Strona 84 z 89 PierwszyPierwszy ... 3474757677787980818283848586878889 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #831
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników Giulii.

    Jestem po oględzinach kilku egzemplarzy z 2017 roku i zauważyłem, że we wszystkich 3 autach maska jest nierówno spasowana z przednim zderzakiem. Szczeliny z jednej strony wyglądają dobrze, a z drugiej odstęp jest naprawdę duży, jak w Golfie sprzed 25 lat, chociaż wszystkie auta były bezwypadkowe.

    Czy ktoś z Was próbował poprawiać fabrykę i regulował maskę samodzielnie?
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 19-01-2020 o 23:42

  2. #832
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    tak jest, tylny zderzak czy klapa bagażnika też można się czepiac, każde inaczej, choć są wspólne cechy (lewa strona zderzak nad lampą i odstęp od maski źle , prawa dobrze). większość egzemplarzy tego typu rzeczy ma. Italian job, to nie Audi.
    ja na to leję, ruszać nie będę bo potem przy sprzedaży ktoś powie ze są ślady odkręcania i pomyśli że była stuknięta. już tak miałem jak sobie w 159SW poprawiłem tylną klapę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #833
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Pewnie w fabryce ktoś montował te maski na 5 minut przed przerwą na lunch

    W dwóch autach odstawała mocniej lewa strona maska, a w jednym prawa strona.

    https://m.olx.pl/oferta/alfa-romeo-g...reviewActive=1

    Mnie to jednak trochę drażni.

    Czy to kwestia regulacji maski w jej górnej części, tzn. poluzować śruby z lewej i prawej strony i tak przesunąć o kilka milimetrów w górę lub w dół, aby szczeliny były w miarę równe?
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 19-01-2020 o 23:53

  4. #834
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    pewnie tak, jak Ci przeszkadza to czemu nie spróbować. nie słyszałem żeby ktoś na forum to u siebie poprawiał.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #835
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Moim zdaniem to jest do wyregulowania na zamku. Maski nie trzeba ruszać.

  6. #836
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    w masce masz regulację tego zatrzasku/bolca w kształcie litery "U" 2 śruby na klucz o ile pamiętam 13. ale ostrożnie!!
    ostatnio miałem komunikat S&S niedostępny podczas jazdy - okazało się że nie była z jednej strony do końca domknięta ...maska. rozmowa z elektrykiem w ASO- i okazuje się ze błąd S&S to nie tylko kwestia słabego aku, ale niedomknietych klap, drzwi. Okazuje się z S&S może wyskoczyć także po tym jak pasażer zapnie pas w czasie jazdy a nie przed ruszeniem z miejsca.etc- dla mnie jakaś masakra z racji ew diagnostyki.

  7. #837
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Jestem na etapie kupna Giulii (to, że to się stanie, to pewne - pytanie która wersja). Jest kilka kwestii, z którymi nie umiem sobie poradzić, a czas podjąć decyzję.
    Pod uwagę biorę tylko silnik benzynowy 200 KM. Mam do wyboru kilka egzemplarzy ze stocku od różnych dealerów. Jeżeli model z roku 2020, to biorę pod uwagę wersję Business, jeżeli 2019 to wersja Super. Która z nich według Was jest ciekawsza? Trochę bardziej odpowiada mi wersja po liftingu, ale nie są to jakieś znaczące różnice (większy 8,8-calowy ekran i trochę ładniejsze wnętrze). Czy warto jest brać pod uwagę czujniki parkowania z przodu i kamerę cofania? Od dealerów ciężko się czegoś dowiedzieć, chyba niezbyt chcą te samochody sprzedać.

  8. #838
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    w masce masz regulację tego zatrzasku/bolca w kształcie litery "U" 2 śruby na klucz o ile pamiętam 13. ale ostrożnie!!
    ostatnio miałem komunikat S&S niedostępny podczas jazdy - okazało się że nie była z jednej strony do końca domknięta ...maska. rozmowa z elektrykiem w ASO- i okazuje się ze błąd S&S to nie tylko kwestia słabego aku, ale niedomknietych klap, drzwi. Okazuje się z S&S może wyskoczyć także po tym jak pasażer zapnie pas w czasie jazdy a nie przed ruszeniem z miejsca.etc- dla mnie jakaś masakra z racji ew diagnostyki.
    A łyżka na to - niemożliwe. Tak tak wierzysz we wszystko co powie Ci facet z ASO, który na co dzień raczej nie jeździ tym autem?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #839
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bursz Zobacz post
    Od dealerów ciężko się czegoś dowiedzieć, chyba niezbyt chcą te samochody sprzedać.
    Kolejna taka opinia. Ale dobra. Co do Giulii to nie jeździłem i nie porównywałem osobiście, ale każdy zachwala lifting, nie tylko za wyświetlacz (nowe systemy, lepsze wykończenie), słowem: nie spotkałem się z krytyką polifta ;-)

  10. #840
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    ja się spotkałem... znajomemu zamontowali felerny akumulator, auto nie chciało odpalić, sprawnośc aku była na poziomie 30 procent...
    potem mu wpierali, że jest dobry, potem znów, że zły, w końcu, po dwóch tygodniach kłotni łaskawie założyli mu nowy akumulator.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory