Strona 77 z 196 PierwszyPierwszy ... 27676869707172737475767778798081828384858687127177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #761
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał phanteon Zobacz post
    Panowie

    Będę brał boxa RS, w necie jakoś średnio z dostępnością informacji takich typowo użytkowych i zastanawiają mnie trzy sprawy:
    - jak z montażem, bo nie będę jechał do Warszawy ani do Częstochowy - to jest gotowe od momentu podłączenia, czy trzeba to uaktywniać, dać się temu zaadaptować,
    - gdzieś mignęła mi informacja o kilku mapach - jak to się wybiera jeśli nie dokupi się moduły BT, bo pewnie główne po to to jest?
    - co daje jeszcze moduł BT?

    Pozdrawiam
    Kolego, do 20 sierpnia jest promocja na GTSa na stronie producenta. 100eur taniej.

  2. #762
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    montaz ogarniesz sam, 20 min roboty.
    przez Bt wybierasz mapy, czyt doładowanie. podejrzewam ze jak ustawisz raz, to nie bedziesz tego ruszał, imho szkoda kasyh na BT...

  3. #763
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Witam

    Promocje widzialem, nadal zostane przy RS, szczegolnie, ze musze miec fv w pln.

    Dziekuje za odpowiedzi. Teraz zostalo trzymac kciuki za szybka rejestracje

  4. #764
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie Racechip

    Zacząłem poważnie zastanawiać się nad chipem... Poczytałem trochę o Racechip, głównie na forum BMW:
    - opinie są podzielone,
    - wartości przyrostu HP/Nm na stronie RC wzięte z d... księżyca (oni nie hamują tuningowanych aut, co więcej - wysyłają wygenerowane programowo albo przerobione w programie graficznym wykresy),
    - pomiary przy kilku nastawach chipa (np. 7 nastaw) dają przyrost do 3ciej nastawy, później moc nie rośnie (nie ma różnicy między 3cią nastawą a 7mą)

    Jak to jest w końcu? Hamował ktoś z forum chipowane auta?

    Po tym co przeczytałem dzisiaj (będę jeszcze zgłębiał temat), albo zostanę przy stockowej mocy, albo zdecyduję się na kompleksowe przeprogramowanie ECU. Wydaje mi się to uczciwsze i bezpieczniejsze.

    Ostatnie pytanie - te chipy są uniwersalne? Tzn mogę wyjąć przykładowo RSa z Giulii i wsadzić do Passata?

  5. #765
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Przecież był tu wykres z wersji RS. 270 PS więc tsk jak oni mówią.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  6. #766
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ja mam tego podstawowego boxa, z 5 programami. I jest zupełnie odwrotnie: 1 i 2 - nic nie czuję, 3 i 4 delikatna poprawa ale 4 minimalnie lepsza, 5 program daje wyraźną różnicę w stosunku do serii. Na pewno taką, że pasażerowie potrafią się zapytać, co zrobiłem z autem. Poza tym kolega hamował Brerę 1,7 i gdzieś na naszym forum albo na FB wrzucał wykresy. Z wyjściowej mocy 205 KM na 4 chyba programie (z 6 lub 7 - nie pamiętam, ma RS, środkową wersję) wypluło coś ok. 225 KM.

  7. #767
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    No wystarczy prześledzić temat, moosiak hamowal swoją na RS na przed ostatnim ustawieniu i wyplulo 270ps...

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #768
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    1200 pln za RS-a to chyba jeszcze nie tragedia, szczególnie kiedy auto jest jeszcze na gwarancji.
    Dają rok gwarancji na silnik, choć jak znam życie zapisy regulaminu są tak skonstruowane że wina urządzenia skutkująca awarią silnika jest nie do udowodnienia.

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Ostatnie pytanie - te chipy są uniwersalne? Tzn mogę wyjąć przykładowo RSa z Giulii i wsadzić do Passata?
    w wersji RS płaci się bodajże 100 euro
    za przeprogramowanie. Pytanie czy wysyłają plik firmware do wgrania po kablu czy trzeba odesłać urządzenie.

  9. #769
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    1200 pln za RS-a to chyba jeszcze nie tragedia, szczególnie kiedy auto jest jeszcze na gwarancji.
    Dają rok gwarancji na silnik, choć jak znam życie zapisy regulaminu są tak skonstruowane że wina urządzenia skutkująca awarią silnika jest nie do udowodnienia.

    w wersji RS płaci się bodajże 100 euro
    za przeprogramowanie. Pytanie czy wysyłają plik firmware do wgrania po kablu czy trzeba odesłać urządzenie.
    Po 1. gwarancja na silnik w PL nie obowiązuje
    Po 2. w GT-S masz jedno przeprogramowanie w cenie. Jeżeli cena urządzenia do nowego auta różni się musisz dopłacić. Jeżeli będzie inny kabel to w ramach dopłaty go dostaniesz.
    Po 3. Oni robią pod każde auto program i je hamują, ale nei chwalą się wszystkim, ten wykres który ktoś tu wstawiał wyglądał jak z painta.
    Po 4. RC jest klasą średnia robiącą naprawdę przyzwoite urządzenia za kasę średnia+, nigdy to nie bezie program robiony pod Twoje auto i korygowany na hamowni, ale to najlepsze co możesz mieć w tych pieniądzach z tak łatwa możliwością demontażu.

  10. #770
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Ktoś ma racechipa w 280HP?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory