Strona 73 z 89 PierwszyPierwszy ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #721
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Ciekawa sprawa z tym momentem w manualu, ostatnia modyfikacja Cinsoft:

    Remap Alfa Romeo Giulia 2.2MJTD 180ps manual.
    Zmierzona seria 185PS i 385Nm
    Modyfikacja 228PS i 475Nm przy 30st na hamowni.

    Czyli serynie było 385Nm, a skrzynia wytrzymuje nominalnie 380Nm?
    Producent podaje, że nominalnie moment obrotowy w tym aucie to 380Nm.

    W rzeczywistości w dieslach zazwyczaj wychodzi odrobinkę więcej momentu i mocy, choć zdarza się że ciut mniej. 380 to nie jest żadna granica wytrzymałości, to wartość podana przez producenta jako parametr produkcyjnego samochodu.

  2. #722
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    druga sprawa - czy przy wyprzedazy nadal jest wersja business "zablokowana" dla klientow indywidualnych?
    Jak składałem zamówienie na firmę w maju to już była możliwość zakupu wersji Business dla klientów indywidualnych. Ponoć zostało to zmienione od 1.01.2019 r.

  3. #723
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    kurcze, odpowiedzieliscie mi wlasnie na pytanie ktore chcialem zadac - jesli w manual jest skastrowany to jaki problem "przywrocic" go do parametrow z automata...Ciekawe czym sie roznil manual z Q, bo tam moment jest cos kolo 600Nm. Tak sobie patrze na ta czarna z lubuskiego za 99k w manualu to teraz nie wydaje mi sie zadna okazja, w szczegolnosci ze gosciu chce sie targowac. Na autoscout 2016 super A/T 180ps dostane spokojnie za 20tys euro, wiec mysle max 80tys zl jest warta.

  4. #724
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Q ma całkiem inną skrzynię zarówno w manualną jak i automatyczną niż wersje cywilne. cytat z wikipedii:

    Transmission

    6-speed manual (Getrag G217)[6]
    6-speed manual (ZF S6-53, Quadrifoglio)
    8-speed automatic (ZF 8HP50)
    8-speed automatic (ZF 8HP75, Quadrifoglio)

    Nie znalazłem na szybko jaki max moment przenosi ten Getrag G217, ale skoro w Giulii skastrowali program do 380Nm, zakładam że właśnie taki. Wiec program sobie odblokujesz, ale jednak skrzynię trochę juz nadwyrężysz (dodatkowe 26% momentu ponad normę) - program trzeba zrobić ciut ostrożniej w dolnym zakresie obrotów i unikać korzystania z max momentu jednak przy wolnych obrotach - wtedy nic skrzynii nie będzie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #725
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To ja już jestem prawie pewien dlaczego nie można wyłączyć kontroli trakcji.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #726
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    dobra wiadomość dla chcących zamówić Giulie Business, od tego tygodnia zmieniło się na plus wyposażenie standardowe - wypadła nawigacja ale za to w standardzie mamy Android Auto (wcześniej +1500 zl) i ekran na desce 8.8 cala zamiast 6,5 oraz ekran miedzy zegarami 7 cali zamiast 3,5 Czyli rozbity zostal pakiet Flota ale skladane lusterka i czujniki parkowania pozostaly jako pojedyncze pozycje standardowego wyposazenia Business, pozostal rozniez pakiet Lighting z 35W biksenonami i spryskiwaczami.

    Zlozylem zamowienie we wtorek ale wstrzymalem bo chcialem minimalnie zmienic specyfikacje i w miedzyczasie sprzedawca przekazal mi to co powyzej po rozmowie z centrala, takze dzis ponownie zamawiam juz w nowej specyfikacji Cena nadal 129 tys. bazowo. Doplacam tylko za bialy lakier, lopatki, nakladki na pedaly, felgi dostarczam swoje bo te 16" to sie co najwyzej na allegro nadaja a placic 4400 za 17 sie nie oplaca, tym bardziej ze i tak opony zimowe trzeba dokupic.

  7. #727
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Całkiem nieźle, chociaż na stronie internetowej nie ma jeszcze tych zmian.

    Bdyby wprowadzili możliwość zmiany foteli na sportowe, a jeszcze lepiej z możliwością wyboru koloru, też bym wybrał Business, a tak do Super, która jest de-facto gorzej wyposażona trzeba dopłacić ponad 30 tysięcy.

  8. #728
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    czyli cennikowo odjeli dodatek za 5k, dodali w zamian za 1.5+1 (Cena ze stelvio)+0.7=3.2. To taka troche zakamuflowana podwyzka ale nie jest tak zle, serio to ta nawi zbedna, lepszy taki konfig wg mnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Całkiem nieźle, chociaż na stronie internetowej nie ma jeszcze tych zmian.

    Bdyby wprowadzili możliwość zmiany foteli na sportowe, a jeszcze lepiej z możliwością wyboru koloru, też bym wybrał Business, a tak do Super, która jest de-facto gorzej wyposażona trzeba dopłacić ponad 30 tysięcy.
    ale na super dostaniesz rabat wiec nie bedzie 30k
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #729
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czyli cennikowo odjeli dodatek za 5k, dodali w zamian za 1.5+1 (Cena ze stelvio)+0.7=3.2. To taka troche zakamuflowana podwyzka ale nie jest tak zle, serio to ta nawi zbedna, lepszy taki konfig wg mnie.

    - - - Updated - - -



    ale na super dostaniesz rabat wiec nie bedzie 30k
    Epsonix, śledzę wątki dot. cen i konfiguracji Giuli i kolejny raz wiedzę, że się bardzo dobrze orientujesz!
    Czy jesteś mi stanie powiedzieć, ile (mniej więcej) musiałbym zapłacić za Giulie Super z pakietem Veloce (głównie chodzi mi o fotele) i ile za bazowe Veloce?
    Chodzi o cenę przy zamówieniu nowego samochodu.

  10. #730
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Na auto do produkcji dostaniesz 7-10% rabatu

    Jeśli masz auto marki Alfa Romeo (od nowości w Twoich rękach - informacja do weryfikacji!) lub kupujesz za gotówkę na działalność gospodarczą masz szanse na okolice 20% rabatu.

    Masz większą szansę na rabat przy doposażonym Super, niż przy golasie Veloce.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 29-08-2019 o 14:07

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory