Strona 42 z 52 PierwszyPierwszy ... 3233343536373839404142434445464748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 516

Temat: Stelvio - testy, porównania, artykuły, filmy i zdjęcia.

  1. #411
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    A ja bym wolał jedno i drugie . Na Alfaowner pisał taki, który ma je obydwie; Giulie Q używa jako daily, a Busso w weekendy
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 03-05-2021 o 11:58

  2. #412
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Moc jakoś 450HP.
    Wiadomo, że start lotny =! drag, tak samo masa różna jakoś o pół tony, no i inne napędy.

  3. #413
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    stelvio
    Postów
    2

    Domyślnie

    WITAM wszystkich forumowiczow....i zarazem zegnam na jakis czas

    moja przygoda ze Stelvio zaczela sie po prezentacji modelu na targach........zakochalem sie bez opamietania w bryle samochodu jak i lini wnetrza ( w koncu tu sie spedza caly czas )
    Taka slepa milosc zauroczenie fascynacja jak w goracej wloskiej kobiecie/

    Nie mieszkam w PL w celu sprostowania tylko w zielonej Irlandii (zielonej technicznie w serwisach tez ).
    zakupilem Stelvio z 2019r 8 miesieczne
    2,2 diesel z moca 210km 470nm i specyfikacja Milano Edizione * najwyzszy mozliwy spec. na zegarze bylo 33k kilometrow
    tuz po zakupie i wymianie przednich opon oraz oleju...w trasie do domu przetal dzialac DNA

    po 3 tygodniach dealer wymienil jakis czujnik,. Od poczatku silnik sie nie dogrzewal do 90c przy normalnej i eco jezdzie...zawsze tak na 1/4 wskaznika
    po porzekroczeniu 140km/h pokazywal ok 100c.
    42k w drodze na lotnisko spieszylem sie pare wyprzedzen i sru temp na czerone pole/ dym spod maski...musialem sie awryjnie ratowac zjazdem na stacje....ludzie z gasnicami lecieli pomoc ale na szczescie obylo sie bez pozaru przewod wysokiego cisnienia chlodzenia silnika pekl i chlapal na gorace elementy....mnosto pary,
    Moment ze nie dotrzesz na lotnisko w covidzie gdzie nawet zamowienie taksowki graniczylo z cudem byl niesamowicie stresujacy. musielem przyleciec do PL odebrac rodzine i wrocic nawet nie bylo mozliwosci kolejnego lotu na czas.
    Anyway jakos sie udalo odlecialem do PL auto zabrano do najblizszego autoryzowanego dealera. 3 tyg usuniecie usterki na szczescie bardzo sprawnie fiat/alfa assistance zapewnil samochod zastepczy tez suv automat ( ze zgrzytami - pol dnia w pupe na walizkach z dziecmi )
    3miesiace spokoju
    47k przednie kola 20cali skacza na nawieszchni....forumowicze pomogli z wyjasnieniami...wymiana opon pomogla choc stare byly bardzo spoko 600euro sruuuu.
    7 styczen! 2021 49k wymuszony gwarancyjy full service u dealera 700e ( tyle samo co w Porsche olej fitry i plyny nic specjalnego )
    600km po serwisie ...sruu kontrolka check engine auto nie przyspiesza..laweta do najblizszego dealera 100km ....no i teraz taka zabawa
    po 2 tygodniach telefon ze pompa wody z osprzetem padla
    fabryka w Londynie ktora klepala czesci dla RHD przeniesiona do Turynu trzeba wyprodukowac czesc zamienna 3 miesiace czekania ( na kilka tysiecy sprzedanych aut na wyspach nie mieli czesci zamiennej ....petarda jak na producenata aut)
    musze przyznac ze obsluga klienta przeprosiny i zrozumienie problemu oraz osobisty telefon z Wloch od Dyrektora generalnego podkrecil moje ego i utrzymal milosc oraz fascynacje do auta )
    na poczatku kwietnia odebralem auto....przy odbiorze...y panie ale ma pan z tylu troche kapcia trzeba wymienic opone na nowa bo gwozdz sie wbil pod katem.....jakos najblizszy wulkanizator uporal sie z poblemem za kilka monet.
    Podobno wymieniono wiekrzosc ukldu chlodzacego silnik lista czesci dosyc dluga.
    Silnik dalej sie nie dorzewal a po 150-160km/h nadal przekraczal 90c...moze ten model tak ma ale niepewenosc i strach ze znowu niedojade do celu w jakims waznym momencie ....poprostu cos we mnie peklo
    Milosc do modelu i marki jak szybko przyszla tak szybko odeszla.
    Prosilem o wydluzenie gwarancji na auto o czas ktory stalo w serwisie czyli ponad 4miesiace podczas uzytkowania przez 11miesiecy.., niestey zarowno dystrybutor aut marki Alfa Romeo jaki i dyrekcja genaralna Alfa Romeo EU mogla jedynie zaoferowac extra darmowy serwis u najblizszgo dealera.
    Grozba permanentnie niedogrzanego silnika ( 60 km dziennie ok 20 w jedna strone do firmy + bujanie sie tu i tam po miescie) i konsekfencji zatarcia badz uszkodzenia jednostki
    przekreslia moja chec posiadania Stelvio,
    Moze mialem pecha, moze wadliwy egzemplarz...moze jeszcze kiedys sprobuje tych aut o ile marka Alfa Romeo przetrwa te trudne czasy w motoryzacji gdzie ksiegowi i smieszne durne dyrektywy unijne zmuszaja producentow do producji bez pasji za to z kalkulatorem i kontrola co2

    Wrocilem na stare smieci do Porsche nie nowy ale zjezdzony pewny i trwaly jak poprzedni ..mam nadzieje.

    Milo sie czytalo wszystkie wasze wpisy ciekawostki problemy i pomysly.
    Zycze wszystkim niezawodnych Alf radosci i przyjemnosci z jazdy kawalkami pieknej motoryzacji.
    Moze kiedys tu wdepne cos poczytac
    Pozdrawiam

  4. #414
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Przykro ale ktoś sprzedał samochód po ośmiu miesiącach i najechanych (jak piszesz) 33k km. Pewnie okazja była.

  5. #415
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=85854]smigacz78[/MENTION] Szkoda, że taka przygoda, jednak chciałem Cię zapytać o kilka rzeczy:
    Jeden: Ciekawe jaką przeszłość miało, wiesz coś o nim? Kupowałeś od kogoś znajomego czy komis itp?
    Dwa:
    Cytat Napisał smigacz78 Zobacz post
    przednie kola 20cali skacza na nawieszchni....
    Czy działo się to na letnich kołach, szczególnie jak było mokro i chłodno przy dużym skręcie? Jeżeli tak, to przecież normalne i wynika z charakterystyki geometrii i jest w każdym Stelvio czy Giulia, mało tego w każdym aucie z nastawami dość sportowymi
    Trzy:
    Cytat Napisał smigacz78 Zobacz post
    Od poczatku silnik sie nie dogrzewal do 90c przy normalnej i eco jezdzie...zawsze tak na 1/4 wskaznika
    Cytat Napisał smigacz78 Zobacz post
    Silnik dalej sie nie dorzewal a po 150-160km/h nadal przekraczal 90c...moze ten model tak ma
    Czy dieslu jest inaczej niż w benzynie i jest temp. płynu chłodniczego, a nie temp. oleju? Bo przecież to nie pokazuje 90 stopni w sensie pół skali, tylko właśnie mniej, bo to temp. oleju i nie stoi w połowie jak w większości aut, więc nie wiem o co chodzi.

    Z góry dzięki za info

  6. #416
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

  7. #417
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Tytuł ma się "klikać".

  8. #418
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Było już o tym świetnym artykule w dziale Fatalna sprzedaż. Moim zdaniem tak jak napisałem artykuł z dupy kompletnie, chłop pisze o nudnym i nijakim sedanie (Giulia), mówi że tonale ma konkurować z BMW X4, żenada...

  9. #419
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Przecież to jest "Spidersweb" - czego się spodziewaliście.

  10. #420
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    O Boże :-) chyba sobie dodam do adblocka żeby mi blokował ten serwis całkiem, nic mnie w internecie tak nie drażni od jakiegoś czasu jak spidersweb.

Podobne wątki

  1. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 14-12-2023, 09:15
  2. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 19:56
  3. [164] [33] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 08:48
  4. Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez woyteq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 10:08
  5. [145] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory