Strona 75 z 89 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #741
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Ja osobiście nie wyobrażam sobie kupna uboższej wersji, by potem dokupywać i doposażać ją de wersji na którą mnie nie stać.
    zamawiając auto do produkcji nie ma o czym mówić o ile opcja jest dostępna. np w czasach jak ja kupowałem (zamawiałem luty 2018) nie było jeszcze np Veloce Ti(z resztą wielu dodatków bym nie chciał - wolałem srebrne 19", alu panele i skórę w kolorze a nie wszystko czarne jak we wszystkich autach które miałem przez poprzednie 22 lata), nie można było brać progów z Q czy czarnej podsufitki jako opcji. Teraz jest lepiej. Do dziś jednak bez dopłąty >10k w Giulii nie weźmiesz dużego wyświetlacza, stąd zminia się samemu.
    Wielu kolegów łapało okazję wyprzedażowe a potem dokładali 1-3 rzeczy jakich im za bardzo brakowało, nie widzę problemu jak się wie co się robi i zrobi to dobrze - często to tylko wymiana modułu i aktywacja, w czym problem?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Czasami wraz ze wznowioną produkcją na nowy rok modelowy pojawia się jakaś nowość lub modyfikacja jakiegoś systemu (dodatkowe funkcje) więc mając taką możliwość uważam, że w tej chwili warto poczekać - może czymś nas zaskoczą .
    zawsze ryzyko co tam wprowadzą - tak jak z nowym modelem na początku 2018 wprowadzili opcję AA, ale też SGW i cenę podnieśli.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #742
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    zawsze ryzyko co tam wprowadzą - tak jak z nowym modelem na początku 2018 wprowadzili opcję AA, ale też SGW i cenę podnieśli.

    No oczywiście ze jest ryzyko, szczególnie zmiany w cenniku ale w końcu koncern samochodowy to nie instytucja charytatywna i trzeba się z tym liczyć. Ale czasami warto poczekać na nowe pakiety wyposażenia czy całkiem nowe elementy wyposażenia.

  3. #743
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Mazda 3
    Postów
    5

    Domyślnie

    Hej, nie wiecie czy da się do Veloce dołożyć czuniki parkowania albo kamerę cofania? Jest kilka Veloce na stocku ale żadna z nich nie posiada tego w wyposażeniu. Krakowski dealer twierdzi że nie może z powodu LEDów.

  4. #744
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

    Domyślnie

    Kamera i czujniki są w pakietach Asystent Kierowcy i Asystent Kierowcy Plus.
    Pytałem kiedyś czy można dołożyć te elementy wyposażenia i dostałem taką odpowiedź:
    Czujniki akcesoryjne są montowane u nas w salonie. Wizualizacja Odbywa się za pomocą sygnałów dźwiękowych, a obraz z kamery wyświetlany jest na lusterku wstecznym.

  5. #745
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtih Zobacz post
    Hej, nie wiecie czy da się do Veloce dołożyć czuniki parkowania albo kamerę cofania? Jest kilka Veloce na stocku ale żadna z nich nie posiada tego w wyposażeniu. Krakowski dealer twierdzi że nie może z powodu LEDów.
    Kamerę bez problemu. czujniki nie wiem, w standardzie masz tył, nie wystarczy - pewnie da się ale dużo problematycznej zabawy. oczywiście dealer Ci nie dołoży tego, nawet ich Witech nie ma szans tego wprogramować w proxi. Trzeba bypass SGW i MES, czyli z punktu widzenia ASO jakaś tam ingerencja (gwarancja) ale nikt się tym nie przejmuje - tu na forum retrofity lecą stale jakieś.



    Cytat Napisał araneus Zobacz post
    Pytałem kiedyś czy można dołożyć te elementy wyposażenia i dostałem taką odpowiedź:
    Czujniki akcesoryjne są montowane u nas w salonie. Wizualizacja Odbywa się za pomocą sygnałów dźwiękowych, a obraz z kamery wyświetlany jest na lusterku wstecznym.
    oni mieli na mysli z lini akcesoriów, takie to każdy sobie sam moze wsadzić pewnie za 1/3 ceny - praktycznie zestaw uniwersalny pod każde auto jaki sobie możesz kupić byle gdzie w necie. Koledze raczej chodziło o dołożenie do GIulii ze stocku ori systemów ( kamera/pdc na ekranie infotainmentu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #746
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

    Domyślnie

    Dokładnie tak - czujniki i kamera tylko "akcesoryjnie". Pytałem w kilku ASO i jedyne co są w stanie dołożyć do samochodów ze stocku to przyciemnienie szyb. Na szczęście jest forum

  7. #747
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    no ASO FCA takie są - zero retrofitów - szyby folią u lokalnego speca z jakim się dogadali z odpowiednią dopłatą -fabryczne to nie jest folia. tak, na szczęście jest forum
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #748
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar deckboy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    ford focus mk3 ST
    Postów
    15

    Domyślnie

    Za niedługi czas mam zamiar znowu przesiąść się do włoskiego auta :-) z mojego obecnego Focus mk3ST 2.0 Ecoboost 250ps porobiony na ponad 290Ps i 480Nm, główny powód to brak AWD. Niestety, więcej jeżdżę na krótkich trasach i lubię przyładować od 0km/h ale ośka nie daje sobie z tym rady. Co innego na autostradzie lub jakiejś S-ce tam 200-220km/h na luzaku na tempomacie można lecieć, choć już widzę że max. prędkość to Giulia ma duuużo mniejszą bo obecnie fordzik legitymuje się ponad 270km/h :-). Kolejny powód zmiany to fordzik ma już ok. 62tyś km i 5lat. napisałem wcześniej że powrót do włoskiego auta bo miałem kieeeedyś bravo 2 1.4T-jet 150 po chipie w Cinsoft na ok. 180Ps, baaaaaardzo byłem zadowolony z tego auta. Kolejny argument za Giulią to baaaaaaardzo mała ich ilość na drogach a ja lubię nietuzinkowe auta :-) Moje pytanie brzmi na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie Giulia 2.0 200Ps (pójdzie po zakupie na poprawki mocowe do Cinsoft), auto będzie z PL salon, max. 2lata do 25tys km. Oferta poglądowa( https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CcRCM.html ) fajne kółko, inny wydech, zderzak tył, zawieszenie i jest miodzio dla mnie, żadnych skór nie chcę, obecnie mam i nie wiem jak musiałoby mnie poczochrać żeby to znowu kupić, kto kupuje auto na skórach? To nie moja bajka. Mocno myślałem nad Mercem AMG45 ale za tę cenę miałbym starszego, z większym nalotem i osiągi w granicach ok. 1 sec. szybsze nie przekonały mnie a jest dość mały ten merc. ps2. nie pytam o spalanie bo od ok. 40tyś. km latam tylko na 98Pb i średnie zużycie paliwa to ok. 11,5L a autostrada przy ponad 210km/h to ok. 15L
    Ostatnio edytowane przez deckboy ; 15-11-2019 o 18:31

  9. #749
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtih Zobacz post
    Hej, nie wiecie czy da się do Veloce dołożyć czuniki parkowania albo kamerę cofania? Jest kilka Veloce na stocku ale żadna z nich nie posiada tego w wyposażeniu. Krakowski dealer twierdzi że nie może z powodu LEDów.
    W dobie korków, ciasnych ulic, parkowania na "zderzak" brak tak oczywistych spraw, jak czujniki parkowania w aucie za 200 tysięcy to nawet nie jest śmieszne. To jest żałosne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał deckboy Zobacz post
    nie pytam o spalanie bo od ok. 40tyś. km latam tylko na 98Pb i średnie zużycie paliwa to ok. 11,5L a autostrada przy ponad 210km/h to ok. 15L

    zabileś już kogoś? Pytam poważnie. Zabiłeś? Bo jak zabijesz tylko siebie, może dla innych będzie bezpieczniej na drogach. Codziennie jakiś podobny typ siedzi mi na zderzaku przy prędkości 140 km/h i miga swiatłami "zjeżdżaj mi z drogi, kmiotku".

  10. #750
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał deckboy Zobacz post
    Za niedługi czas mam zamiar znowu przesiąść się do włoskiego auta :-) z mojego obecnego Focus mk3ST 2.0 Ecoboost 250ps porobiony na ponad 290Ps i 480Nm, główny powód to brak AWD. Niestety, więcej jeżdżę na krótkich trasach i lubię przyładować od 0km/h ale ośka nie daje sobie z tym rady. Co innego na autostradzie lub jakiejś S-ce tam 200-220km/h na luzaku na tempomacie można lecieć, choć już widzę że max. prędkość to Giulia ma duuużo mniejszą bo obecnie fordzik legitymuje się ponad 270km/h :-). Kolejny powód zmiany to fordzik ma już ok. 62tyś km i 5lat. napisałem wcześniej że powrót do włoskiego auta bo miałem kieeeedyś bravo 2 1.4T-jet 150 po chipie w Cinsoft na ok. 180Ps, baaaaaardzo byłem zadowolony z tego auta. Kolejny argument za Giulią to baaaaaaardzo mała ich ilość na drogach a ja lubię nietuzinkowe auta :-) Moje pytanie brzmi na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie Giulia 2.0 200Ps (pójdzie po zakupie na poprawki mocowe do Cinsoft), auto będzie z PL salon, max. 2lata do 25tys km. Oferta poglądowa( https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CcRCM.html ) fajne kółko, inny wydech, zderzak tył, zawieszenie i jest miodzio dla mnie, żadnych skór nie chcę, obecnie mam i nie wiem jak musiałoby mnie poczochrać żeby to znowu kupić, kto kupuje auto na skórach? To nie moja bajka. Mocno myślałem nad Mercem AMG45 ale za tę cenę miałbym starszego, z większym nalotem i osiągi w granicach ok. 1 sec. szybsze nie przekonały mnie a jest dość mały ten merc. ps2. nie pytam o spalanie bo od ok. 40tyś. km latam tylko na 98Pb i średnie zużycie paliwa to ok. 11,5L a autostrada przy ponad 210km/h to ok. 15L
    W Giulii nie ustwisz 210 na tempomacie.. przynajmniej ja w Stelvio max na adaptacyjnym moge 160.. a chyba bez adaptacyjnego 180 sie udalo max ustawic..

    Jazda 200km/h to mordega.. ciagle ktos zajezdza droge..(Chyba że w Boże Narodzenie No ale kto co lubi..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory