Strona 63 z 145 PierwszyPierwszy ... 13535455565758596061626364656667686970717273113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #621
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    pisałem do nich kiedy zamierzaja wypuscic aktualizacje, to nie wiedza pracuja nad tym, chcialem wyciagnac od nich jakas rekompensate, ale niestety olali temat.

  2. #622
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    W mojej nawigacji oprócz samoczynnego resetowania się jednostki popękał od wewnątrz ekran. Do pary z brakiem aktualizacji map stała się bezużytecznym i szpecącym elementem wnętrza samochodu.

    Z racji upłynięcia gwarancji FCA zaproponowało mi 50% partycypację w kosztach zakupu nowej jednostki. Odrzuciłem propozycję, gdyż nie rozwiązuje ona problemu braku aktualizacji map, które FCA zobowiązało się dostarczać co 3 miesiące przez 3 lata. Co z tego, że zapłacę 1700 ileś złotych skoro nadal będę musiał korzystać z nawigacji w telefonie. Obecne mapy z marca 2019 są wobec rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce mocno nieaktualne. Obecnie domagam się wymiany jednostki na taką, którą można aktualizować lub taką, która obsługuje Apple CarPlay.

  3. #623
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    W mojej nawigacji oprócz samoczynnego resetowania się jednostki popękał od wewnątrz ekran. Do pary z brakiem aktualizacji map stała się bezużytecznym i szpecącym elementem wnętrza samochodu.

    Z racji upłynięcia gwarancji FCA zaproponowało mi 50% partycypację w kosztach zakupu nowej jednostki. Odrzuciłem propozycję, gdyż nie rozwiązuje ona problemu braku aktualizacji map, które FCA zobowiązało się dostarczać co 3 miesiące przez 3 lata. Co z tego, że zapłacę 1700 ileś złotych skoro nadal będę musiał korzystać z nawigacji w telefonie. Obecne mapy z marca 2019 są wobec rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce mocno nieaktualne. Obecnie domagam się wymiany jednostki na taką, którą można aktualizować lub taką, która obsługuje Apple CarPlay.
    Też im to pisałem, ale olewka totalna.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  4. #624
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Ta nawigacja to jest takie naplucie w twarz klientom że aż przykro. Ostatnio włączyłem ją wracając do domu z Czechowic w kierunku Bielska, mając jakieś 30 km do celu, to mnie pokierowała (tzn chciała) takimi zadupiami że aż stanąłem żeby sprawdzić jakie mam ustawienia trasy, wszystko było prawidłowo a navi uznała że +10 minut to nie problem, no po prostu szacun dla działu IT, obecnie czekam na moduł z Car Play od Lio, wtedy przynajmniej będę miał telefon spięty jak trzeba i normalną nawi na ekranie.

  5. #625
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianekmi Zobacz post
    Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Szukać po za ASO ekranu 8,8" i próbować montować CP/AA? Czy się da? Czy ktoś na forum zajmuje się takimi przeróbkami ... ? I czy ktokolwiek ma info czy w ogóle będzie aktualizacja map do ekranu 6,5"?
    znajdz wyświetlacz tylko żeby był bez rysek/uszkodzeń, może kolega [MENTION=115]majk[/MENTION] ma taki jeszcze na stanie?
    aktualizacja pewnie kiedyś będzie. zastanawiam się czy nie warto spróbować wgrać map dla VINu z 8.8" - chyba nie każde radio ma tylko 8GB? komuś się udało (oprócz [MENTION=79678]kozak[/MENTION] -a bo jemu nie)?

    za jakiś czas będą opinie o dokładce AA/ACP chińskiej of ENG Custom, czekamy aż koleka [MENTION=77989]Lukicrx[/MENTION] opisze jak to działa
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #626
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukicrx Zobacz post
    Ta nawigacja to jest takie naplucie w twarz klientom że aż przykro. Ostatnio włączyłem ją wracając do domu z Czechowic w kierunku Bielska, mając jakieś 30 km do celu, to mnie pokierowała (tzn chciała) takimi zadupiami że aż stanąłem żeby sprawdzić jakie mam ustawienia trasy, wszystko było prawidłowo a navi uznała że +10 minut to nie problem, no po prostu szacun dla działu IT, obecnie czekam na moduł z Car Play od Lio, wtedy przynajmniej będę miał telefon spięty jak trzeba i normalną nawi na ekranie.
    jak zamontujesz/kupisz daj znać jak działa ok?

  7. #627
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    aktualizacja pewnie kiedyś będzie. zastanawiam się czy nie warto spróbować wgrać map dla VINu z 8.8" - chyba nie każde radio ma tylko 8GB?
    Nie bardzo znam temat od strony technicznej ale może jest możliwość okrojenia map z 8,8 cala w taki sposób, żeby dało się ją wgrać do 6,5. Pomijam w tym momencie grafikę, której próbki prezentowałem już w tym temacie, a które uważam za zbędne, nic nie wnoszące dodatki. Ale pamiętam, że w którejś z używanych przeze mnie nawigacji zewnętrznych była możliwość wgrania całości lub tylko wybranych państw. Byłoby to jakieś rozwiązanie, bo np. na wschód nie podróżuję i nie planuję, niektóre zachodnie państwa mógłbym odpuścić (oczywiście z możliwością podmiany w razie zmiany zapatrywań i potrzeb). Ale najpierw producent musiałby chcieć. Patrząc na sposób załatwiania podobnych spraw w Oplu myślę, że mielibyśmy w analogicznej sytuacji wymienione urządzenia na lepsze i tyle w temacie. FCA prędzej czy później się przejedzie na tym.

  8. #628
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    A może by tak zbiorowe pismo do FCA z podpisami klientów i ich numerami vin, oraz do Włoch....
    Pare osób będzie....
    Może potraktują to poważniej...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #629
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Apropo 3 letniego okresu wsparcia dla navi, to moje auto skonczylo w listopadzie 3 lata, a ja dzisiaj sciagnalem bez problemu mapy z mopar dla duzej navi versia 1041 z 10.12.2019 xD

  10. #630
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nie bardzo znam temat od strony technicznej ale może jest możliwość okrojenia map z 8,8 cala w taki sposób, żeby dało się ją wgrać do 6,5. Pomijam w tym momencie grafikę, której próbki prezentowałem już w tym temacie, a które uważam za zbędne, nic nie wnoszące dodatki. Ale pamiętam, że w którejś z używanych przeze mnie nawigacji zewnętrznych była możliwość wgrania całości lub tylko wybranych państw. Byłoby to jakieś rozwiązanie, bo np. na wschód nie podróżuję i nie planuję, niektóre zachodnie państwa mógłbym odpuścić (oczywiście z możliwością podmiany w razie zmiany zapatrywań i potrzeb). Ale najpierw producent musiałby chcieć. Patrząc na sposób załatwiania podobnych spraw w Oplu myślę, że mielibyśmy w analogicznej sytuacji wymienione urządzenia na lepsze i tyle w temacie. FCA prędzej czy później się przejedzie na tym.
    tam jest jeden plik, wiesz jak go okroić? a próbowałeś wgrywać te od 8.8, może u Ciebie przejdą na 6.5? Chyba to tylko zależy od ilości pamieci, a nie wiem czy od pewnego momentu nie było tak, że już nie wsadzali radioodbiorników z 8GB. Zarejestruj jakikolwiek VIN od 8.8 (z otomoto) pod swoje konto, pociągnij i sprawdź.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    Apropo 3 letniego okresu wsparcia dla navi, to moje auto skonczylo w listopadzie 3 lata, a ja dzisiaj sciagnalem bez problemu mapy z mopar dla duzej navi versia 1041 z 10.12.2019 xD
    tak to narazie wygląda, a do tego nawet jak skończy się, to zarejstrujesz sobie inny VIN od nowszego auta i pociągniesz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory