maździe. Brałem w 2018 auto ze stoku 2017 rok z 6,5" nawigacją. Jakoś początkowo przeżyłem, że niema trybu on-line, potem pytałem w ASO o możliwość zmiany na wyświetlacz 8,8" i dołożenie CP/AA. Oczywiście odpowiedź: nie da się i już! A teraz czekam już niemal rok na aktualizację map. A na drogach w naszym kraju co chwilę się coś zmienia (obwodnica Częstochowy - budowa A1 ... itd ... itd.). Reasumując: auto za 200k zł z fabryczną nawigacją, która jest nieaktualna i aktualna być nie może ... (Do roku 2015 miałem Seata Exeo z RNS-E i tam co roku można było wypalić sobie DVD z najnowszymi mapami).

    Nie wyobrażam sonie montować uchwytu na telefon/nawigację i go wozić pod szybą z nawigacją ...

    Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Szukać po za ASO ekranu 8,8" i próbować montować CP/AA? Czy się da? Czy ktoś na forum zajmuje się takimi przeróbkami ... ? I czy ktokolwiek ma info czy w ogóle będzie aktualizacja map do ekranu 6,5"?

    Z samochodu ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zaraz będzie 50k km. Bez jakiejkolwiek awarii i problemów.

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory