Strona 87 z 145 PierwszyPierwszy ... 37777879808182838485868788899091929394959697137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #861
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Aktualizacja map składa się z dwóch plików. Aktualizacja mapy oraz plik licencji. Bez pliku licencji (zapisany VIN) nic nie da się zrobić.

  2. #862
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Aktualizacja map składa się z dwóch plików. Aktualizacja mapy oraz plik licencji. Bez pliku licencji (zapisany VIN) nic nie da się zrobić.
    W tym pliku nie ma Vin wg moich informacji

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  3. #863
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    W tym pliku nie ma Vin wg moich informacji
    A może FCA szykuje psikusa

  4. #864
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukicrx Zobacz post
    Mam takie pytanie, do czego używacie nawigacji oryginalnej ? Jakie macie oczekiwania od navi ? Pytam z przekąsem, celowo
    1. Nawigacja w Polsce działa poprawnie choć można byłoby wymagać więcej,
    2. We Włoszech, Niemczech i Szwajcarii działa tak jak powinna działać współczesna nawigacja ale tam działa TMC.
    3. We Włoszech zaskoczyły mnie takie informacje jak opad deszczu czy porywy wiatru, o wypadkach, korkach i innych zdarzeniach nie wspomnę.
    4. Właśnie wróciłem z serwisu - nie potrafią wznowić licencji - mają dzwonić we wtorek (szok).

  5. #865
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Poświęciłem trochę czasu po zakupie auta na tą nawigację, odczucia mam tylko negatywne, w Polsce działa tak Sobie, brak systemu monitorującego sytuację na drogach jak dla mnie nawigacje odstrzela, dla samej mapy, która i tak nie działa zbyt dobrze uważam że to ma nikły sens, co do zagranicy, w Austrii i Włoszech info z TMC było nieprecyzyjne , opóźnione, zdarzało się też że pokazywało mi drogę zamkniętą a Google temu przeczył, pojechałem i okazało się że było wahadło, alternatywa Nawi AR dodawała mi 60 km do trasy aby je ominąć a stałem na nim 2 minuty, dałem Sobie spokój z tą nawigacją, i przez rok jeździłem z Góoglem, Waze czy nawet Janosikem, teraz mam CP od Lio i w koncu mam Nawi które działa i pomaga, IMHO ta nawigacja to badziew totalny na obecne czasy.

  6. #866
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    1. Nawigacja w Polsce działa poprawnie choć można byłoby wymagać więcej,
    2. We Włoszech, Niemczech i Szwajcarii działa tak jak powinna działać współczesna nawigacja ale tam działa TMC.
    3. We Włoszech zaskoczyły mnie takie informacje jak opad deszczu czy porywy wiatru, o wypadkach, korkach i innych zdarzeniach nie wspomnę.
    Mam podobne odczucia.

    Owszem, google jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o korki. Ale ostatnio irytuje mnie w googlu, że też potrafi pokazywać nieaktualne dane o korku, który już się rozładował. Albo zrzuca wszystkich na ten sam objazd i wpadamy w drugi korek. Google nie jest ideałem.

    To co lubie w fabrycznej to np. "Nawiguj do domu" i w obcym miejscu od razu po wejściu do auta znam kierunek podróży.
    Czasem wyznaczanie trasy trwa zbyt długo, to mnie z kolei irytuje.
    Google potrafi skierować w dość bardzo lokalne drogi, a nie lubię jeździć po dziurach. Fabryczna nawi ma raczej priorytet głównych dróg.

    Reasumując, ja wbijam w nawi fabryczną trasę. Googla odpalam najczęściej w dwóch przypadkach: jeśli mam wjechać na autostradę (aby sprawdzić czy nie jest zablokowana) oraz gdy faktycznie coś się zakorkuje i wtedy sprawdzam sytuację w googlu.


    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    4. Właśnie wróciłem z serwisu - nie potrafią wznowić licencji - mają dzwonić we wtorek (szok).
    Na moje oko coś się zrypało w systemie i nie tylko my mamy problem z plikiem licencyjnym ale ASO pewnie też. Pożyjemy zobaczymy, obstawiam że właśnie w okolicy wtorku naprawią (w poniedziałek po kawie może zauważą problem)

  7. #867
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Mam pytanie: w Warszawie nawigacja widzi zamiast miasta dzielnice (np. Praga Południe) - to jest o tyle uciążliwe, że za każdym razem trzeba wpisywać miasto "Warszawa" a dopiero później ulicę? - czy ma ktoś pomysł jak to wyłączyć? Da się?

    Druga sprawa to ulice: sporo ulic rozróżnia po imieniu a nie po nazwisku: np. zamiast "Piłsudskiego" trzeba wpisywać "Józefa ..." i szukać Józefa Piłsudskiego. Już nie mówiąc o "Księdza...." - to mega irytuje bo najpierw muszę znaleźć nazwę ulicy na google maps... - jest jakiś sposób na zmianę tego?

  8. #868
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Mi bardzo pasuje wbudowana nawigacja, ponieważ "od zawsze" korzystałem z zewnętrznych TomTom'ów.
    Pasuje mi prosta, czytelna grafika, szybkość liczenia trasy, możliwość konfigurowania trasy i bardzo dobre, czytelne prowadzenie głosowe (pomimo komend w stylu "skręć za 5 kilometrów kilometry").
    No i przede wszystkim jest wbudowana, nic nie wisi na szybie, nie muszę parować, trzymać telefonu na wifi, czy innym blutufie.

  9. #869
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    sporo ulic rozróżnia po imieniu a nie po nazwisku: np. zamiast "Piłsudskiego" trzeba wpisywać "Józefa ..." i szukać Józefa Piłsudskiego. Już nie mówiąc o "Księdza...." - to mega irytuje bo najpierw muszę znaleźć nazwę ulicy na google maps... - jest jakiś sposób na zmianę tego?
    Pytałem na forum o to samo i wszyscy robili wielkie oczy bo u nich działa "poprawnie". Wersja USA czy Europa? Nawi 6,5" czy 8,8"?

  10. #870
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Mapy 1056 dla 6,5" navi są do pobrania. Normalnie Wersal - 6,5" wróciło do łask FCA...

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory