Strona 47 z 89 PierwszyPierwszy ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #461
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    O kurde. Czyli nie ma po prostu przycisku... OMG jak tu będzie można latać bokiem ???
    W sensie że jakieś takie bezeceństwa ? :

    https://youtu.be/vz2rAgXjkCA?t=22

    nieee, to niegodne AR przecież ;-)

  2. #462
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ale to jest M235i, czyli 6 cylindrówka, mniejsze auto od Giulii a mocniejsze z R6-tką, jednak przeznaczone do fun-u. czy w cywilnych BMW np 340i jest przycisk (czy tam pozycja w menu) do wyłączenia TC?
    w 159 nigdy z przycisku do wyłączenia TC (ASR/VDC) nie skorzystałem a przecież można było się bawić ręcznym (manualną dźwignią). W Veloce serio nie płaczę z braku przycisku na TC off - w trybie D jak próbowałem dodać gazu w zakręcie czy przy zawracaniu np na zaśnieżonym placu to tyłek zamiatał bez problemu (choc nie kręciłem bączków więc nie wiem co później się dzieje) - chwile funu daje auto i większości to wystarczy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #463
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Giulietta - tu SS praktycznie nigdy nie działa
    Witam w klubie. NIGDY mi nie działał. W serwisie mi mówili że to chyba czujnik położenia sprzęgła. Kazałem nie ruszać

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    działa zauważalnie zależnie od przejechanego dystansu - im dłuższy tym lepiej i dłużej trzyma wyłączony silnik np. na światłach
    To zależy czy jest np ciepło i masz włączoną klimę. W tym przypadku kilkanaście sek wyłączonego silnika to max. Dlatego czasem wolę jeździć w ładną pogodę bez klimy po mieście. Wtedy to ma sens na światłach bo silnik jest wyłączony całe światła.

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    A pytanie z innej beczki: jak wyłączyć działanie kontroli trakcji?
    To jest beka z nie pytanie z innej beczki To uczucie gdy stare bety latają bokami przy pierwszym śniegu a ty masz łzy w oczach

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To latania bokiem jest wersja Q, Veloce to zwykły, cywilny samochodzik o sportowym zacięciu, nie dydykowany do jazdy po torze. Ma być przedewszystkim bezpieczny.
    Serio? To na jaki dzban 280KM? To przeczy bezpieczeństwu bo kusi. 150KM to idealna i wystarczająca moc do sprawnego wyprzedzania i zachowania zgodnie z przepisami.

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    OMG jak tu będzie można latać bokiem ???
    A no k... nie można. Taki sport.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    W sensie że jakieś takie bezeceństwa ? :

    https://youtu.be/vz2rAgXjkCA?t=22

    nieee, to niegodne AR przecież ;-)
    Nie wkur... mnie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #464
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION], masz auto z 2017, weź sobie kup tą przystawkę do OBD i lataj bez kontroli trakcji. w czym problem?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #465
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Niedługo czeka mnie wybór nowego auta służbowego i mam wielki dylemat. Giulia mi się marzy od dłuższego czasu, ale nie wiem czy będzie to odpowiednie auto do stawianych mu przeze mnie wymagań.

    Posiadam roczne dziecko i w planach jest następne, przeczytałem temat Giulia jako samochód dla rodziny i moje obawy są jeszcze większe czy da się pogodzić dwójkę małych dzieci i tak mały bagażnik.

    Samochód ma być wykorzystywany bardzo intensywnie. Alfa ma przejeżdżac rocznie około 70000km przez 3 lata i w dużej mierze służyć również jako biuro

    Zastanawiam się pomiędzy Giulia Veloce 280km a Skoda Superb Sportline 2.0 272km.
    Wiem, że to całkowicie inne samochody, ale na korzyść superba przemawia rozmiar wnętrza, bagażnika i to, że mogę go mieć w praktycznie pełnej opcji gdzie veloce będę raczej musiał szukać "z placu", żeby zmieścić się w zakładanym budżecie. Na korzyść Giulii przemawia cała reszta, może poza systemem infotainment.

    Stąd też rodzi się dodatkowe pytanie jak sprawdza się system infotainment w Giulii pod kątem prowadzenia rozmów telefonicznych i szybkiego wybierania numerów/kontaktów z kierownicy?

    Superba znam bardzo dobrze, bo sam aktualnie nim jeżdżę, tylko że ze słabszym silnikiem w dieslu i bez napędu 4x4. Czuć przy dynamicznej jeździe, że to wielki samochód, ale względy praktyczne są niepodważalne. Jedynie co mnie naprawdę irytuje we wnętrzu to piano black, poza tym za bardzo nie ma się do czego przyczepić.

    Wybralibyscie Giulie na moim miejscu czy jednak podążać za rozumem i pojemniejszy superb będzie lepszym wyborem?

  6. #466
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.stank2 Zobacz post
    Wybralibyscie Giulie na moim miejscu czy jednak podążać za rozumem i pojemniejszy superb będzie lepszym wyborem?
    Mam Superba takiego jak opisujesz (kombi Sportline 4x4 280KM) i Stelvio. Gdybym miał wybierać jeden samochód rodzinny to zdecydowanie Superb.

  7. #467
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Jak dla rodziny z małym dzieckiem to niestety tylko Skoda lub Volvo


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  8. #468
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę fakt bycia kombi i osiągi rozważyłbym jeszcze Golfa R Variant. Problem jest taki, że jest to golf i wygląd zewnętrzny wole przemilczeć, ale prowadzenie pewnie dużo lepsze od Skody.

  9. #469
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Coś pięknego

  10. #470
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.stank2 Zobacz post
    Biorąc pod uwagę fakt bycia kombi i osiągi rozważyłbym jeszcze Golfa R Variant. Problem jest taki, że jest to golf i wygląd zewnętrzny wole przemilczeć, ale prowadzenie pewnie dużo lepsze od Skody.
    Miałem też Octavię III RS zrobioną na ponad 300KM, czyli auto porównywalne gabarytowo i osiągowo z Golfem R. W porównaniu do Superba auto jednak sporo mniejsze i mniej komfortowe, więc jako rodzinny samochód nadal Superb jest wg mnie na pierwszym miejscu.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory