Strona 71 z 89 PierwszyPierwszy ... 21616263646566676869707172737475767778798081 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #701
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    sluchajcie a takie pytanko, z racji ze jestem nowy I chcialbym sie poradzic - czy wolelibyscie wziasc lekko uzywana giulie z 2016 z lepszym wyposazeniem w manualu, czy lepiej nowke z promocji 2018 za 120k pln ale w golasie? Szukalem cos w granicach wlasnie tej kwoty, ale nie wiecej.
    Model do wgladu ze strony gezet czarna giulia za 99k pln 2.2 180ps manual z lubuskiego - nie mam mozliwosci podeslania linka, ale latwo znalezc.
    Ciezko ocenic.. nowe to nowe.. decyzja personalna. Pytanie czemu ktoś sprzedaje, Jaki przebieg itp.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #702
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ciezko ocenic.. nowe to nowe.. decyzja personalna. Pytanie czemu ktoś sprzedaje, Jaki przebieg itp.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    no ta uzywana ma ponad 40k km przebiegu, ale troche doposazona. Stad moje pytanie, czy warto "walczyc" o tego manuala w dieslu, ktorych obecnie AR nie sprzedaje poza automatem. Nie zeby mi ZF przeszkadza, ale moze sie kiedys okazac swoistym rodzynkiem, tak jak pierwsze Q z manualem.

  3. #703
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    sluchajcie a takie pytanko, z racji ze jestem nowy I chcialbym sie poradzic - czy wolelibyscie wziasc lekko uzywana giulie z 2016 z lepszym wyposazeniem w manualu, czy lepiej nowke z promocji 2018 za 120k pln ale w golasie? Szukalem cos w granicach wlasnie tej kwoty, ale nie wiecej.
    Model do wgladu ze strony gezet czarna giulia za 99k pln 2.2 180ps manual z lubuskiego - nie mam mozliwosci podeslania linka, ale latwo znalezc.
    nowe to nowe, moze ma jeszcze jakies AA/ACP na pokladzie, wszelkie poprawki które przez lata wprowadzili itp. pare rzeczy w razie czego sobie latwo dorzucisz z wyposazenia: lopatki zaden problem (jesli bralbys jakis stock z AT8), ACC tez, fotele ludzie zmieniali, jakies listwy progowe z alu czy kierownice lux z grzaniem dosc latwo dolozyc, tylny dyfuzor od Chinczyka a wydech np uzywke z 2.0 (pewnie tu na forum bys za psie pieniadze znalazl prawie nowy z Veloce bo troche osob zmienialo), wiec moze byc calkiem milo po paru zmianach. Radio bedziesz mial nowego typu to nawet jak ni ma AA/ACP, na 99% dodasz zmieniajac hub USB, sprawdzajac czy proxi jest dobrze ustawione i robiac aktywacje w Witech-u (ASO niestety, ale gdzie niegdzie zgodza sie albo znajdziesz kogos kto Ci to aktywuje).

    co do diesla, to zdajesz sobie sprawe ze wersja 180HP z manualna skrzynia ma max moment obrotowy 380Nm a wersja z automatem 450Nm - to tak gdyby auto ze stocku mialo AT8 przez przypadek - dla mnie to ma znaczenie tym bardziej


    Cytat Napisał wojtih Zobacz post
    Alternatywa to:
    Wersja Business:
    - MISANO BLUE
    Z tego co przynajmniej jakis czas temu bylo z Misano jak je zdegradowali jako opcje do Super i Giulia (wczesniej tylko Veloce i Q), to i tak do Business nie dalo sie go zamówic. Upewnij sie jak to jest obecnie.


    Cytat Napisał wojtih Zobacz post
    Wychodzi 150tyś brutto z konfiguratora więc z rabatem jeszcze wcisnę elektryczne fotele i jakieś pierdoły a na lato kupie większe koła (w standarcie są 16'')
    Na Business i to do produkcji to raczej zadnego rabatu nie dostaniesz juz - ona ma te bodajze 37tys rabatu dla firm i tyle. Jakis biznes ze stocku to da sie pare tys urwac (wiem na przykladzie jednego kolegi ktory wzial Business i tego co sam tez sie interesowalem).

    Kola poza ASO kup, moze i nieoryginalne typu PSW, MSW,WSP Italy itp - fajne 18/19 alfowe wzory, prawie klony ori niektóre.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    Stad moje pytanie, czy warto "walczyc" o tego manuala w dieslu, ktorych obecnie AR nie sprzedaje poza automatem. Nie zeby mi ZF przeszkadza, ale moze sie kiedys okazac swoistym rodzynkiem, tak jak pierwsze Q z manualem.
    rodzynkiem to bedzie Q z manualem, gdyby byly jakies 2.0 to tez, ale na pewno nie bedzie to diesel, tym bardziej ze ma znacznie mniejszy moment obrotowy. Biez AT8, jest genialna i te lopatki do tego - masz baby ferrari (w dieslu co prawda, ale i tak jest fajnie - jezdzilem 180HP MT6 i AT8)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #704
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Nie wiem czy to juz bylo dyskutowane na tym forum. Nieoficjalna plotka mowi, ze manual w Giulii nie jest sprzedawany w USA ze wzgledu na negatywne rezultaty testow zderzeniowych. Podobno pedal sprzegla ponadnormatywnie wplywal na uszkodzenia lewej stopy. Wiec ja bym takiego "rodzynka" nie kupowal.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #705
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    To tylko plotki.
    Manuala w USA po prostu nikt nie kupi. Tam ludzie nie potrafią tego używać.
    Z manualem był problem w Q RHD, taki sam jak z Q4 RHD. Czyli nie mieścił się w aucie z kierownicą z prawej strony.

    Odnośnie dyskusji o zakupie auta – ja w sytuacji ograniczonego budżetu poszedłbym w auto demo z niedużym przebiegiem, ale musiałoby mieć dokładnie to na czym mi zależy, żeby nie płacić za wyposażenie, którego nie będę używał (np. duża nawigacja). A z perspektywy czasu byłby to: CP/AA, ACC (obecnie to mój must-have), czujniki parkowania P+T, automat, czujnik deszczu, ksenony (25W spokojnie wystarczają), keyless. Z bajerów to duży wyświetlacz 8,8 (świetnie sobie radzi z CarPlay) oraz manetki zmiany biegów.

    Veloce daje dużo wyposażenia w standardzie (fotele sportowe, tapicerka, silnik, Q4), ale niestety za powyższe trzeba dopłacić.

    Niestety główna wada aut ze stocku i demo jest taka, że płacisz za wyposażenie, którego nie chcesz. Ja miałem szczęście i trafiłem na egzemplarz idealnie dla mnie skrojony i oszczędziłem sporo $$$, ale zmieścić się z Veloce w limicie 150 (w praktyce 167,5 kzł dla vatowców) jest bardzo trudno, praktycznie niemożliwe.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 19-08-2019 o 15:37

  6. #706
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Nie wiem czy to juz bylo dyskutowane na tym forum. Nieoficjalna plotka mowi, ze manual w Giulii nie jest sprzedawany w USA ze wzgledu na negatywne rezultaty testow zderzeniowych. Podobno pedal sprzegla ponadnormatywnie wplywal na uszkodzenia lewej stopy. Wiec ja bym takiego "rodzynka" nie kupowal.
    pierwsze slysze, ale jesli chodzi o rynek US, to tam wchodziloby w gre tylko Q z MT6 (diesli chyba nie sprzedaja), a to jednak inne auta, inny silnik, inna skrzynia MT6 niz ta ktora dawali u nas 2.2JTDM.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #707
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Veloce w limicie 150 (w praktyce 167,5 kzł dla vatowców) jest bardzo trudno, praktycznie niemożliwe.
    jest na stoku. Niebieska, prawiewszystkomająca.
    https://stock.alfaromeo.pl/oferta/10...-280-km-at8-q4

  8. #708
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    To tylko plotki.
    Manuala w USA po prostu nikt nie kupi. Tam ludzie nie potrafią tego używać.
    Z manualem był problem w Q RHD, taki sam jak z Q4 RHD. Czyli nie mieścił się w aucie z kierownicą z prawej strony.

    Odnośnie dyskusji o zakupie auta – ja w sytuacji ograniczonego budżetu poszedłbym w auto demo z niedużym przebiegiem, ale musiałoby mieć dokładnie to na czym mi zależy, żeby nie płacić za wyposażenie, którego nie będę używał (np. duża nawigacja). A z perspektywy czasu byłby to: CP/AA, ACC (obecnie to mój must-have), czujniki parkowania P+T, automat, czujnik deszczu, ksenony (25W spokojnie wystarczają), keyless. Z bajerów to duży wyświetlacz 8,8 (świetnie sobie radzi z CarPlay) oraz manetki zmiany biegów.

    Veloce daje dużo wyposażenia w standardzie (fotele sportowe, tapicerka, silnik, Q4), ale niestety za powyższe trzeba dopłacić.

    Niestety główna wada aut ze stocku i demo jest taka, że płacisz za wyposażenie, którego nie chcesz. Ja miałem szczęście i trafiłem na egzemplarz idealnie dla mnie skrojony i oszczędziłem sporo $$$, ale zmieścić się z Veloce w limicie 150 (w praktyce 167,5 kzł dla vatowców) jest bardzo trudno, praktycznie niemożliwe.
    wczesniej zapomnialem wspomniec, duzy wyswietlacz banalnie sie dodaje P&P i tez wielu kolegow powymienialo sobie. Niestety z AA (w przeciwienstwie do ACP) dzisiaj jeszcze nic nie daje, jest jednak szansa ze moze wyjdzie jakis update firmwaru radia ktory pozwoli AA odpalac sie na szerokim ekranie.

    Co do aut stockowych i przeplacania za niepotrzebne wyposazenie. Dokladnie to byl powod dlaczego tez przestalem sie takimi interesowac. Co z tego ze jakies Veloce na stocku mialo rabat 60tys (z ok 255), jak mialo fure niepotrzebnych rzeczy dla mnie za ktore w cenniku kaza sobie placic jak za zloto (navi 8.8, ACC+, HK), a nie mialy np skretnych xenonow, pakietu komfort, kolor nadwozia czy tapicerki czy felgi nie graly na 100% i rocznikowo byly juz rok starsze. 8.8" dolozylem sobie za bodajze 850zl sam (ladna uzywka), ACC to koszt wlasciwie przelacznika (ile 300zl? ja kupilem akurat kiere z Q z tymi przyciskami) a auto w najmniejszym detalu skroilem sobie idealnie pod siebie. Rabat na auto do produkcji dostalem ok 30tys wyszlo moze ciut drozej cenowo ale lepiej bo wszystko mam tak jak chcialem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #709
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    To tylko plotki.
    Manuala w USA po prostu nikt nie kupi. Tam ludzie nie potrafią tego używać.
    Z manualem był problem w Q RHD, taki sam jak z Q4 RHD. Czyli nie mieścił się w aucie z kierownicą z prawej strony.
    No wlasnie bylo na odwrot. Ludzie w USA narzekali, ze nie moga kupic Alfy Q w manualu bo tam sie takie sportowe wersje kupuje. Dziennikarze podrazyli temat. Okazalo sie, ze wersja manual nie przeszla testow zderzeniowych a tam normy bezpieczenstwa sa o wiele ostrzejsze. Rozmawialem ze znajomym pracownikiem AR (niestety juz bylym) i ten nie zaprzeczyl. Wiec nie wiem czy to byla plotka.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  10. #710
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Trochę to smutne, że nie mamy manuala tylko dlatego, że nie potrafią go właściwie zamontować
    Ja bym się zamienił chodźby dziś.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory