Strona 125 z 145 PierwszyPierwszy ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,241 do 1,250 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #1241
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja bym tego nie nazwał "informację od zaprzyjaźnionego pracownika FCA" a raczej próbą tuszowania problemów, które zostały wygenerowane przez osoby odpowiedzialne za dostarczanie aktualizacji map z FCA/Mopar/TomTom, za które użytkownicy zapłacili za 3 lata z góry w cenie zakupu auta. Pierwszy problem dotyczył rozmiaru mapy, która nie mieściła się w pamięci nawigacji 6,5", drugi problem dotyczył braku aktualizacji przez 4 kwartały z powodu pierwszego punktu, trzeci problem dotyczył niezgodności pliku z mapami z plikiem licencji wygenerowanym do tych map, czwarty problem dotyczył udostępniania niewłaściwej wersji map do danego VIN-u auta na koncie Mopar (ja dostałem kiedyś mapy dla Afryki i mam je do dzisiaj jako ciekawostkę).

    Zwalanie winy na użytkowników, którzy nie potrafią sformatować pena, przy takiej ilości fakapów ze strony FCA, powinno skutkować z automatu darmowym przedłużeniem subskrypcji przynajmniej na rok, żeby wyjść z tego z twarzą, zamiast żałosnych tłumaczeń, że do końca miesiąca pojawi się prawidłowa wersja mapy do Twojego auta, którą dostałem przynajmniej kilka razy (telefonicznie lub mailowo)

    BTW. Nowa aktualizacja Europe-102810.meta.dct/MAP50408.bin wgrała się u mnie dzisiaj bez żadnych problemów w czasie poniżej 1 godziny.
    W pewnym sensie masz racje. Ja takich problemów nie miałem (choć też na moim koncie były mapy Afryki), wszystkie mapy się wgrywały. Pewnie jest tak, że każdy (FCA) zwala winę na innych. Trudno jest przyznać się do własnych błędów. Miejmy nadzieję że to koniec kłopotów z aktualizacjami.

  2. #1242
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    W pewnym sensie masz racje. Ja takich problemów nie miałem (choć też na moim koncie były mapy Afryki), wszystkie mapy się wgrywały. Pewnie jest tak, że każdy (FCA) zwala winę na innych. Trudno jest przyznać się do własnych błędów. Miejmy nadzieję że to koniec kłopotów z aktualizacjami.
    U mnie też nigdy nie było problemu z instalacją w nawidacji, jeśli tylko mapy dostępne na moim koncie Mopar były i były prawidłowe. Wygląda na to, że po 1,5 roku problemy zostały naprawione, ale smród/niesmak pozostał i nikt nie poczuwa się do winy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #1243
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Nowe Mapy 1071. Aktualizacja trwała 75 minut ( akurat trasa i wszystko OK).
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 13-06-2021 o 13:15

  4. #1244
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Nie dla "małych" nawi - pewnie jeszcze chwilkę poczekamy

  5. #1245
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dzięki za info, ciągnie się

  6. #1246
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A ja zrezygnowałem chyba na dobre z subskrypcji i prawdopodobnego przepychania się z FCA (czy teraz Stellantis). Na AA jest dostępny Tomtom za 50-kilka zł rocznie. Właśnie przetestowałem, trasę ustawiłem sobie na kompie, potem przesłałem (synchronizacja konta z MyDrive), rano wsiadłem w auto i tylko odpaliłem trasę. Działa również głosowo. Przeszkadza może brak tego paska z boku ale da się bez tego żyć. Nawet kontrole prędkości zgadzają się z Yanosikiem (również radar przenośny na niemieckiej autostradzie). Wadą jest konieczność podłączania kabla ale jak widzę, Koledzy już testują jakieś urządzenie eliminujące tę niedogodność. A, co ważne, to działa online, pokazuje sytuację na drogach live. Co prawda zrobiłem tylko trasę do Berlina i z powrotem ale rokuje nieźle. Do tego niedługo AutoMapa też na AA ma być.

  7. #1247
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A ja zrezygnowałem chyba na dobre z subskrypcji i prawdopodobnego przepychania się z FCA (czy teraz Stellantis). Na AA jest dostępny Tomtom za 50-kilka zł rocznie. Właśnie przetestowałem, trasę ustawiłem sobie na kompie, potem przesłałem (synchronizacja konta z MyDrive), rano wsiadłem w auto i tylko odpaliłem trasę. Działa również głosowo. Przeszkadza może brak tego paska z boku ale da się bez tego żyć. Nawet kontrole prędkości zgadzają się z Yanosikiem (również radar przenośny na niemieckiej autostradzie). Wadą jest konieczność podłączania kabla ale jak widzę, Koledzy już testują jakieś urządzenie eliminujące tę niedogodność. A, co ważne, to działa online, pokazuje sytuację na drogach live. Co prawda zrobiłem tylko trasę do Berlina i z powrotem ale rokuje nieźle. Do tego niedługo AutoMapa też na AA ma być.
    Z ciekawości dlaczego akurat TomTom? W czym będzie lepszy od Waze? Zakładam, że może chodzić o posiadanie całej mapy offline, żeby nie ciągnęło z internetu w trasie.

  8. #1248
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie. Jakoś TT najbardziej mi pasuje (jest przecież Alfach), używam online, u mnie net jest cały czas włączony, słucham z niego radia w aucie (mam chyba w pakiecie 12 Gb plus 5-6 w roamingu i jeszcze nigdy mi nie zabrakło, a wręcz uważam, że marnotrawię, bo co miesiąc mi zostaje ponad połowa). Radio online włącza mi się za każdym razem jak wsiadam do auta (przez BT). Tak więc zużycie danych jest ostatnią rzeczą, o której myślę. A ani Waze ani Google po prostu mi nie odpowiada. Czekam jeszcze na Automapę dla AA, to druga opcja, której kiedyś używałem i też była OK. Jak się ukaże to wybiorę.
    Jeszcze małe uzupełnienie: w TT pobierasz mapy, których potrzebujesz. Ja mam np. tylko PL, D, A, I i CZ. Tam głównie jeżdżę, jak będę wybierał się np. do Francji to sobie pobiorę.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 11-06-2021 o 13:25

  9. #1249
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Nowe Mapy 1071. Aktualizacja trwała 75 minut ( akurat trasa i wszystko OK).
    Ktoś się podzieli mapami?

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  10. #1250
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Nowe Mapy 1071. Aktualizacja trwała 75 minut ( akurat trasa i wszystko OK).
    A MY2020 czeka od lipca na update map.
    Była wersja 9.0.0 lecz po tyg na serwerze została usunięta z powodu błędu instalacji.
    i gdzie są te niby 3 bezpłatne roczne aktualizacje przez 3 lata.
    Jak zawsze w tym koncernie to wszystko fikcja.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory