Strona 1 z 89 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

    Zastanawiam się nad zakupem AR Giulia dlatego mam kilka pytań do osób, które samochód posiadają lub przynajmniej kilka razy użytkowały. Będę również wdzięczny za wskazanie rzeczy, które was wkurzają albo przeszkadzają w Giuli.
    Szczególnie interesują mnie porównania do 159, bo ten model aktualnie posiadam.
    W 159 mam 1.9 150 koni i spalanie na poziomie 5,5 w trasie i 7,5 w miasteczku. W Giuli biorę pod uwagę tylko benzynę (chyba, że z jakiegoś powodu warto wybrać diesla) jak wygląda realne spalanie w wersji 200 i 280 konnej?
    Pod uwagę biorę wersją Buisness (po taniości) albo Veloce (konfig za 200 tyś), warto dopłacać? Co oprócz Q4 i 80 koni przemawia na korzyść Veloce?
    Ile od od Buisness i Veloce można wyrwać rabatu?
    Na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, że chyba najbardziej wkurzającą rzeczą w Giuli jest elektryczny hamulec, który przy małych prędkościach ma problem z płynnym hamowaniem, obserwujecie coś takiego w swoich egzemplarzach?
    Jak wygląda praca automatu, tzn. czy występuje opóźnienie przy ruszaniu tak jak np. w 159?
    Warto dobierać łopatki przy kierownicy, bo recenzje mówią o tym, że skrzynia jest tak mądra/fajna, że łopatek używa się wyłącznie na torze? (Miałem steptronic w BMW 540i i był na tyle fajny, że rzadko używałem ręcznej zmiany biegów).
    Jak oceniacie wyciszenie kabiny (najlepiej porównując do 159 i samochódów podobnej klasy)?
    Co zaskoczyło negatywnie,a co pozytywnie po przejechaniu pierwszych kilku tysięcy?
    Może ktoś miał okazję porównać Giulię z Talismanem lub nową C klasą?
    Ogólnie na 159 jak narazie nie mogę narzekać i oprócz tego, że powoli zaczyna wyglądać staro to zastanawiam się czy jest sens zmieniać samochód, dlatego napiszcie co was przekonało do zmiany

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

    Ogólnie w nasze belle napisałem co nie co o veloce wiec nie będę wszystkiego tu powtarzał
    Spalanie 12-13 trasa, miasto 15 ale jeżdżę dynamicznie, jtd @193km paliło mi trasa 7, miasto 9,5 - w zależności od korków
    Co do wygłuszenia to 159 jest zdecydowanie lepiej wygłuszona, głównie problemem jest przy wyższych prędkościach wiatr (czasem sprawdzam czy mam domknięte szyby)
    Ja mam łopatki i czasami ich używam - dają frajdę ale nie są konieczne bo skrzynia działa bdb
    Bagażnik jest duzo mniejszy niz w 159sw, mam dwójkę dzieci i żona ma wątpliwości czy sie damy rade zapakować na wakacje.
    Ogólnie z przesiadki jestem bardzo zadowolony tez nie narzekam na 159 ale sie po prostu zestarzala


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Bagażnik jest duzo mniejszy niz w 159sw, mam dwójkę dzieci i żona ma wątpliwości czy sie damy rade zapakować na wakacje.
    Giulia jest przystosowana do baja na dachu więc nie powinno być problemu.

    - - - Updated - - -

    Na 2 jazdach testowych nie zauważyłem żeby automat miał opóźniania przy ruszaniu, za to zauważyłem to w passacie. Nie wiem czy to nie wina autohold, i może po prostu w giulia nie był włączony.
    Ostatnio edytowane przez deadswine ; 23-04-2017 o 10:22

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Co do wygłuszenia to 159 jest zdecydowanie lepiej wygłuszona, głównie problemem jest przy wyższych prędkościach wiatr (czasem sprawdzam czy mam domknięte szyby)
    Kurcze, bardzo mnie tym zaskoczyłeś. Myślałem, że wyciszenie będzie znacznie lepsze w Giuli. Dla mnie sprawa wyciszenia jest dosyć ważna.
    W 159 mam diesla i spodziewałem się, że Giulia w benzynie będzie zauważalnie lepiej wygłuszona.
    Nie przeszkadza Ci w jeździe na codzień, że nowy samochód jest głośniejszy niż stary?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2017-04-23 at 11.37.10.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	45.5 KB
ID:	226818

    Wyciszenie z http://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html

    Passat ma 0.9 db mniej jak Giulia. Czyli praktycznie da się to odczuć. Tylko niestety przy wyższych prędkościach różnica może być dużo większa
    Ostatnio edytowane przez deadswine ; 23-04-2017 o 10:40

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Nie przeszkadza Ci w jeździe na codzień, że nowy samochód jest głośniejszy niż stary?
    Mogłoby być ciszej to fakt, ale raczej da sie do tego przyzwyczaić, choć niewątpliwie oczekiwałbym lepszego wyciszenia.
    Przy prędkości 180> jest juz naprawdę głośno....


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Hej,

    Przeczytaj ciekawą opinię nt. wersji Veloce, która została dodana dzisiaj czyli dość świeża. Myślę, że autor opisuje kilka ciekawych smaczków. Mam nadzieję, że pomoże

    https://www.facebook.com/notes/alfet...0026480431412/

    Ja również postaram się coś naskrobać w najbliższych dniach o Veloce.

    Dzięki,
    G

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Rejuvenate
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 AT 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Fajny tekst, muszę jechać do salonu obejrzeć tą alfę, przyglądnąć się jej dokładnie na żywo.

    Na trzecim zdjęciu to górne łączenie zderzaka z błotnikiem (nad lampą)... dramat. Coś musiało się jej przydarzyć bo wątpię by auto za ponad 200 000 zł mogło wyjść z fabryki w takim stanie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    W takim razie rozważania nad wersją Veloce chyba odpuszczę, bo w przedziale 200 tysięcy złotych chyba lepiej kupić C klase.
    Ogólnie gdyby nie ten wieśniacki tablet w C klasie to nawet bym się nie zastanawiał Trzeba przyznać, że ulokowanie ekranu w Giuli jest rewelacyjne i świetnie się zgrywa.

    Na placu boju zostaje zatem najtańsza wersja Buisness. Może ktoś posiada taką konfigurację i podzieli się spostrzeżeniami? Czym różni się od wersji Super?

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    W 159 mam 1.9 150 koni i spalanie na poziomie 5,5 w trasie i 7,5 w miasteczku.
    Moja 200km pali średnio 10.5 po 7000km przebiegu. W trasie około 9, w mieście 12-15. Jeżdżę 90% czasu w Dynamic.

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Pod uwagę biorę wersją Buisness (po taniości) albo Veloce (konfig za 200 tyś), warto dopłacać?
    Ile od od Buisness i Veloce można wyrwać rabatu?
    Gdy ja zamawiałem nie było jeszcze Veloce w ofercie. Musisz wziąć pod uwagę, że w Bussiness ma już duży rabat na starcie i praktycznie nie ma negocjacji. Ja dobierałem około 30k w wyposażeniu i dostałem 1000 rabatu. Nie miałem czasu na dłuższe negocjacje bo potrzebowałem faktury z leasingu na 2016 rok. Minusem wersji Business jest brak możliwości dobrania Asystenta kierowcy+ i niektórych felg.

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, że chyba najbardziej wkurzającą rzeczą w Giuli jest elektryczny hamulec, który przy małych prędkościach ma problem z płynnym hamowaniem, obserwujecie coś takiego w swoich egzemplarzach?
    Na początku trzeba się przyzwyczaić, po 300km już nie chcesz mieć innej.

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Warto dobierać łopatki przy kierownicy, bo recenzje mówią o tym, że skrzynia jest tak mądra/fajna, że łopatek używa się wyłącznie na torze? (Miałem steptronic w BMW 540i i był na tyle fajny, że rzadko używałem ręcznej zmiany biegów).
    Ja nie dobierałem, moim zdaniem są ładne ale niewygodne, zasłaniają dostęp do kierunkowskazów. Auto rusza bez problemu i nigdy nie wysprzegla w trybie D nawet podczas równej jazdy i hamowania.

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Jak oceniacie wyciszenie kabiny (najlepiej porównując do 159 i samochódów podobnej klasy)?
    Przyzwoicie. Przy 170 jest IMO ciszej niż w GLC. Moim zdaniem jakościowo lepiej spasowana niż BMW.


    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    jest sens zmieniać samochód, dlatego napiszcie co was przekonało do zmiany
    Nie byłem przekonany ze względu na duże podobieństwo BMW. Jednak po przesiadce z Giulietty to niebo a ziemia. Po jeździe próbnej wiedziałem już chce mieć to auto i czekałem tylko aż wprowadzą benzynę do oferty. Bardzo dobra responsywność układu kierowniczego i rama pozwalająca na bardzo agresywną jazdę nawet przy 200 konnym silniku.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory