Strona 72 z 89 PierwszyPierwszy ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #711
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    jest na stoku. Niebieska, prawiewszystkomająca.
    https://stock.alfaromeo.pl/oferta/10...-280-km-at8-q4
    Cena rewelacyjna. Ale...
    Cena z rabatem wyłącznie dla Abonamentu Alfa Romeo : 182 817 PLN
    Nie wiem o co chodzi z tą adnotacją i dlaczego akurat w abonamencie jest taniej. Ale faktycznie wyposażenie prawie idealne (brak Carplay, który uważam za 10x bardziej użyteczny niż wbudowana nawigacja).

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    No wlasnie bylo na odwrot. Ludzie w USA narzekali, ze nie moga kupic Alfy Q w manualu bo tam sie takie sportowe wersje kupuje. Dziennikarze podrazyli temat. Okazalo sie, ze wersja manual nie przeszla testow zderzeniowych a tam normy bezpieczenstwa sa o wiele ostrzejsze. Rozmawialem ze znajomym pracownikiem AR (niestety juz bylym) i ten nie zaprzeczyl. Wiec nie wiem czy to byla plotka.
    Jakieś źródło?
    Ja znalazłem za to taki cytat:
    The manual Quadrifoglio does appear in NHTSA documents for MY2016 and MY2017. Alfa has built 62 US-spec manual Quadrifoglios.
    https://www.giuliaforums.com/threads...ifoglio.45170/
    Niestety to nie jest żadne wiarygodne źródło.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 19-08-2019 o 16:54

  2. #712
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Cena rewelacyjna. Ale...


    Nie wiem o co chodzi z tą adnotacją i dlaczego akurat w abonamencie jest taniej. Ale faktycznie wyposażenie prawie idealne (brak Carplay, który uważam za 10x bardziej użyteczny niż wbudowana nawigacja).
    .
    nie wiem, może ktoś zrezygnował z abo i stoi z załatwionymi papierami?

    a co do carplay: ma pakiet NAV MIRRONING - to chyba to samo

  3. #713
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    a co do carplay: ma pakiet NAV MIRRONING - to chyba to samo
    Dokładnie. Jest tam CP/AA + duży ekran + nawi. Niestety branie tego pakietu w Veloce to chyba jedyna sensowna opcja na AA/CP i większy ekran. Nawi można sobie wsadzić :>

  4. #714
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Cena rewelacyjna. Ale...

    Nie wiem o co chodzi z tą adnotacją i dlaczego akurat w abonamencie jest taniej. Ale faktycznie wyposażenie prawie idealne (brak Carplay, który uważam za 10x bardziej użyteczny niż wbudowana nawigacja).
    Ale to jest właśnie jedno z tych aut, o których pisał [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]. Sama nawigacja i ACC podnosi cenę auta netto o 15 000 (18 450 brutto), a potem dostajesz upust 52 tys. netto i to tylko na abonament, czyli ta cena służy tylko do wyznaczenia wysokości 24 rat i zwracasz auto, bo warunki wykupu, były niewspółmierne do kosztu wynajmu przez 2 lata (przynajmniej tak było rok temu, zanim jeszcze kupiłem swoją).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Dokładnie. Jest tam CP/AA + duży ekran + nawi. Niestety branie tego pakietu w Veloce to chyba jedyna sensowna opcja na AA/CP i większy ekran. Nawi można sobie wsadzić :>
    W cenie tego pakietu sama duża nawi to 8 tys. W końcu to premium jest
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #715
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    "cena tylko w abonamencie" jest dla mnie po prostu taką "kreatywną księgowością", mam wrażenie, że chodzi o to, żeby dla US wykazać możliwie najniższą cenę początkową, od której liczy się proporcje do limitu 150.000 zł. Faktycznie za to auto pewnie trzeba będzie zapłacić porównywalnie do ceny 200.000 zł.

    Niemniej jednak abonament był na wiosnę rewelacyjnym sposobem na bardzo tanie sfinansowanie Giulii i wychodził dużo taniej niż standardowy leasing.

  6. #716
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    "cena tylko w abonamencie" jest dla mnie po prostu taką "kreatywną księgowością", mam wrażenie, że chodzi o to, żeby dla US wykazać możliwie najniższą cenę początkową, od której liczy się proporcje do limitu 150.000 zł. Faktycznie za to auto pewnie trzeba będzie zapłacić porównywalnie do ceny 200.000 zł.
    Patent o nazwie "cena tylko w abonamencie" był już stosowany od 2 lat zanim jeszcze weszły nowe przepisy z limitami. To jest metoda na to, żeby "zjeść ciastko i nadal mieć ciastko". W tej metodzie chodziło o to, żeby ktoś zapłacił 24 pierwszych rat i zwrócił nadal "prawie nowe" auto, z niskim stanem licznika, które można będzie sprzedać drugi raz za nieco niższą cenę. Wykup takiego auta przez pierwszego użytkownika był totalnie nieopłacalny, ale to było widać dopiero przy konkretnej ofercie od dealera.

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Niemniej jednak abonament był na wiosnę rewelacyjnym sposobem na bardzo tanie sfinansowanie Giulii i wychodził dużo taniej niż standardowy leasing.
    Bo to wszystko zależy od oczekiwań nabywcy - jeśli chce tylko krótko pojeździć nowym autem i oddać "prawie nowe", to abonament zawsze wychodził lepiej od leasingu - wykup takiego auta już nie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #717
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nowe to nowe, moze ma jeszcze jakies AA/ACP na pokladzie, wszelkie poprawki które przez lata wprowadzili itp. pare rzeczy w razie czego sobie latwo dorzucisz z wyposazenia: lopatki zaden problem (jesli bralbys jakis stock z AT8), ACC tez, fotele ludzie zmieniali, jakies listwy progowe z alu czy kierownice lux z grzaniem dosc latwo dolozyc, tylny dyfuzor od Chinczyka a wydech np uzywke z 2.0 (pewnie tu na forum bys za psie pieniadze znalazl prawie nowy z Veloce bo troche osob zmienialo), wiec moze byc calkiem milo po paru zmianach. Radio bedziesz mial nowego typu to nawet jak ni ma AA/ACP, na 99% dodasz zmieniajac hub USB, sprawdzajac czy proxi jest dobrze ustawione i robiac aktywacje w Witech-u (ASO niestety, ale gdzie niegdzie zgodza sie albo znajdziesz kogos kto Ci to aktywuje).

    co do diesla, to zdajesz sobie sprawe ze wersja 180HP z manualna skrzynia ma max moment obrotowy 380Nm a wersja z automatem 450Nm - to tak gdyby auto ze stocku mialo AT8 przez przypadek - dla mnie to ma znaczenie tym bardziej
    Z tego co przynajmniej jakis czas temu bylo z Misano jak je zdegradowali jako opcje do Super i Giulia (wczesniej tylko Veloce i Q), to i tak do Business nie dalo sie go zamówic. Upewnij sie jak to jest obecnie.
    Na Business i to do produkcji to raczej zadnego rabatu nie dostaniesz juz - ona ma te bodajze 37tys rabatu dla firm i tyle. Jakis biznes ze stocku to da sie pare tys urwac (wiem na przykladzie jednego kolegi ktory wzial Business i tego co sam tez sie interesowalem).
    Kola poza ASO kup, moze i nieoryginalne typu PSW, MSW,WSP Italy itp - fajne 18/19 alfowe wzory, prawie klony ori niektóre.
    po pierwsze - nie zdawalem sobie sprawy ze az tyle roznicy jest w momencie przy manual I automat, to zupelnie zmienia postac rzeczy.
    druga sprawa - czy przy wyprzedazy nadal jest wersja business "zablokowana" dla klientow indywidualnych? Nie mam firmy, jak wszyscy wiedza ona sporo mniej kosztuje, a jak mowisz, moge sobie ja pozniej doposazyc w to co potrzebuje np. fotele, kola, dyfuzor, lopatki itp. Nie mam z tym problemu.

  8. #718
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    po pierwsze - nie zdawalem sobie sprawy ze az tyle roznicy jest w momencie przy manual I automat, to zupelnie zmienia postac rzeczy.
    druga sprawa - czy przy wyprzedazy nadal jest wersja business "zablokowana" dla klientow indywidualnych? Nie mam firmy, jak wszyscy wiedza ona sporo mniej kosztuje, a jak mowisz, moge sobie ja pozniej doposazyc w to co potrzebuje np. fotele, kola, dyfuzor, lopatki itp. Nie mam z tym problemu.
    no wlasnie, mt6 sa skastrowane programowo bo pewnie skrzynia/dwumas wiecej nie przeniesie (nominalnie bo chip pewnie mozna zrobic albo wsadzic boxa - zawsze jakis zapas typu 20% jest z doswiadczenia na poprzednich alfach).

    nie wiem jak to jest z zakupem prywatnym, moze jako wyprzedaz uda Ci sie dorwac ja w cenie jak dla firm?pytaj w salonach.

  9. #719
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa z tym momentem w manualu, ostatnia modyfikacja Cinsoft:

    Remap Alfa Romeo Giulia 2.2MJTD 180ps manual.
    Zmierzona seria 185PS i 385Nm
    Modyfikacja 228PS i 475Nm przy 30st na hamowni.

    Czyli serynie było 385Nm, a skrzynia wytrzymuje nominalnie 380Nm?

  10. #720
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Czyli serynie było 385Nm, a skrzynia wytrzymuje nominalnie 380Nm?
    to jest nominalna wartosc i mniej wiecej sterownik jest ustawiony zeby jej nie przekraczac. w 159 bylo to samo, np skrzynia M32 (320Nm) zarówno 1.9JTDM16V jak i 1.75TBi na hamowniach pokazywaly 325-330Nm, po chipach 370-400Nm (blizej 400 byly juz czasem problemy z dwymasa i wpadaniem w wibracje, trzeba bylo kastrowac na dole). W przypadku 2.2JTDM w G/S silnik na standardowych gratach generuje 470Nm (wersja 210HP), wiec tyle bez problemu sie wyciska z silnika w wersji 380Nm, pytanie tylko o skrzynie MT6/dwumas jak w dluzszej perspektywie poradzi sobie z dodatkowymi 100Nm.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory