Strona 53 z 89 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #521
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Hamulce w połączeniu z FCW potrafią zaskoczyć. Dotychczas myślałem, że skoro mam ustawione jedynie ostrzeganie przed kolizją to samochód nie będzie sam hamował. Niestety jest inaczej, ponieważ lekkie wciśnięcie hamulca w takiej sytuacji daje efekt hamulca w podłodze i następuje nieoczkiwane całkowite wyhamowanie.
    To może być szczególnie problematyczne w mieście, gdy ktoś przed nami gwałtownie hamuje, a my chcemy dać szansę temu, kto jedzie za nami i nie ma tak dobrych hamulców.

  2. #522
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    FCW jest niebezpieczny , to nie powinno dostać homologacji i jak dla mnie to pierwszy kandydat do permanentnego wyłączenia. Z wyczuciem hamulców nie miałem problemu, działają jak w typowym samochodzie "analogowym" i nie wiem o co chodzi. Kierunkowskazy za to sa straszne, nigdy nie wiesz czy wyłączony czy nie, czy z lewego nie przerzuciłem na prawy itp. Dali by jakąś zapadke albo klikniecie na środku i byłoby ok a tak to jakby jakaś guma o zmiennej charakterystyce tam siedziała.

  3. #523
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Kierunkowskazy za to sa straszne, nigdy nie wiesz czy wyłączony czy nie, czy z lewego nie przerzuciłem na prawy itp. Dali by jakąś zapadke albo klikniecie na środku i byłoby ok a tak to jakby jakaś guma o zmiennej charakterystyce tam siedziała.
    Też mnie to denerwuje. Niby idzie się przyzwyczaić, ale jak się przesiadam ciągle między Stelvio i autem z klasycznie działającymi kierunkami to trochę to wkurza.

  4. #524
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    FCW jest niebezpieczny , to nie powinno dostać homologacji i jak dla mnie to pierwszy kandydat do permanentnego wyłączenia. Z wyczuciem hamulców nie miałem problemu, działają jak w typowym samochodzie "analogowym" i nie wiem o co chodzi.
    może to przez to ze w gt86 mam sportowe tarcze, klocki i przewody w olpocie stalowym.. to i czucie inne.

  5. #525
    Użytkownik Świeżak Avatar BAR30_AR
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    AR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    54

    Domyślnie

    Post dla statystyk. Sorry, ale nie mogę dodać postu z linkiem.

    - - - Updated - - -

    Może ktoś spojrzy, mam 3 typy do kupienia:
    https://m.autoscout24.ch/de/d/alfa-r...p%3d10%26r%3d5
    Auto nr 1,3,5. Jestem zdecydowany na nr 1, bo najtańsze. Ale nie wiem czy bardziej wyposażone są 3 i 5, więc pewnie te 7-8 tysięcy PLN warto dołożyć.

  6. #526
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    FCW potrafiło zdenerwować, choć przyznaję że bardzo rzadko. Porównując z konkurencją wydaje mi się że nieźle ten system w Giulii działa. Odkąd przestawiłem na mniejszą czułość (ustawienie "blisko" bodajże) nie mam z nim żadnych problemów - parę razy się włączył w uzasadnionych przypadkach ale jedynie sygnał dźwiękowy, ani razu nie zahamował/przyhamował niepotrzebnie.

    Co do samych hamulców (elektroniczny) - bardzo szybko idzie się przyzwyczaić, nie mam z nimi żadnych problemów. Choć pamiętam z pierwszej jazdy testowej, że też wydały mi się dziwne i miałem problem z wyczuciem ich. Wraz z zawieszeniem i rozkładem masy robią niesamowitą robotę w tym aucie - aż chce się hamować

    Kierunkowskazy - działają OK choć czasem trzeba odkliknąć, nie denerwuje mnie to specjalnie. Musisz wyczuć tylko kiedy klikasz na 3, a kiedy permanentnie.

    Wydaje mi się że dużo narzekania może powodować przekłamany odbiór auta. Nie ma co bać się zawodności (sam zrobiłem duży research przed zakupem), są usterki jak wszędzie, nic co by odbiegało od normy, a czasem słychać doniesienia, że nowe Alfy są mniej zawodne od innych marek w tym niemieckich.

    Co do samego auta - jest wspaniałe. Co dzień przekonuję się i utwierdzam w tym przekonaniu, po 4.5 miesiącach użytkowania i 7000 zrobionych kilometrów.
    [MENTION=81175]BAR30_AR[/MENTION] widzę jedno auto tylko pod linkiem który wkleiłeś.

  7. #527
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Oczywiscie ,że samochód jest wspaniały, to co jest opisywane w tym wątku to naprawdę marginalne pierdoły

  8. #528
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    FCW dwa razy uchronił mnie od najechania na tył auta włączającego się do ruchu przede mną. Poprzednik rusza i myślisz, że się włączył, patrzysz w lewo i ciśniesz pedał a tu poprzednik się rozmyślił i czeka dalej. Dwa razy auto z powodzeniem zdecydowalło za mnie, że nigdzie jeszcze nie pojedziemy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  9. #529
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hyoah Zobacz post
    czyli trzeba się nauczyć z tym żyć i im zaufać?
    Ufać im można w 100% Są po prostu nieprzyjemne w korzystaniu ale działają skutecznie.
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co do kierunkowskazów, nie wiem co Ci ni pasuje
    Np nie przedłuża się krótkie kilkukrotne mignięcie. Np Chcę wyprzedzić więc dotykam lekko aby mignęło 3 razy. Po 2 mignięciach wiem że ze względu na sytuacje na drodze muszę się jeszcze chwile wstrzyma i pomigać dłużej. Dotknięcie ponowne nie przedłuzy migania. I tak zamiga 3x. Dopiero jak skończy to można ponownie dotknąć. W Giuliettcie/159 można co kulka sekund dotykać i to będzie przedłużało miganie.

    Ogólnie całą reszta problemów to słabe wyczucie między 1 stopniem a 2 przełącznika. Z tego co wiem BMW już dawno się z tego wycofało a wcześniej "promowali" Po prostu się nie przyjęło. Nie mam pojęcia dlaczego w Alfie postanowili tego użyć. Kogo nie pytam to ma z tym problem. Tzn w końcu się człowiek przyzwyczaja ale chyba nie tędy droga w projektowaniu.


    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Poprzednik rusza i myślisz, że się włączył, patrzysz w lewo i ciśniesz pedał a tu poprzednik się rozmyślił i czeka dalej.
    Ja kiedyś uczestniczyłem w takiej stłuczce jako pasażer a potem sam bym to zrobił Zatrzymałem się centymetry od zderzaka. Od tamtej pory po prostu dopiero jak ja jestem pierwszy na skrzyżowaniu to zaczynam patrzeć jaka jest sytuacja dla mnie. Wcześniej nie ma takiej potrzeby bo i tak mój poprzednik zrobi co chce. Może to spowolni ruch o 1-2 sek ale tym sposobem nigdy nie dopuszczę do takiej stłuczki.

    Ogólnie nie ma co się bać tylko brać i jeździć. Ja z jakiegoś powody mam już drugą. Trochę ponarzekam ale lepszego nie znajdziesz
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #530
    Użytkownik Świeżak Avatar BAR30_AR
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    AR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    54

    Domyślnie

    [MENTION=75532]jml[/MENTION]
    Pod linkiem jest 1 auto a później u góry trzeba klikać nachste, i wtedy wybieram między 1,3 a 5.
    Ostatnio edytowane przez BAR30_AR ; 02-01-2019 o 17:45

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory