Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 118

Temat: Ciśnienie w oponach

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    w motorze nowe opony są wyraźnie bardziej śliskie, naprawdę brakuje przyczepności i te powiedzmy pierwsze 50km trzeba przejechać bardzo ostrożnie a kolejne 200km bez szaleństw. czytałem gdzieś że nie chodzi tylko o środki stosowane do produkcji (wyjmowanie z form), ale zabezpieczające gumę przed starzeniem na czas trasportu i leżakowania w magazynie (tu o jakiś silikonowych środkach była mowa).
    w przypadku opon samochodowych nie jest to aż tak ważne, a w przypadku nowego auta dzieje się samo przy okazj - bo nowym autem pierwsze kilometry przejeżdżamy i tak spokojniej, choćby ze względu że trzeba dotrzeć hamulce - klocek musi stopniowo dopasować się do tarczy - wg mechanika hamując na nowych klockach od razu ostro, mogą zrobić się takie jakby zeszklenia na klocku (od za wysokiej miejscowo temperatury), i klocek będzie darł później tarczę w tym miejscu i nie będzie tak skuteczny
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #42
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    W samochodzie jest dokładnie to samo. Jak raz na nowiutkich zimówkach wyjechałem prosto na autostradę i przy pierwszym hamowaniu poleciałem jak po lodzie, tak już nigdy tego błędu nie powtórzę Pierwsze 15-20 km to jest kompletny dramat, kolejne kilkadziesiąt-100 jest po prostu słabo i nie można szaleć.

    Zaraz azar będzie twierdził, że hamulców też nie trzeba docierać "zeszklenie" klocków też przechodziłem. Po demontazu nawet widać było, że jego powierzchnia jest błyszcząca i gładka, nie hamowało to prawie wcale.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    W samochodzie jest dokładnie to samo. Jak raz na nowiutkich zimówkach wyjechałem prosto na autostradę i przy pierwszym hamowaniu poleciałem jak po lodzie, tak już nigdy tego błędu nie powtórzę Pierwsze 15-20 km to jest kompletny dramat, kolejne kilkadziesiąt-100 jest po prostu słabo i nie można szaleć.

    Zaraz azar będzie twierdził, że hamulców też nie trzeba docierać "zeszklenie" klocków też przechodziłem. Po demontazu nawet widać było, że jego powierzchnia jest błyszcząca i gładka, nie hamowało to prawie wcale.
    Proponuję niektórym nie kupowanie auta nowego. Za dużo problemów i ryzyk.
    Możecie kupić za 3 lata Giulię ode mnie.. Co prawda słabo docierałem ale żyję i auto bezwypadkowe.. póki co.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    ja wolę zamiast teoretyzowania polecieć bokiem przez rondo i dotrzeć opony. Czy po przejechaniu 400 km po autostradzie bez hamowania klocek będzie wystarczająco dotarty? Zazdroszczę czasu i zacięcia do pisania elaboratów, które nic nie zmieniają.

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    ja wolę zamiast teoretyzowania polecieć bokiem przez rondo i dotrzeć opony. Czy po przejechaniu 400 km po autostradzie bez hamowania klocek będzie wystarczająco dotarty? Zazdroszczę czasu i zacięcia do pisania elaboratów, które nic nie zmieniają.
    http://www.continentaltire.com/conte...your-new-tires
    https://www.michelinman.com/US/en/help/faq.html
    http://www.yokohamatire.ph/news-and-...-in-for-tires/

    prosto od producentów opon. Empiryczne doświadczenie to potwierdza. Nad czym tu dyskutować? Oczywiscie, niektórym kompletnie nic nie robi różnicy, ale to nie znaczy, ze zjawisko nie występuje. Są ludzie, którzy nie słyszą różnicy między muzyką z mp3, a CD, co wcale nie znaczy, że tej różnicy nie ma, po prostu im słoń na ucho nadepnął
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dlatego w F1 jest ograniczenie do 100km/h w depo, żeby opony po wymianie się dotarły. Na szczęście docierają się tak szybko jak i zużywają więc wyjazd z depo wystarczy.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Dlatego w F1 jest ograniczenie do 100km/h w depo, żeby opony po wymianie się dotarły. Na szczęście docierają się tak szybko jak i zużywają więc wyjazd z depo wystarczy.
    Nie. Nie dlatego jest ograniczenie do 100 km/h. Po prostu tam chodzą ludzie i większa prędkość byłaby niebezpieczna. Na niektórych torach ograniczenie jest większe, nie dlatego że używają jeszcze bardziej śliskich opon.. tylko dlatego że jest mniej miejsca.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Wiem, że to nic nie wnosi ale miałem nadzieję, że każdy odczyta moje intencje przy tworzeniu wpisu.

  9. #49
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    ja docieram w pierwszym bezpiecznym i dogodnym miejscu. Mam Zulje 280 rwd i można polatać bokiem na D

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    ja wolę zamiast teoretyzowania polecieć bokiem przez rondo i dotrzeć opony. Czy po przejechaniu 400 km po autostradzie bez hamowania klocek będzie wystarczająco dotarty? Zazdroszczę czasu i zacięcia do pisania elaboratów, które nic nie zmieniają.
    na motorze zrobisz szlif a sobie ała, bo opony naprawdę nie działają przez pierwsze kilometry. jeśli ulecisz np na zakręcie z barierką (u nas nie robi się żadnych "przyjaznych" motocyklistom) to jest duża szansa że do jesionki włożą cię w kawałkach.

    oczywiście w autach nie jest tak drastycznie, ale te pierwsze kilometry na nowych oponach trzeba zrobić ostrożniej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez wproszewski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-01-2019, 21:16
  2. [146] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez paweldante w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 12:49
  3. [146] ciśnienie w oponach
    Utworzone przez niezgoda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 21:47
  4. ciśnienie w oponach
    Utworzone przez Majka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-08-2008, 12:35
  5. [164] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez pocisk22 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 22:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory