Strona 82 z 89 PierwszyPierwszy ... 32727374757677787980818283848586878889 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #811
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    e) czy ktoś ma dyfer u siebie albo jeździł 280km na torze? działa ten bajer czy tylko niepotrzebny bajer w życiu codziennym. chciałbym latem załapać się na jakieś szkolenie albo track day np. w Poznaniu bo tak mocnego auta jeszcze nie miałem i chciałbym znać jego granice ora to ile wybacza przeciętnemu kierowcy.
    Mam LSD i Q4. Na torze w tym roku nie zdążyłem przetestować (docierałem auto), dopiero od przyszłego sprawdzę. Na zwykłej drodze auto jest mega neutralne i nie wiem jak trzeba jechać, żeby systemy zareagowały, albo osiągnąć granicę auta. Parę razy testowałem max przyczepność i zawsze wylatywał cały, ani podsterowność, ani nadsterowność nie występowała, przez co bardzo łatwo opanować.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    h) w ruchu miejskim jak często korzystacie z łopatek przy kierownicy? w trakcie testu może z 2-3 razy zredukowałem i tyle. skrzynia w trybie D na serio ładnie działa i wydaje mi się to bajerem. będą sytuacje które pozwolą mi je wykorzystać codziennie?
    Wszystko zależy od upodobań. Ja nie wyobrażam sobie automatu bez łopatek, ale to kwestia indywidualna. Jak masz małe dłonie to łopatki trochę przeszkadzają w sięganiu do gałek na kierownicy.
    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    i) w mieście jestem tym kolesiem co śmiga między autami( ale bez przeginki bo wożę dzieci) i mam ograniczony budżet czasowy np. nie znoszę jak ktoś musi mieć całe rondo wolne żeby włączyć się do ruchu itp. Q4 pozwala na mokrej i śliskiej nawierzchni lepiej startować bez boksowania? na suchym asfalcie udało mi się nawet w tracie testu z 2 razy zapiszczeć oponami co mnie lekko zdziwiło.
    Przy ruszaniu zapiszczałeś? U mnie nawet na mokrym nie zauważyłem, żeby trakcja się włączała przy ruszaniu. Pamiętaj tylko, że 4x4 przyspiesza jak żaden, hamuje jak każdy

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    j) podjazd do garażu mam na nachyleniu 16%, to już sporo. wiosna, lato i jesień to pozostawiam na nim auto bo mi się nie chce wjeżdżać. parkuje ktoś z was na takim pochyleniu? skrzynia nie będzie się zużywała bo nie ma autoholda? zawsze wolałem auta manualne lecz tutaj ten tryb D mnie przekonał. przepasc między skrzyniami DSG a tą to lata świetlne.
    Ma auto hill, ale przy też przy każdym gaszeniu zapodaje ręczny. No problem.
    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    ł) lusterka elektrochromatyczne zewnętrzne dają radę czy tylko bajer?
    Dają radę i są z dwóch stron (nie każde auto tak ma).
    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    p) czy ktoś z tyłu wozi dwa foteliki dla dzieciaków 8 letnich? wypinanie i wpinanie wkurza czy jest optymalnie.
    Mnie wkurza bardzo, dzieciak 7 lat i ledwo sam zapina (bo trzeba mocno wcisnąć pas do zaczepu). Mam minivana i tam jest bajka. Pewnie kwestia też fotelika.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    r) czy bagażnik jest w miarę foremny? da radę wrzucić do tych 480 l z 3 walizki z czego 2 wielki i jedną małą czy jest jakiś nieforemny? otwór załadunkowy jest mały ale nie wsadzałem żadnej wielkiej walizki więc głupio pytam.
    Zapomnij. Ja ostatnio włożyłem 1 dużą i 1 małą i koniec. Duża na płask, a mała z przodu bokiem. Jest mało foremny + jeśli masz nagłośnienie HK to wystaje subwoofer. W Audi A4 miałem 460l bagażnik i tam bez porównania więcej miejsca. Nawet mierzyłem oba razem. Ja bym powiedział, że Giulia ma 380l...

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    s) ktoś oklejał folią ochroną przód? jako że auto jest szybkie to nawet robale przy +200km/h będą robiły wgniotki. ktoś wie jaki to koszt?
    Sam miałem zakładać folię na przód, ale zrezygnowałem (koszt ok 3-5k chyba). O dziwo nie zauważyłem do tej pory żadnych odprysków.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    w) czy to prawda z tym drganiem maski przy V+160 km/h? czy to już skorygowali od jakiegoś roku?
    Miałem po wyjechaniu z salonu. Ale poprawili mocowania i jest ok, nawet przy +200km/h.
    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    z3) auto chce brać w Zielonej Górze, ma ktoś jakieś opinie?
    Gezet? Ja mam złe doświadczenie z Gorzowem i ich ASO Forda.
    Pozdro,
    Bartas

  2. #812
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Sam miałem zakładać folię na przód, ale zrezygnowałem (koszt ok 3-5k chyba). O dziwo nie zauważyłem do tej pory żadnych odprysków.
    Strasznie drogo. Mam cały zderzak przód oklejony w Stelvio, no trochę po znajomości, ale folia 3M bodajże guard protect czy coś takiego mnie wyniosła z naklejeniem ok 700 zl

  3. #813
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Też byłem mocno zdziwiony, ale dostałem dwie zbliżone oferty i założyłem, że tak (drogo) właśnie jest.
    "Bezbarwna samoregenerująca folia EliteSH Premium Shield:
    zderzak przód - 1400
    błotniki przód - 1600
    reflektory - 300
    lusterka - 150"
    Dlatego odpuściłem. Taniej wyjdzie za kilka lat pomalować
    Pozdro,
    Bartas

  4. #814
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Też byłem mocno zdziwiony, ale dostałem dwie zbliżone oferty i założyłem, że tak (drogo) właśnie jest.
    "Bezbarwna samoregenerująca folia EliteSH Premium Shield:
    zderzak przód - 1400
    błotniki przód - 1600
    reflektory - 300
    lusterka - 150"
    Dlatego odpuściłem. Taniej wyjdzie za kilka lat pomalować
    Ma to sens w autach za które płaci się kwoty rzędu bańki.

    No ewentualnie w okolicach dobrych kilku stów, przy czym uważam, że w 4C warto to zrobić bo to jest jednak unikatowy samochód jeśli chodzi o konstrukcję.
    BTW nie uwzględniliście szyby przedniej - też oklejają.

  5. #815
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Co do tego, że auto musi być o okolicach bańki to się nie zgodzę, wszystko co leci +200 km/h nawet po zwykłych eSKACH dostaje takie robalo + kamienio bicie że masakra. Nie oszukujmy się, każdy od czasu do czasu lubi przycisnąć a mając auto +200 KM i nie robienie tego to ewenement. Koleś z autodetaligu co robił mi ceramikę pokazywał zarówno zdjęcia jak i organoleptycznie jak wyglądają auta za 300-500 tys. które właśnie tak jeżdżą. Po jednej wyprawie nad morze ser szwajcarski na masce.
    Pisanie że to ma sens albo nie ma jest tylko wytłumaczeniem dla braku chęci wydania tych 5 tys na sam przód. Weź jako przykład mieszkanie w rejonie górskim gdzie śnieg utrzymuje się dłużej i sypią drogi piachem. Po jednej zimie czarne litery na rejestracji stają się częściowo białe więc jak niby ma lakier pozostać bez uszczerbku?
    Ekonomia ekonomią ale nie bądźmy ślepi na fakty.
    Nie bądźmy wszyscy jak JEEP gdzie oni nie okleją aut demo którymi wożą klientów po lesie w ramach testowania modeli tylko co 2 lata przemalowują całość za 10-15 tys
    oklejenie szyby jest droższe niż dodatkowe ubezpieczenie w pakiecie za np. 180 zł.

  6. #816
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja nie oklejałem swojego - nie lubię folii z założenia. Patrząc na ilość odprysków, głównie na masce i zderzaku, dziś bym się chyba zdecydował. Przynajmniej maskę, zderzak i lusterka.

    Okleiłem za to ostatnio same reflektory - bo to może być droga zabawa jak coś od kamienia odpryśnie.

  7. #817
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    We Wrocławiu robiłeś reflektory? Gdzie i za ile?

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #818
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    We Wrocławiu robiłeś reflektory? Gdzie i za ile?

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
    Tak, u Tomka z Car Beauty Car Spa na Żubrzej. Polecam - cały detailing u niego robiłem (ceramika, korekta lakieru, mycie porządne z raz w miesiącu). Efekt widoczny w awatarze

    450 zł folia na obie lampy.

  9. #819
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Jakby ktoś chciał ze stolicy obklejać to mogę dac namiar na goście u którego za zderzak, lampy, plus kilka pasków m.in progi i przy klapie bagaznika płaciłem 500zł

  10. #820
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Za ye pieniądze to chyba strechem owinięte... Nie da się za to kupić folii porządnej przecież.
    Ja mam ppf na masce, zderzaku, lusterkach, słupkach b i wnękach pod klamkami, do tego lampy ciemną folia. Koszt kilka razy większy niż wspomniane 500.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory