Strona 40 z 89 PierwszyPierwszy ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #391
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Mi to wygląda jakbyś już podjął decyzję, potrzebujesz się utwierdzić w tym przekonaniu na forum alfaholików?
    no wlasnie chyba tak wkolo mnie mam codziennie samych " audikarzy" tuningi, programy, i to auta z wyzszej polki, rs,s nie mam z kim popierdolic o alfach * jedynie zona popiera moje zboczenie" jak oznajmilem w gronie swoim ze kupie alfe to kazali mi isc do spowiedzi za to , ale juz postanowione na 99%

  2. #392
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Nie wiem czy Ci coś to pomoże ale mam Veloce od 36 tys km i jestem bardzo zadowolony. Nie miałem z nim do tej pory żadnego problemu a radość z jazdy jest przednia. Auto jest dynamiczne, prowadzi się genialnie, w zimie zachowuje się stabilnie i przewidywalnie - często jeżdżę w góry na narty i sprawdziłem wielokrotnie. Mam wielu znajomych z autami dużo droższymi, szybszymi, bardziej luksusowymi ale i tak jak sami sprawdzili, przejechali się to byli bardzo pozytywnie zaskoczeni co można osiągnąć z 2.0. Sam testowałem czy jeździłem wieloma samochodami i Giulia wypada tutaj bardzo dobrze plus jest oryginalna i nie jest właśnie kolejnym... audi czy bmw nie umniejszając oczywiście. BTW Veloce Ti jest genialna... Ja za jakieś dwa lata kupię Q

  3. #393
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Auto kolegi, ściągnięte z CH , walnięta przodem była
    Trzeba było od tego zacząć - w takim przypadku brałbym nową Alfę.

  4. #394
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    postanowione

  5. #395
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    no wlasnie chyba tak wkolo mnie mam codziennie samych " audikarzy" tuningi, programy, i to auta z wyzszej polki, rs,s nie mam z kim popierdolic o alfach * jedynie zona popiera moje zboczenie" jak oznajmilem w gronie swoim ze kupie alfe to kazali mi isc do spowiedzi za to , ale juz postanowione na 99%
    To chyba będzie pierwsza Alfa, w której popełniono towarzyskie samobójstwo
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #396
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To chyba będzie pierwsza Alfa, w której popełniono towarzyskie samobójstwo
    Coś czuję że nie pierwsza

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    postanowione
    Super, nie wiem czy jest już jakaś Veloce TI na forum, nikt się nie chwalił jeszcze. Jaram się razem z Tobą!

  7. #397
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cześć!
    W zeszłym roku zacząłem się powoli rozglądać za nowym samochodem. Śledziłem to forum, gdyż interesuje mnie także Alfa Romeo Giulia. W skrócie, aktualnie jestem posiadaczem Citroena C5 Exclusive 2.0 HDI, przymierzałem się do nowego Opla Insigni 2.0 260KM, ale wycofano ten silnik z oferty, więc temat umarł. Czekałem na Peugeot 508, ostatnio odwiedziłem salon i obejrzałem sobie ten samochód, wrażenia ogólnie pozytywne, nie wiem jak z jazdą, nie było możliwości jazdy testowej. Interesował mnie silnik 1.6 225KM, jednak obejrzałem parę testów i spodziewałem się czegoś więcej. Kolejna sprawa to cena, samochód planuję kupić na firmę i chciałbym się zmieścić w 150 tys. zł. Peugeot z tm silnikiem zaczyna się od około 178 tys i z tego co słyszałem na większe rabaty nie ma co liczyć. Przejrzałem ponownie ofertę Alfy Romeo i zauważyłem, że za około 140 tys. można już dostać Giulię w wersji Super, lub zwykłej "Giulia"/"Business" z paroma pakietami i dodatkami. Trafiłem na jeden egzemplarz w wersji Super z zderzakami z Veloce, silnik benzynowy 2.0 200KM. Zastanawiam się, czy przypadkiem w transporcie coś dziwnego się jej nie przydarzyło, bo nigdzie w konfiguratorze nie widziałem takiej opcji. Obstawiam samochody ze stoku, w założonym budżecie trudno o coś więcej. Silnik podstawowy- benzynowy 200KM AT8. Zauważyłem, że pojawiają się usterki związane z klapą bagażnika, systemem AEB, lusterkami, ale czy poza tym, coś jeszcze może się wydarzyć, na coś ewentualnie dodatkowego powinienem być przygotowany? Z perspektywy czasu, jak oceniacie to auto na tle konkurencji, pod względem użytkowym, komfortu i awaryjności? Brałem jeszcze przez chwilę pod uwagę KIA Stinger, ale mam pewne obawy odnośnie jakości wykonania i problemów z systemami wsparcia kierowcy, które sypią się w zeszłorocznej Optimie mojego znajomego. Jestem nastawiony na Giulię, pomimo trochę uboższego wyposażenia i mniejszych gabarytów. Na jeździe testowej to autko zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie- układ kierowniczy, hamulcowy, silnik, nawet komfort jazdy był miłym zaskoczeniem. Wiem, że to forum wielbicieli Alfy Romeo, ale proszę Was o obiektywną opinię. Czy powtórzylibyście ten wybór? Jeżeli wszytko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku zacznę Was pewnie wypytywać o opinie na temat poszczególnych egzemplarzy, które przyjdzie mi rozważać, różnice będą głównie w wyposażeniu, ale warto wiedzieć, co uważacie za bardziej użyteczne, niezbędne, a co za bezsensowne bajery.
    Pozdrawiam.

  8. #398
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Miałem do czynienia z większością aut z tego segmentu i mogę śmiało powiedzieć, że Giulia pod względem prowadzenia jest najlepsza w klasie.
    Jako najlepsze auto w ogóle uznałbym Audi A5, ale jak wyposazysz je w quattro i silnik 2.0 tsi to cena leci w kosmos. Mój znośny konfig to były okolice 250 tysięcy. Niemniej prowadzenie z Audi Drive Select jest przyjemne, zawieszenie pracuje bardzo dobrze, a wnętrze dosłownie masakruje to w Giulii.
    Kia Stinger ma problemy ze skrzypiącym uszczelkami i dużymi niedoborami mocy w wersji 255. Właściciele narzekają na słabe osiągi, hamownie wypluwają dla Stinger 220/230 koni zamiast katalogowych 255. Ponadto zawieszenie Stingera nie umywa się do Giulii, dużo mniej subtelnie tłumi nierówności.
    W Infiniti Q50 człowiek czuje się jak w samolocie, a DAS jest tak słabym układem kierowniczym, że nie czułem się z nim bezpiecznie (!!).

    Jedyna alternatywa dla Giulii w tej klasie to nowe BMW G20, które możesz mieć w wersji 320i i 330i, przy czym BMW ma bardzo dobre oferty brokerskie, gdzie dostaniesz 3 lata gwarancji (zamiast 2) i rabat 25%.
    Na mój konfig za 209 tysięcy na 330i z czarną podsufitką, koniakowym wnętrzem, pakietem SportLine i paroma małymi dodatkami broker w marcu obiecuje niecałe 160 tysięcy.

    Zaletą BMW jest na pewno lepszy serwis i łatwiejszy dostęp do aut zastępczych.
    W najgorszym wypadku jak twoja Giulia będzie naprawiana, to dostaniesz Tipo.
    W BMW dostaniesz porównywalne auto, bo zaplecze dealerów jest po prostu dużo bardziej bogate.
    O łatwiejszej odsprzedaży i niższej utracie wartości nie będę wspominał, to oczywiste zalety bawarki.
    Jej wadą bedzienswiezy debiut na rynku i nie wiesz, czy auto nie będzie miało wielu chorób wieku dziecięcego. Silnik w benzynach jest już od kilku lat i nie sprawia kłopotów, ale z pozostałymi podzespołami może być roznie.

    Na twoim miejscu poczekałbym do marca i wtedy porównał oba samochody.

  9. #399
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Panowie, czy ktoś ma Giulie Super z powiększonymi tarczami i zaciskami?
    Jeśli tak to mam pytanie, czy felga 17” wejdzie czy nie?

  10. #400
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    [MENTION=74950]Lober[/MENTION]

    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...em_giulie.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ia_porady.html

    Ja bym kupił jeszcze 3 raz mimo tego, że mnie wkurza niemiłosiernie U Alfistów tak jest
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory