Strona 88 z 89 PierwszyPierwszy ... 38787980818283848586878889 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #871
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Kojarzysz własciciela tego auta? To chyba Twoje rejony.
    nie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Urban legend. Jest wręcz przeciwnie. W pierwszym roczniku bardzo się starali, żeby nie zaliczyć wtopy i pogrążyć modelu.
    Montaż był bardzo dokładny, siedzenia były ze skóry, dopiero później zaczęli stosować tzw. eko skórę, nie było bramki SGW, silnik 2.0 w wersji 200 KM był zdławionym 280 KM.
    Z dieslem była możliwość kupna skrzyni manualnej.
    Soft można zaktualizować, sprężyny klapy, czy odbojniki, tanio wymienić.
    Na forach nie słychać o jakichś problemach związanych bezpośrednio z rocznikiem.
    az tak super to tez nie bylo, spasowanie bylo slabe (moze momo staran nie pasowaly czesci?) a skrzynie manualna w 2.9 i 2.2 to mozna bylo zamawiac o ile pamietam jeszcze w 2018r na poczatku, tylko juz nikt tego nie robil (w 2.2 stalo na placu w BB ze 20 giulii z mt6 z 2016r ktore nie znajdowaly kupca). teszta zgoda choc dochodza jeszcze uszczelki drzwi, odpadajace klspki spryskiwaczy xenonow, i pare innych drobiazgów, da sie przezyc z tym jednak
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #872
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    silnik 2.0 w wersji 200 KM był zdławionym 280 KM
    A teraz jest inaczej?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #873
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Odradzam rocznik 2016, ma wszystkie choroby wieku dziecięcego, ilość awarii i problemow jest ponadprzeciętna.
    Utarte, nie sprawdzone wiadomości. Miałem dwie z 2016 roku, jedna przeszła w inne ręce (180k km bez usterek i problemów technicznych), z drugą też nie ma kłopotów. (wymieniono chłodnicę i akumulator). Uważam że nie jest źle. Wszystko zależy od eksploatacji i dbania o samochód.

  4. #874
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A teraz jest inaczej?
    w 2017 bodajże na wiosnę wywalili ponoć 1 sondę lambda i już softy nie były zamienne, w zależności od rynku/rocznika/mocy/modelu tez były różnice jeśli chodzi o boczne chłodnice (ilość, ale nie śledziłem zasad), ktoś tez pisał o EGR, co jeszcze nie wiem, może ktoś kto się interesował tematem odpowie konkretniej - mnie to nie bardzo interesuje z racji posiadania 280HP
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #875
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Dzięki - myślałem, że to dla nich za dużo zachodu, żeby różnicować, ale widocznie się opłaca .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #876
    Użytkownik Świeżak Avatar Luqas&#913
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    38

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wersję 200 KM z 2019 roku - czyli z GPF to jedyną różnicą którą zauważyłem w stosunku do 280 KM jest brak przepływomierza. Sondy lambda są 4 w tym 2 szerokopasmowe, EGR i chłodnica spalin (bo spekulacje o jej braku w wersjach 200 km też się pojawiały) też są. Jeśli chodzi o boczne chłodnice to według załączonych dokumentacji Giulie 2.0 w ogóle nie posiadają bocznych chłodnic natomiast różnica jest w przypadku Stelvio.
    Giulia Cooling.pdf Stelvio cooling .pdf

  7. #877
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Utarte, nie sprawdzone wiadomości. Miałem dwie z 2016 roku, jedna przeszła w inne ręce (180k km bez usterek i problemów technicznych), z drugą też nie ma kłopotów. (wymieniono chłodnicę i akumulator). Uważam że nie jest źle. Wszystko zależy od eksploatacji i dbania o samochód.
    Sprawdzone w dwóch przypadkach, znajomi. Koleżanka sprzedała po półtora roku takie auto. Nie dawało żadnej gwarancji, że w ogóle dojedzie, nie przesadzam. Drugi to brat kolegi z Warszawy: sprzedał po niecałym roku, przez ten czas auto było z pięć razy na naprawach.
    Ja wiem, że to mało aby wysnuwać wnioski ale z drugiej strony Giulii nie jeździ zbyt dużo, więc jakieś tam wnioski można snuć.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie.

    az tak super to tez nie bylo, spasowanie bylo slabe (moze momo staran nie pasowaly czesci?) a skrzynie manualna w 2.9 i 2.2 to mozna bylo zamawiac
    Super nadal nie jest, warszawski Carserwis używa diesli jako aut zastępczych. A otomoto zatrzęsienie ofert sprzedaży. Nikt nie chce tych diesli brać. Z kolei we Włoszech diesle się sprzedają. I zrozum to człowieku.

  8. #878
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    FCA Bielsko, jeszcze w zeszłym roku miało na placu około 40 używanych diesli.
    Dzisiaj już ich nie widać w ogłoszeniach.
    Rzeczywiście słabo się sprzedają.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  9. #879
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Utarte, nie sprawdzone wiadomości. Miałem dwie z 2016 roku, jedna przeszła w inne ręce (180k km bez usterek i problemów technicznych), z drugą też nie ma kłopotów. (wymieniono chłodnicę i akumulator). Uważam że nie jest źle. Wszystko zależy od eksploatacji i dbania o samochód.
    W 100% się podpisuję i popieram moim doświadczeniem. Nawet na tym forum nie ma nic co by świadczyło, że był jakiś szczególny problem z pierwszym rocznikiem. Tak samo na alfaowner.com lub giuliaforums.com.

  10. #880
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No to i ja się dołączę: rok 2016, październik, w eksploatacji od 02.2018 - takie auto z placu w BB. Chorobami wieku dziecięcego były spryskiwacze i drobny wyciek z układu chłodzenia - oba tematy znane i niejednokrotnie opisywane. A np. mimo, że auto stało na placu, nie zarejestrowałem żadnych problemów z akumulatorem. Poza tym, odpukać, nic. Przebieg dzisiejszy: 59750 km.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory