Strona 65 z 89 PierwszyPierwszy ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #641
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Z takim podejściem do docierania będziesz tu lubiany przez niektórych. Pomyśl też nad dotarciem opon.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ja też nigdy nie miałem problemów jakichkolwiek z silnikami, a nigdy nie robiłem takich cudów z wymianą oleju jak Ty. Także wiesz...
    Nie rozumiem, o co spina? Nikogo nie zmuszam, ani nie namawiam do takiej eksploatacji, serwisowania. Robię to dla siebie i swojego spokoju, widzę co jest zlewane i ile w tym jest opiłków metalu i innego syfu. Jak ktoś bierze samochód w najem, czy leasing i wie, że będzie się go pozbywał po 2-3 latach, to rozumiem, że dalszy los samochodu już go nie obchodzi. Nikt nie musi się ze mną zgadzać, ja nikomu do garażu nie wchodzę i nie mówię jak ma dbać o auto. Widzę, że swojego zdania na temat eksploatacji i serwisowania, tutaj na forum, mieć nie można. Fajnie. Ofert samochodów używanych nie rozważam, bo to dla mnie kot w worku, zbędne ryzyko. Stać mnie na zakup samochodu nowego i to jest dla mnie najbardziej istotna kwestia. Można kupić demo, samochód prasowy, używany w ten czy inny sposób, każdy ma wybór. Ja zaś wolę nowe auto, którego będę pierwszym użytkownikiem i wiem co się z nim działo od początku eksploatacji. To takie trudne do zrozumienia?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Co do Super vs Business - na super możesz urwać jeszcze jakiś rabat na auto do produkcji, także wkalkuluj to. Business jest już raczej bardzo mocno zrabatowany, choć może kilka % będzie do urwania ciągle.

    Stock vs auto do produkcji - na auta do produkcji masz lepsze finansowanie (leasing 0%), na stockowe normalny leasing 108%-111% (jeśli od AR) - przynajmniej taki dostałem we wrocławskim ADFie.

    Łopatki koniecznie!
    RWD daje radę, ja nie potrzebuję, a wręcz nie chcę Q4. Nawet zimą jeśli drogowcy nie zaśpią prowadzi się bardzo dobrze. Problem może być dopiero w górach - nie wiem, nie jechałem.
    Wbudowane nawi takie sobie, chyba że jedziesz do kraju gdzie potrzebujesz nawigacji offline (ale jak często się to zdarza?). AA/CarPlay - to coś czego zdecydowanie mi brakuje.
    Standardowe fotele z wersji business - chyba kilka dobrych tygodni zajęło mi wygodne ich ustawienie pode mnie, teraz jest OK. Ale fakt - to pierwsze co bym zmienił w swoim aucie.
    Trochę brakuje mi jeszcze asystentów martwego pola i wykrywania ruchu poprzecznego (widoczność w aucie jest dość ograniczona). Da się żyć ale byłbym spokojniejszy.

    A poza tym to RWD/spora moc/automat/zawieszenie/układ kierowniczy/lekkość i sztywność konstrukcji robią taką robotę że niewiele przy tym aucie potrzeba do szczęścia

    PS. No może na gwiazdkę bym sobie życzył żeby większość salonów AR w PL zrównać z ziemią i postawić od nowa na zgliszczach.
    Waham się jeszcze pomiędzy leasingiem a zakupem gotówkowym , zobaczę co mi zaproponują w obu wariantach.
    Tak, łopatki raz, że dobrze wyglądają, a dwa widzę, że są bardzo pozytywne opinie związane z ich używaniem, koszt jest znikomy więc pewnie się na nie skuszę.
    Carplay/Android Auto to jedna z funkcji jakie chciałbym mieć na pokładzie, nie musiałbym doczepiać zewnętrznej nawigacji. Do foteli jeszcze będę musiał się przymierzyć, jakie są najbardziej polecane ze względu na komfort?
    Giulia ma w ogóle opcję wykrywanie ruchu poprzecznego? Czujniki martwego pola są chyba w pakiecie Flota plus albo asystent kierowcy plus- mogę się mylić.
    Spotkał się ktoś z problemami z sztywnością konstrukcji w AR Giulia? Dotarły do mnie takie głosy, ale nie znalazłem na ten temat żadnych wiarygodnych informacji. Samochód jest lekki, ale i zwarty, więc konstrukcja nie powinna się szybko męczyć, a później dawać o sobie znać w postaci dziwnych odgłosów.
    Słyszałem, że serwis AR kuleje, trochę się tego obawiam.
    Dziękuję za rzeczową wypowiedź!

  2. #642
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Co do serwisu zalezy ktory.. jeden lepszy drugi gorszy.. A w jakim mieście planujesz serwisowac?

    Co.do foteli moim zdaniem jak i chyba większości to tylko sportowe..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #643
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Giulia ma w ogóle opcję wykrywanie ruchu poprzecznego? Czujniki martwego pola są chyba w pakiecie Flota plus albo asystent kierowcy plus- mogę się mylić.
    Stelvio ma, zatem Giulia też pewnie ma, ale nie wiem w jakim pakiecie to było

  4. #644
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Stelvio ma, zatem Giulia też pewnie ma, ale nie wiem w jakim pakiecie to było
    Jest Rear Cross-Path Detection (https://e-katalogi.alfaromeo.pl/giulia/24-25/), ale nie mogę się dobrać do informacji czy to standard czy dochodzi np. z BSM.

  5. #645
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Jest Rear Cross-Path Detection (https://e-katalogi.alfaromeo.pl/giulia/24-25/), ale nie mogę się dobrać do informacji czy to standard czy dochodzi np. z BSM.
    Z tego co się orientuję to dochodzi z BSM.. (korzysta z tych samych czujnikow/radarow pod tylnym zderzakiem) ja nie mam A co za tym idzie ani jednego ani drugiego..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #646
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Wymieniaj sobie olej nwet co tankowanie. Już mocno się do tego standardu zblizyłeś. I możesz tu wyrazić swoej zdanie, nikt się z Ciebie nie smieje. Fajnie, że tu trafiłeś i jesteś i że może dołączysz do grona alfistów. Ale ja też chyba moge powiedziec co myślę o takiej eksploatacji auta. Ja tez miałem do tej pory nowe auta i takich ceregeli nie robiłem. Nic złego się nie stało. Auta nie brały oleju. Przy prawie 200 tyś. km. coś tam jedno popijało, ale to z 0,5 l na 20000 km, czyli nic.

  7. #647
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Co do serwisu zalezy ktory.. jeden lepszy drugi gorszy.. A w jakim mieście planujesz serwisowac?

    Co.do foteli moim zdaniem jak i chyba większości to tylko sportowe..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Mieszkam w Warszawie, ale nie miałem wcześniej do czynienia z serwisami FCA, także nie wiem, który jest godny polecenia, tym będę się martwił po zakupie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Z tego co się orientuję to dochodzi z BSM.. (korzysta z tych samych czujnikow/radarow pod tylnym zderzakiem) ja nie mam A co za tym idzie ani jednego ani drugiego..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    BSM, czyli Blind Spot Monitoring?

  8. #648
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Mieszkam w Warszawie, ale nie miałem wcześniej do czynienia z serwisami FCA, także nie wiem, który jest godny polecenia, tym będę się martwił po zakupie.

    - - - Updated - - -



    BSM, czyli Blind Spot Monitoring?
    Tak

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #649
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Stelvio ma, zatem Giulia też pewnie ma, ale nie wiem w jakim pakiecie to było
    ewidentnie opcja,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.PNG
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	41.3 KB
ID:	260845
    i tylko w pakiecie, nie wiem czy tylko w tym ale na pewno w:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	6.4 KB
ID:	260844
    Ostatnio edytowane przez k3ss ; 31-07-2019 o 13:37

  10. #650
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    ewidentnie opcja,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.PNG
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	41.3 KB
ID:	260845
    i tylko w pakiecie, nie wiem czy tylko w tym ale na pewno w:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	6.4 KB
ID:	260844
    Ciekawe, mam chyba jakiś starszy cennik, bo w tym który pobrałem, niby z ich strony, w ogóle o tym nie ma wzmianki.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory