Strona 43 z 89 PierwszyPierwszy ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #421
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Też uważam, że to kwestia akumulatora, szczególnie, że moja Alfa stała kilka miesięcy w salonie i nie znam stanu zużycia mojego akumulatora, ale Ty miałeś auto prosto z fabryki i takie rozładowanie nie powinno mieć miejsca w nowym aucie.
    Moja stała prawie rok w salonie Była doładowywana. Jeżdżę juz rok na krótkich odcinkach + fotele ogrzewanie kierownicy itp i zero problemów. Po prostu trafł na jakiś felerny akumulator.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #422
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Epsonix.. czytam o tych problemach u Ciebie i jakoś odczuwam, że to nie tylko pech. Masz chyba za blisko ASO
    Mam auto może z miesiąc wcześniej odebrane niż Ty. Z AA. Oczywiście zero problemów, więc to co opisujesz z AA to nie wina firmware. Alarmu sobie nie pozwoliłem założyć, jakoś tak na chłopski rozum mi to nie grało. I jestem mega szczęśliwy.
    Moje problemy z autem do tej pory to jakieś wibracje (usunięte), no i akumulator. A tak to jest super. Zdecydowanie polecam komu tylko mogę
    ASO 4km ode mnie i po drodze

    Co do problemów z AA. Na nowym telefonie znacznie żadziej, na starym bardzo często. Wiem że [MENTION=76489]Peterr[/MENTION] ma ten sam firmware ale mocnego Galaxy S8+ i nie ma problemów. Podejżewam że sknocili jakiś timing - za szybko wycofuje się AA po stornie auta z połączenia z telefonem. próbowałem moje telefony w Stelvio z firmwarem 072.xxx.xxx i było OK za każdym razem (oba telefony przetestowałem po kilkanaście razy). No chyba ze akurat moje radio sprzętowo ma jakiś drobny problem.
    Chciałem żeby mi ściągnęli update, ale nie chcą go dać, skończy się wymianą radia.

    Alarmu bym też nie zakładał, ale do leasingu wymagali...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Też uważam, że to kwestia akumulatora, szczególnie, że moja Alfa stała kilka miesięcy w salonie i nie znam stanu zużycia mojego akumulatora, ale Ty miałeś auto prosto z fabryki i takie rozładowanie nie powinno mieć miejsca w nowym aucie.
    styl jazdy (głównie krótkie odcinki) nie sprzyja u mnie dobremu naładowaniu aku. pytanie teraz o sam aku/IBS - na alafaowner jest ileśtam aut w których wymieniali aku i/lub IBS. u nas w Polsce też dziwne historie - ostatnio [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] wspomniał o aucie kogoś innego które stoi w serwisie bo przetwornica xenona miała jakiś upływ i rozładowywała aku. moze kiedyś jak będzie mi się chciało założe mA clamp-meter na przewód zasilania czy masy i poobserwuję czy nie ma jakiś upływów.
    wiem że BCM mogą mi wymienić z marszu, bo już zamówili i chyba przyszedł. możliwe że też mają nowy aku i IBS dla mnie- pewnie jakbym zarządał, to wszystko będę miał nowe. nie wiem tylko czy mam to robić. trochę poobserwuje. przez chyba 8 dni od naładowania na max S&S u mnie działał, jeździłem codziennie, po 20-40km, przestał. dzisiaj zrobiłem naraz 30km i S&S znów na kolejnej przejażdżce zadziałał.

    poparawiali mi w czwartek lutowania instalacji od alarmu (podobno te do CAN były zrobione słabo). póki co ani razu się nie włączył ani na chwilę po otwarciu(a tym razem na próbę zamykam auto nawet w garazu żeby zwiększyć ilość testów).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #423
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    napisałem z grubsza bo nie wiem jak mocno kto kojarzy - różnie ludzie czytają forum, różnie kojażą kto i co?
    tez się dziwię że tam jeżdżę jeszcze, obecnie to trochę ze względu że są pootwierane ciągle tematy - czekam na nowe radio od 3 miesięcy.
    ostatnio już cały czas patrzyłem diagnoście na ręce podczas roboty... wiem trochę to dziwne, ale do tego mnie zmuszają.
    Nie wiem jak dobre są ASO w Katowicach czy Żorach, do tego 50km trzeba jechać.
    Opowiem Ci moje pierwsze doświadczenie z serwisem Alfy. Gdy kupiłem moją pierwszą Alfę 147 Selespeed pojechałem na pierwszy przegląd do fabrycznego serwisu w Tychach, bo uznałem, że fabryczny serwis będzie najbardziej kompetentny do wykonania przeglądu auta z tak nietypową, jak na tamte czasy, skrzynią biegów. Zarejestrowałem się, usiadłem w poczekalni i przeglądałem foldery w oczekiwaniu na mechanika, który zajmie się moim autem. Mechanik się pojawił nawet dość szybko, wsiadł do auta i siedział tam z 10 minut. W końcu wyszedł z niego wkurzony i szuka właściciela. Podszedłem do niego i pytam w czym problem, a on do mnie z mordą, że nie wyłączyłem jakiegoś zabezpieczenia i on nie potrafi uruchomić tego auta. Ja mu na to, że to auto nie ma żadnego zabezpieczenia. Jemu szczęka opadła i grzecznie poprosił, żebym mu jednak wjechał tym autem na stanowisko obsługi. Jak się zapewne domyślasz, mechanik w fabrycznym serwisie nie umiał uruchomić auta z automatyczną skrzynią biegów. Przegląd zrobiłem, ale to była ostatnia moja wizyta w tym serwisie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #424
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Diagnosta w ASO też mnie ostatnio zapytał jak się korzysta z tego bezkluczykowego dostępu... Widać że wyszkolili ich fest do serwisowania Giulii...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #425
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    ...ale jaja... Nie uciekłeś z autem od razu?
    Bo skoro gośc takich rzeczy nie kuma to.... (masakra)

  6. #426
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dowód na to że nie znają nowych aut (że ich nie szkolą). grzebał przy mnie, bo już teraz postanowiłem że naprawy auta tylko pod moim nadzorem (bo chę mieć w końcu auto tip-top a nie wiecznie się bujać do ASO). poprawił lutowania po innym elektryku który montował mi alarm Mopar w ASO przed wydaniem auta, i jak narazie (tydzień) auto ani razu nie uruchomiło alarmu przy otwieraniu drzwi (a wcześniej przez ~3 tygodnie) to tak ok 5% otwarć samochodu uruchamiało alarm na 2-3 sek, a 1% na stałe (że trzeba było zamknąć samochód i otworzyć jeszcze raz).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #427
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    ile czekaliscie na transport auta po informacji, ze juz jest wyprodukowane??

  8. #428
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    moja na miesiac zatrzymali we wloszech na parkingu, cos byl ponoc problem z cena i wg dealera chodzilo o nowa wtedy opcje felg srebrnych koniczynek, ze nie policzyli za szerszy tyl. potem z tydzien w tychach stała i kilka dni u dealera zanim ja przygotowali (alarm)

  9. #429
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    ile czekaliscie na transport auta po informacji, ze juz jest wyprodukowane??
    Z trzy tygodnie. Ale to podobno szybko.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  10. #430
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    to moze uda sie pod choinke zrobic zajebisty sobie prezent

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory