Strona 64 z 89 PierwszyPierwszy ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #631
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    te retrofity akurat nie sa jakies wielce problematyczne.

    co do lopatek bo wyzej zastanawiales sie czy przy 200HP maja sens - tak 100% - to daje super fun, pomaga lepiej kontrolowac auto (automat dobry, ale czesto nie wie co bedziesz chcial za chwile robic, dodatkowo hamujac silnikiem czesciowo pozbywasz sie glupiego efektu jaki daje automat ze troche pcha czasem a potem przyhamowuje - tak wiesz co i kiedy sie zdarzy i ten elektroniczny pedal nie dokucza). do tego jak wygladaja i jak klikaja! Panie, tego auta nie mozna brac bez manetek - cudenko.
    Ale jakbys mial ze stocku auto bez, to tez sie dolozy - pare stowek na manetki i 1h roboty - wielu juz dokladalo.
    Na to mogę się skusić, zwłaszcza po takiej rekomendacji Zobaczymy co będzie na stocku, bo od tego chcę zacząć.
    Jest jeszcze jedna sprawa, o której zapomniałem, a chciałem zapytać. Czy zdarza się, że są samochody na stocku nie ujęte na stronie https://stock.alfaromeo.pl/ ?

  2. #632
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    oczywiscie, eiekszosc dealerow wystawia na otomoto bo popularne, sa i tacy jsk w Bielsku ktorzy ns otomoto nie wystawiaja a na stock tez niekoniecznie

  3. #633
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oczywiscie, eiekszosc dealerow wystawia na otomoto bo popularne, sa i tacy jsk w Bielsku ktorzy ns otomoto nie wystawiaja a na stock tez niekoniecznie
    To bardzo pomocna informacja, myślałem, że dealerzy AR mają obowiązek wstawiania tam samochodów ze stocku, albo coś w tym rodzaju. Czyli nie ma tam wszystkich samochodów zalegających u dealerów. Poszperam też wobec tego po otomoto. Dzięki!

  4. #634
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomd
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    A nie bierzesz pod uwagę auta demo? W Poznaniu jest Veloce za 150, w miarę wyposażone tylko brak łopatek.

  5. #635
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    To bardzo pomocna informacja, myślałem, że dealerzy AR mają obowiązek wstawiania tam samochodów ze stocku, albo coś w tym rodzaju. Czyli nie ma tam wszystkich samochodów zalegających u dealerów. Poszperam też wobec tego po otomoto. Dzięki!
    na otomoto za to auta widmo dawno sprzedane, ale kuszą ceną wyprzedaży, więc w razie czego trzeba od razu dzwonić i pytać czy to aktualne zanim stracisz kupę czasu na przemyslenia i decyzje gdzie jechać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #636
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomd Zobacz post
    A nie bierzesz pod uwagę auta demo? W Poznaniu jest Veloce za 150, w miarę wyposażone tylko brak łopatek.
    Raczej nie, dema są kotem w worku, to już właściwie używany samochód. Nikt nie dba o to, żeby w okresie dotarcia silnika, skrzyni itd. nie cisnąć, zmieniać często olej. Pałowane są na zimnym silniku, turbo niestudzone. Każdy za wszystko szarpie, dotyka.. Samochód parę razy w tygodniu na myjni szczotkowej, więc lakier wygląda jak po paru latach. Ja kupuję samochód na przynajmniej 200kkm, czyli około 5-6 lat. Nie chce, żeby w tym okresie zaczęły się pojawiać niespodzianki spowodowane złą eksploatacją w okresie układania i docierania się elementów. Jak mam możliwość, to wolę kupić nowy, pewny, który będę eksploatował jak należy. Pierwsza zmiana oleju po 300-500km, następna przy przebiegu 2500-3000, kolejna przy 5-6 tys a potem już co 10.000. Przez pierwsze 3 tys spokojna,normalna jazda. W ten sposób nigdy nie miałem najmniejszego problemu z silnikami, a niektóre przejechały i 300kkm- Nie brały oleju, nie gubiły kompresji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na otomoto za to auta widmo dawno sprzedane, ale kuszą ceną wyprzedaży, więc w razie czego trzeba od razu dzwonić i pytać czy to aktualne zanim stracisz kupę czasu na przemyslenia i decyzje gdzie jechać.
    Oczywiście, jeżeli będę zainteresowany ofertą, to upewnię się, że jest wciąż aktualna i czy nie ma żadnych "haczyków".
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 30-07-2019 o 20:57

  7. #637
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Raczej nie, dema są kotem w worku, to już właściwie używany samochód. Nikt nie dba o to, żeby w okresie dotarcia silnika, skrzyni itd. nie cisnąć, zmieniać często olej. Pałowane są na zimnym silniku, turbo niestudzone. Każdy za wszystko szarpie, dotyka.. Samochód parę razy w tygodniu na myjni szczotkowej, więc lakier wygląda jak po paru latach. Ja kupuję samochód na przynajmniej 200kkm, czyli około 5-6 lat. Nie chce, żeby w tym okresie zaczęły się pojawiać niespodzianki spowodowane złą eksploatacją w okresie układania i docierania się elementów. Jak mam możliwość, to wolę kupić nowy, pewny, który będę eksploatował jak należy. Pierwsza zmiana oleju po 300-500km, następna przy przebiegu 2500-3000, kolejna przy 5-6 tys a potem już co 10.000. Przez pierwsze 3 tys spokojna,normalna jazda. W ten sposób nigdy nie miałem najmniejszego problemu z silnikami, a niektóre przejechały i 300kkm- Nie brały oleju, nie gubiły kompresji.

    - - - Updated - - -



    Oczywiście, jeżeli będę zainteresowany ofertą, to upewnię się, że jest wciąż aktualna i czy nie ma żadnych "haczyków".
    Z takim podejściem do docierania będziesz tu lubiany przez niektórych. Pomyśl też nad dotarciem opon.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  8. #638
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ja też nigdy nie miałem problemów jakichkolwiek z silnikami, a nigdy nie robiłem takich cudów z wymianą oleju jak Ty. Także wiesz...

  9. #639
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Co do Super vs Business - na super możesz urwać jeszcze jakiś rabat na auto do produkcji, także wkalkuluj to. Business jest już raczej bardzo mocno zrabatowany, choć może kilka % będzie do urwania ciągle.

    Stock vs auto do produkcji - na auta do produkcji masz lepsze finansowanie (leasing 0%), na stockowe normalny leasing 108%-111% (jeśli od AR) - przynajmniej taki dostałem we wrocławskim ADFie.

    Łopatki koniecznie!
    RWD daje radę, ja nie potrzebuję, a wręcz nie chcę Q4. Nawet zimą jeśli drogowcy nie zaśpią prowadzi się bardzo dobrze. Problem może być dopiero w górach - nie wiem, nie jechałem.
    Wbudowane nawi takie sobie, chyba że jedziesz do kraju gdzie potrzebujesz nawigacji offline (ale jak często się to zdarza?). AA/CarPlay - to coś czego zdecydowanie mi brakuje.
    Standardowe fotele z wersji business - chyba kilka dobrych tygodni zajęło mi wygodne ich ustawienie pode mnie, teraz jest OK. Ale fakt - to pierwsze co bym zmienił w swoim aucie.
    Trochę brakuje mi jeszcze asystentów martwego pola i wykrywania ruchu poprzecznego (widoczność w aucie jest dość ograniczona). Da się żyć ale byłbym spokojniejszy.

    A poza tym to RWD/spora moc/automat/zawieszenie/układ kierowniczy/lekkość i sztywność konstrukcji robią taką robotę że niewiele przy tym aucie potrzeba do szczęścia

    PS. No może na gwiazdkę bym sobie życzył żeby większość salonów AR w PL zrównać z ziemią i postawić od nowa na zgliszczach.

  10. #640
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomd Zobacz post
    A nie bierzesz pod uwagę auta demo? W Poznaniu jest Veloce za 150, w miarę wyposażone tylko brak łopatek.
    Veloce bez lopatek troche dziwne.. łatwo i stosunkowo niedużym kosztem mozna je dołożyć

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory