Strona 74 z 89 PierwszyPierwszy ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #731
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Epsonix, śledzę wątki dot. cen i konfiguracji Giuli i kolejny raz wiedzę, że się bardzo dobrze orientujesz!
    Czy jesteś mi stanie powiedzieć, ile (mniej więcej) musiałbym zapłacić za Giulie Super z pakietem Veloce (głównie chodzi mi o fotele) i ile za bazowe Veloce?
    Chodzi o cenę przy zamówieniu nowego samochodu.
    Moje rozeznanie to jeszcze z czasów jak sam szukałem i zamawiałem auto (2017/18), jeszcze pamietam cenniki w miarę dobrze, ale co do obecnych rabatów mam bardzo ogolne rozeznanie tylko z postow z forum. 1.5 roku temu dostałem do leasingu rabat 12% na veloce do produkcji, taki też dawali na super wtedy (benzyny), na diesle był znacznie niższy, na stelvio też.

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Na auto do produkcji dostaniesz 7-10% rabatu

    Jeśli masz auto marki Alfa Romeo (od nowości w Twoich rękach - informacja do weryfikacji!) lub kupujesz za gotówkę na działalność gospodarczą masz szanse na okolice 20% rabatu.

    Masz większą szansę na rabat przy doposażonym Super, niż przy golasie Veloce.
    20% to chyba na jakies egzemplarzez ze stocku z zeszlego roku, no i moze przy wynajmie dlugoterminowym czy jak masz np wypozyczalnie aut (sa specjalne rabaty przy takich dzialanosciach)?
    Kiedyś kupilismy giuliette, rabat jakby 22%, ale byl to model ze stocku, jeszcze przedliftowy, byl koniec roku a na placu dealer mial 17szt dokladnie identycznych (biale i czerwone tylko) i jeszcze kilka innych przedliftowych, wiec mial duza motywacje do obnizek. auto bylo tez juz zarejestrowane 5mcy wczesniej (jak wszystkie na placu) choc z zerowym przebiegiem, to tez cisnienie dawalo dealerowi bo gwarancja leciala, koszty kolejne tez nadchodzily.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #732
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    dobra wiadomość dla chcących zamówić Giulie Business, od tego tygodnia zmieniło się na plus wyposażenie standardowe - wypadła nawigacja ale za to w standardzie mamy Android Auto (wcześniej +1500 zl) i ekran na desce 8.8 cala zamiast 6,5 oraz ekran miedzy zegarami 7 cali zamiast 3,5 Czyli rozbity zostal pakiet Flota ale skladane lusterka i czujniki parkowania pozostaly jako pojedyncze pozycje standardowego wyposazenia Business, pozostal rozniez pakiet Lighting z 35W biksenonami i spryskiwaczami.

    Zlozylem zamowienie we wtorek ale wstrzymalem bo chcialem minimalnie zmienic specyfikacje i w miedzyczasie sprzedawca przekazal mi to co powyzej po rozmowie z centrala, takze dzis ponownie zamawiam juz w nowej specyfikacji Cena nadal 129 tys. bazowo. Doplacam tylko za bialy lakier, lopatki, nakladki na pedaly, felgi dostarczam swoje bo te 16" to sie co najwyzej na allegro nadaja a placic 4400 za 17 sie nie oplaca, tym bardziej ze i tak opony zimowe trzeba dokupic.
    Fajnie, aż milo popatrzeć, że coś wreszcie robią dla klienta. AA super! Ja nie mogę się nachwalic tego cudeńka w mojej Giulietcie.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 29-08-2019 o 15:29

  3. #733
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Epsonix, farfocel, dzieki!
    Nie mam działalności i nie będę płacił gotówkę. Nie mam też niestety Alfy, którą kupiłem w salonie, tylko z rynku wtórnego.

    Przyjmując optymistycznie 12% rabatu od cennikowych 220 tys. za lekko doposażoną Veloce (głównie zależy mi na felgach 19, kolorze i czujnikach) wychodzi 193 tys. To dla mnie za dużo, a golasy za 130 tys. zupełnie mi się nie podobają.
    Cóż, wychodzi na to, że muszę póki co wstrzymać się z zakupem lub pomyśleć o używanej. Tych jednak nie ma zbyt wiele i ceny mają raczej wysokie. Często nie mają już też gwarancji, a serwisowanie Giulii (stosunkowo nowy, mało popularny model) pewnie tanie nie jest.

  4. #734
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    akurat gotówka to niekoniecznie rabaty - producenci samochodów bardziej laskawie patrza (i daja rabaty):
    a) firmom (no bo klient który może za chwilę bedzie miał potrzeby na kolejne auta, jezdzi też więcej = więcej wyda na serwis i pokazuje auto klientom/na ulicy)
    b) tym co biorą leasingi i wynajmy długoterminowe - auto ich, dodadza tu jakieś GAP, tu ubezpieczenie od siebie, jakaś opłata, wymuszą serwis w ASO itp

    prywatne osoby to raczej kupią dobrze albo wyprzedaż, albo jeśli załapią się na jakąś zniżkę (miał wcześniej nową alfę, jest z grupy dla któej jest promocja - kiedyś lekarz, prawnik itp)

    używki i serwisowanie a koszty. ciągle trochę niewiadoma, zbyt nowe auta. jakiś wtop narazie nie widać, jeśli już pierdoły, no choć zdażyła sie tu na forum wymiana silnika po 28tyś w aucie z 2018r. gorzej też że używka to pierwsze egzemplarze więc potencjalnie jeszcze niepoprawione.

    myslę że powinieneś szukać w demo/wyprzedażach rocznika, jakąś Super doposażoną z dużym rabatem ale jeszcze z gwarancją - te 1.5 roku temu jak przeglądałem stale oferty na otomoto to bywały takie np przecenione ze 190-200tyś na 130-150tys (choć czasem miały kupę zbędnych rzeczy jak navi 8.8" albo rzeczy któych nie chciałem - typu pakiet lux które dla mnie podnosiły tylko cenę i rabat ale na papierze). Felgi sobie kupisz najwyżej sam (niekoniecznie ori bo też jest wybór) jakby nie pasowało, niektore rzeczy można dołożyc (manetki, ACC+, duży wyświetlacz, kamerę cofania, podgrzewaną kierownicę, czasem łatwo powinno się dać Android Auto, podwójny wydech czy "dyfuzor" a'la Veloce), ważne żeby inne rzeczy pasowały których tak łatwo albo tanio nie wymienisz (kolor, światła, fotele (choć te też niektórzy wymieniali), kanapa rozkładana, silnik, napęd, czujniki parkowania, materiał na panelach, kolor deski).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #735
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Dokładnie, warto rozglądać się z tym co mają na stanie i ew. polować na ciekawe oferty promocyjne. Ja kupiłem dobrze wyposażonego B-Techa z 2018 kiedy trwała "Noc Cudów" w czerwcu w cenie 25% mniej niż cennikowo Mam leasing, ale oferta nie miała kruczka pod tytułem "tylko w finansowaniu takim i takim". Chwilę przed promocją w Autospektum na piękną Veloce 2019 dostałem ofertę 20% mniej. Trzeba się pokręcić, popytać i coś się znajdzie w dobrej cenie

  6. #736
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Jestem na bieżąco bo chcę kupić przyzwoicie doposażone Stelvio (do produkcji a nie z placu) i faktycznie rabaty są i to spore tylko trzeba pytać w salonach a nie na forum
    Mnie przy pierwszej rozmowie w jednym z salonów zaproponowano lekko powyżej 20% rabatu a w drugim lekko poniżej 20% przy zakupie na osobę prywatną.

    Puki co wstrzymuję się czekając na produkcję modelową roku 2020 która ma się niebawem rozpocząć.
    Ponieważ otrzymałem sprzeczne informacje odnośnie delikatnych zmian wprowadzonych w modelach na rok 2020 to czekam na potwierdzenie co konkretnie ulegnie zmianie.

  7. #737
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    To prawda - trzeba pobiegać po kilku salonach a każdy daje inne rabaty. Gdy kupowałem Giuliettę w tym roku dla żony dostałem rabat za wyprzedaż rocznika, upust na zawód i za lojalność do marki ( kupowana była tam już 3 alfa). Obecnie Przymierzam się do zakupu Alfa Giulia Veloce w wersji Ti. Tak samo jak Stacho czekam tylko na zapowiadany fl w 2020 r. Ja osobiście nie wyobrażam sobie kupna uboższej wersji, by potem dokupywać i doposażać ją de wersji na którą mnie nie stać. To nie mój świat, ale każdy ma swoje zdanie.

  8. #738
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Dodam do tego wątku info o autach ex-demo Veloce. Znam z pierwszej ręki dwa przypadki kupna takich aut, jedno końcówka 2017, drugie środek 2018 i auta na początku bieżącego roku sprzedały się za ~170 i ~180. Oba były bardzo ładnie wyposażone (cennikowo okolice ~240), jak widać rabaty nie były powalające (demo ma jednak swoje wady).

    To tylko dla uzupełnienia wątku.

    Swoją drogą – czy ceny Veloce na https://carservis.otomoto.pl są rzeczywiste czy z jakimś haczykiem?
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 29-08-2019 o 20:27

  9. #739
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kurcze 20%, niezłe rabaty na auta do produkcji. dosłownie ze 3 tyg temu ktoś pisał że dawali mu bodajże 7% i straszyli że model na 2020 będzie droższy.
    BTW, nie wiadomo kiedy FCA wprowadzi SGW wbudowane w BCM - podobno ma tak być, wtedy lipa z własnymi retrofitami czy choćby skasowaniem błędów (do czasu zanim nie wyczai się jak to ominąć oczywiście, choć może być znacznie trudniej niż w przypadku obecnych SGW)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #740
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Dodam do wcześniejszej wypowiedzi, że jeżeli chodzi o lifting polegający na zmianie w wyglądzie zewnętrznym lub wewnętrznym Stelvio to chyba nie wcześniej niż po 2021 roku.

    Pisząc, że czekam na zmiany związane z rokiem modelowym 2020 mam na myśli gównie zmiany w wyposażeniu (coś co wcześniej było płatne może będzie w standardzie), może dojdzie jakaś nowa wersja wyposażenia, itp.

    Czasami wraz ze wznowioną produkcją na nowy rok modelowy pojawia się jakaś nowość lub modyfikacja jakiegoś systemu (dodatkowe funkcje) więc mając taką możliwość uważam, że w tej chwili warto poczekać - może czymś nas zaskoczą .

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory