Strona 57 z 89 PierwszyPierwszy ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #561
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Przyszłość interfejsów samochodowych to i tak głos, także chyba żadna ze stron nie wygra

  2. #562
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No to weźmy sytuację z Giulii.
    Masz włączone radio i chcesz przełączyć na nawigację bo chcesz podejrzeć np nazwę ulicy.

    Bierzesz "koło fortuny" do góry i o ile dobrze pamiętam w prawo 2 razy i "enter"
    lub
    Naciskasz menu i w dól kilka stopni i "enter".
    Jeśli nie znasz samochodu i jedziesz w nocy to muisz spuścić głowę i lub wymacać pokrętło.
    Dodam, że klik w "kole fortuny" nie zawsze odpowiada przejściu do nsatępnej opcji bo system laguje.

    Jak to jest jak masz duży ekran dotykowy jak np w jeepie? Dotykasz na dole ikonkę nawigacji bo ona zawsze tam jest. Ładnie podświetlona, duża.

    Chcesz coś zmienić w ustawieniach. Mając tylko "koło fortuny" chodzisz po menu jak w Nokii 3310. Jak system dotykowy jest dobrze zaprojektowany to możesz np przytrzymać grafikę, tapnąc np 2x lub zrobić gest. To znacznie skraca czas potrzebny na skupienie.

    Chodzi o to że w jednym i drugim musisz oderwać uwagę tylko że w "fuzycznym" musisz zrobić więcej kroków a co za tym idzie oderwać więcej razy uwagę.

    Ekrany obecnie są ogromne i fizycznie ikony są czasem większe niż przyciski. Jak ktoś ma problem żeby wcelować w wielką ikonę to może badanie na parkinsona lub okulista Oba przypadki sugerują postrzymanie się od jazdy
    W większości nowych aut ekran dotykowy jest blokowany w trakcie jazdy właśnie ze względów bezpieczeństwa więc i tak pozostanie ci kręcenie. Na kole fortuny wystarczy rzut okiem na jakiej jesteś pozycji i lecisz dalej, w dotykowym ekranie musisz skupić swoją uwagę dodatkowo na czas dotknięcia przycisku.
    Nie ma co gdybać, pożyjemy zobaczymy.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  3. #563
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    Na kole fortuny wystarczy rzut okiem na jakiej jesteś pozycji i lecisz
    No lecisz z obliczeniami. Hmm jestem na radiu a informacja o oleju to będzie 4razy w doł potem enter potem 2x w bok i enter. Oj czekaj preskoczyło o jeden za dużo. Czekaj teraz jestem za daleko to będzie 2x w lewo.
    Problem polega na tym, że muszę kontrolować czy to co robię "kołem fortuny" robi to co chcę w systemie.

    To było fajne w 2008 roku w alfie 159

    Jak dotykam to widzę od razu co się dzieje, Nie muszę szukać gdzie obecnie jest kursor bo jest nim mój palec

    W dotykowym: WIdzę ikonkę opcji - dotykam, widzę ikonkę od oleju - dotykam.
    Pójdźmy dalej. Często korzystam z podglądu oleju bo mam taki kaprys. Ustawiam sobie dedykowaną ikonkę do tego na głownym ekranie. Spróbuj to zrobić w systemie z "kołem fortuny".

    Nie mamy co żyć i patrzeć bo interfejsy dotykowe już są i wypierają stare systemy oparte na kursorach.
    Pożyjemy i zobaczymy to z systemami głosowymi. BMW, Mercedes itp już mają asystentów. Czy się sprawdzą? Właśnie zobaczymy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    W większości nowych aut ekran dotykowy jest blokowany w trakcie jazdy właśnie ze względów
    Bzdura. bo tak byś nie mógł nic zmienić np w klimatyzacji czy nawigacji. Jakieś kluczowe opcje tybezpieczeństwa typu FCW ale to i w "kole fortuny" też jest blokowane.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 04-06-2019 o 17:45
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #564
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Wiem że w mazdach blokuje się ekran w trakcie jazdy i trzeba kręcić.

    Również jestem za pokrętłem zamiast dotyku Dla mnie intuicyjne rozwiązanie, choć trzeba przyznać że sam infotaiment wielu opcji nie ma.

    Sterowanie głosem również całkiem dobrze działa, czasem mam problem przy nawigacji - ale to kwestia dopracowania (jak znajdzie kilka miejsc o takiej samej nazwie, nie zawsze wybierze to najbliższe, czasem goni na drugi koniec Polski).

    Btw jakby system był OK, to by się nie lagowało. Dotyk też się może lagować jeśli nie będzie dobrze zrobiony.

  5. #565
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No lecisz z obliczeniami. Hmm jestem na radiu a informacja o oleju to będzie 4razy w doł potem enter potem 2x w bok i enter. Oj czekaj preskoczyło o jeden za dużo. Czekaj teraz jestem za daleko to będzie 2x w lewo.
    Problem polega na tym, że muszę kontrolować czy to co robię "kołem fortuny" robi to co chcę w systemie.

    To było fajne w 2008 roku w alfie 159

    Jak dotykam to widzę od razu co się dzieje, Nie muszę szukać gdzie obecnie jest kursor bo jest nim mój palec

    W dotykowym: WIdzę ikonkę opcji - dotykam, widzę ikonkę od oleju - dotykam.
    Pójdźmy dalej. Często korzystam z podglądu oleju bo mam taki kaprys. Ustawiam sobie dedykowaną ikonkę do tego na głownym ekranie. Spróbuj to zrobić w systemie z "kołem fortuny".

    Nie mamy co żyć i patrzeć bo interfejsy dotykowe już są i wypierają stare systemy oparte na kursorach.
    Pożyjemy i zobaczymy to z systemami głosowymi. BMW, Mercedes itp już mają asystentów. Czy się sprawdzą? Właśnie zobaczymy.

    - - - Updated - - -



    Bzdura. bo tak byś nie mógł nic zmienić np w klimatyzacji czy nawigacji. Jakieś kluczowe opcje tybezpieczeństwa typu FCW ale to i w "kole fortuny" też jest blokowane.
    Nie żebym się czepiał, ale chyba nie sprawdzasz poziomu oleju w czasie jazdy? [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

    W mojej opinii korzystanie z ekranu dotykowego jest tak samo bezpieczne jak pisanie smsów z telefonem w uchwycie w czasie jazdy. Prędzej czy później będzie zabronione prawem i producenci będą musieli się dostosować.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Broster ; 04-06-2019 o 18:21

  6. #566
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    A ja mam nadzieję, że żadna kolejna Alfa nie będzie mnie zmuszać do klikania paluchem po ekranie podczas jazdy! Począwszy od pierwszej mojej Alfy (kupionej 18 lat temu) zostałem wierny tej marce między innymi za minimalistyczny design kokpitu. Na przyciskach blisko kierowcy ma być wszystko to, co jest potrzebne podczas jazdy i nic więcej, żeby można było ich użyć nawet po ciemku (po omacku bez szukania). Cała reszta może być poukrywana w menu, bo tam sobie zajrzę na parkingu. Zdarza mi się w trakcie nocnej jazdy całkowicie wyłączać ekran i pokonywać kilometry tylko przy włączonej muzyce. Mam nadzieję, że Alfa nigdy nie będzie smartfonem na kółkach, co jest już widocznym trendem w wielu innych markach.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #567
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    Nie żebym się czepiał, ale chyba nie sprawdzasz poziomu oleju w czasie jazdy?
    Nie chodziło o poziom tylko o temperaturę oleju. Ja też mam ustawione właśnie to wskazanie podczas jazdy żeby wiedzieć kiedy po starcie mogę już docisnąć gaz.
    W Skodzie zawarte we wskazaniach komputera pokładowego na wyświetlaczu między zegarami, obsługa/przełączanie wskazań całkowicie intuicyjnie kółeczkiem w kierownicy.
    A jak to jest realizowane w Gulii/Stelvio?
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 04-06-2019 o 19:47

  8. #568
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Nie chodziło o poziom tylko o temperaturę oleju. Ja też mam ustawione właśnie to wskazanie podczas jazdy żeby wiedzieć kiedy po starcie mogę już docisnąć gaz.
    W Skodzie zawarte we wskazaniach komputera pokładowego na wyświetlaczu między zegarami, obsługa/przełączanie wskazań całkowicie intuicyjnie kółeczkiem w kierownicy.
    A jak to jest realizowane w Gulii/Stelvio?
    W Giulii temperatura oleju jest wyświetlana na stałe przy zegarach. W komputerze z tego co kojarzę dodatkowo można sprawdzić tylko poziom oleju i ile już minęło km od ostatniej wymiany/serwisu.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  9. #569
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Jaguar xf
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cały czas mam dylemat z tą alfą hymmmm ostatnio czytałem opinie na auto centrum i jeden użytkownik giuli napisał że maska przednia przy 160 zaczyna falować jak by miała sie oderwać czy to prawda czy bajki opowiada? bo w mojej kudze tak było i strasznie mnie to irytowało

  10. #570
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriel001 Zobacz post
    Cały czas mam dylemat z tą alfą hymmmm ostatnio czytałem opinie na auto centrum i jeden użytkownik giuli napisał że maska przednia przy 160 zaczyna falować jak by miała sie oderwać czy to prawda czy bajki opowiada? bo w mojej kudze tak było i strasznie mnie to irytowało
    Podobno niektórym się to zdarza, ale serwis reguluje i problem znika. W trasach zdążą mi się dużo szybciej jeździć niż 160 kmh i nie zauważyłem tego u siebie.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory