Strona 44 z 89 PierwszyPierwszy ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #431
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    no to życzę Ci spełnienia marzeń
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #432
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giuletta
    Postów
    32

    Domyślnie

    Czerwona skóra jak to się sprawuje w utrzymaniu czy śladach użytkowych?

  3. #433
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerro Zobacz post
    Czerwona skóra jak to się sprawuje w utrzymaniu czy śladach użytkowych?
    34000km i jest git. Mieszkam na wsi, to i czesto w brudnych ciuchach wsiadam.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  4. #434
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Hej we wtorek odbieram giulie veloce. Pytanie czy auto należy docierać? Jeżeli tak to w jaki sposób i przez ile km? Oraz czy potem zmieniać olej? (Słyszałem że dociera się około 5k km i potem zmienia olej)

  5. #435
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Auto nie wymaga dotarcia. Kiedy wymienić olej opisuje instrukcja.

    Oczywiście możesz to zrobić kiedy chcesz. Rekord na forum to chyba 2 tys

    Ja mam zasadę pierwszy zbiornik normalnie czyli bez pedału w podłodze. Potem to już bez różnicy.
    Olej wymieniłem po ok 14 tys. Zero problemów.

    Ale przygotuj się na różnego rodzaju zabobony jakie ci tu będą proponować.
    Już robię popcorn
    Ostatnio edytowane przez azar ; 16-12-2018 o 20:29
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #436
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    chyba przesiadasz sie z malucha bez urazy.

  7. #437
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Hej we wtorek odbieram giulie veloce. Pytanie czy auto należy docierać? Jeżeli tak to w jaki sposób i przez ile km? Oraz czy potem zmieniać olej? (Słyszałem że dociera się około 5k km i potem zmienia olej)
    Wyobraź sobie różne części w aucie. Goście będą udowadniać że większość trzeba docierać. Łącznie z oponami.
    Ja nic nie docierałem, olej wymieniłem po około 14.5 tys. km. Wszystko ok.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  8. #438
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    z mojej strony następujące uwagi przy "docieraniu".

    1.hamulce - pierwsze 100-200 km unikać mocnego i długotrwałego hamowania (np na autostradzie z dużej prędkości) - klocki muszą się ułożyć do tarcz, inaczej miejscowo je możesz przypalić, a potem będą rzeźbić w tarczy, mogą gorzej hamować i chrobotać lub piszczeć torchę
    2.Opony - pierwsze naście km ostrożniej - dać zetrzeć się gładkiej warstwie opony
    3.silnik generalnie jest praktycznie dotarty jak wychodzi z fabryki w obecnych czasach ale jednak pierwszy bak/dwa przejechać ciut spokojniej, nie grzać po 200km/h; operowanie gazem - zanim silnik osiągnie przynajmniej 3 kreski temperatury oleju delikatnie, potem można mocniej, ale w tym początkowym okresie starać się unikać dociskania do dechy (oczywiście ciężko się powstrzymać, ja nie mogłem, ale było lato i czekałem na 4 kreski temperatury (w zimie o to ciężko)). trochę też pohamowac biegami czasem

    generalnie powyższe 3 punkty to też dobry czas na przyzwyczajenie się do auta, trochę poznanie jego zachowania, wyczucie, delikatniejsza jazda daje Ci margines na błędy. Trzeba uważa , bo dociśnięcie gazu w zakręcie to tył potrafi wyjeżdżać (mimo różnych ESP/TC/Q4 itp), szczególnie teraz jak czase, potrafi być slisko.

    Olej/filtry ja wymieniłem po 7.5 tyś km (choć planowałem najpierw zrobić przy ok 5tyś, ale jakoś nie miałem czasu wcześniej się wybrać). Na pewno nie zaszkodzi zrobić taką wymianę przed pierwszym serwisem, ale czy tak na prawdę jest to tak ważne nikt nie wie na 100%. Kumple którzy mają auta innych marek też podobnie robili (po 3-5tyś km pierwsza wymiana oleju)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Łącznie z oponami.
    krótka przejażdżka ciut ostrożniej nie zaszkodzi. może nawyki z motocykla to u mnie, w motocyklach uważa sie że 100-200km trzeba przejechać delikatniej, a pierwsze kilka to super delikatnie na nowych oponach

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Ja nic nie docierałem, olej wymieniłem po około 14.5 tys. km. Wszystko ok
    ale ekstremalnie z auta być nie korzystał w pierszych kilkuset km (tor, jazda na max po jakiś serpentynach, albo ciśnięcie na autostradzie ile wlezie)?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 16-12-2018 o 22:38
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #439
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Na pewno przez pierwsze 1-2k km będę jechał raczej ostrożnie a potem już normalnie. Pozdrawiam

    P.S.

    Dla osób z Warszawy, które ASO polecacie na serwisy?

  10. #440
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    gdzie wy chcecie grzać te 200 km??

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory