Strona 122 z 196 PierwszyPierwszy ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,211 do 1,220 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #1211
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cinsoft zrobił tego parędziesiąt wykresy dostępne na Facebook.

  2. #1212
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Cinsoft zrobił tego parędziesiąt wykresy dostępne na Facebook.
    paredziesiat ? nie naliczylem tyle bez sensu pchac sie w soft jak mozna kupic boxa i masz te same wyniki, a box pozniej sprzedawalny.
    Tunerzy wcale nie wyciskaja wiecej z tych silnikow niz boxy.

  3. #1213
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    paredziesiat ? nie naliczylem tyle bez sensu pchac sie w soft jak mozna kupic boxa i masz te same wyniki, a box pozniej sprzedawalny.
    Tunerzy wcale nie wyciskaja wiecej z tych silnikow niz boxy.
    A czy u tunerów polega to na wgraniu tej samej nowej mapy do każdego samochodu w danej wersji? Czy mają indywidualne podejście do każdego egzemplarza?
    Co jest "zdrowsze", bezpieczniejsze dla silnika? Nie znam się na tym niestety, koledzy mają na pewno większą wiedzę.

  4. #1214
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    A czy u tunerów polega to na wgraniu tej samej nowej mapy do każdego samochodu w danej wersji? Czy mają indywidualne podejście do każdego egzemplarza?
    Co jest "zdrowsze", bezpieczniejsze dla silnika? Nie znam się na tym niestety, koledzy mają na pewno większą wiedzę.
    Każdy ci mówi że robi soft pod twoje auto, owszem, bo musi zmodyfikować twój soft w kompie zmieniając wartości na te z gotowca który krąży po necie... Wgrywa patrzy na wynik, ew podciąga trochę jeszcze jak jest za mało niż wychodzi na innych autach i tyle. Generalnie zależy od sprzętu jaki ma zajmuje to 1h albo 3-4h.
    Utarło się powiedzenie że dobry tuner robi mapę pod ciebie, guzik prawda, teraz kupując sprzęt dostajesz gotowce do pobrania z portalu klienta.
    Pokaż mi tunera (który istnieje x czasu na rynku, nie tych młodych/nowych bo im zalezy na budowie reputacji ) który zanim zrobi ci auto pojedzie z tobą na drogę zrobić logi itp...

    Przyjeżdża klienta, wjeżdża na hamownie, pomiar , zgrywanie , obróbka, wgranie, hamownia jak jest wynik ok to ci zostawia , ew druga poprawka , hamownia i do domu. A że to nowe auta to zapewne skończy się na 1 wgraniu mapy jak się pokaże 3jka z przodu.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 23-10-2020 o 21:53

  5. #1215
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Każdy ci mówi że robi soft pod twoje auto, owszem, bo musi zmodyfikować twój soft w kompie zmieniając wartości na te z gotowca który krąży po necie... Wgrywa patrzy na wynik, ew podciąga trochę jeszcze jak jest za mało niż wychodzi na innych autach i tyle. Generalnie zależy od sprzętu jaki ma zajmuje to 1h albo 3-4h.
    Utarło się powiedzenie że dobry tuner robi mapę pod ciebie, guzik prawda, teraz kupując sprzęt dostajesz gotowce do pobrania z portalu klienta.
    Pokaż mi tunera (który istnieje x czasu na rynku, nie tych młodych/nowych bo im zalezy na budowie reputacji ) który zanim zrobi ci auto pojedzie z tobą na drogę zrobić logi itp...

    Przyjeżdża klienta, wjeżdża na hamownie, pomiar , zgrywanie , obróbka, wgranie, hamownia jak jest wynik ok to ci zostawia , ew druga poprawka , hamownia i do domu. A że to nowe auta to zapewne skończy się na 1 wgraniu mapy jak się pokaże 3jka z przodu.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Prawdę mówisz tylko za mapę biorą 1200 1500zł box chyba 3000 chyba ze sie mylę to popraw.

  6. #1216
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    podaj kto robi za 1200-1500. im nowsze auto tym wyzsza cena... za 1200 to sie robi stare TDI. z tego co wiem to za Giulie wołaja od 2 tys wzwyz.

  7. #1217
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ale podstrojenie gotowej mapy na hamowni to nic złego IMHO. hamownia daje też warunki stałe i łatwiej coś wychwycić wstępnie - przynajmniej można oczekiwać powtarzalności, na drodze z tym gorzej. tuner podczas prób na hamowni podstraja trochę mape (a nie tylko wgrywa gotowca), sprawdza też różne parametry typu AFR czy wg modelu dla danego auta soft mu estymuje EGT. moim zdaniem ogreślenie "wgrywa gotowca z netu" to jednak nie jest uprawomocnione.
    jeśli ktoś chciałby żeby tuner mu pisał soft na zamówienie od podstaw to cena na pewno nie bedzie 2k.

    tak, w nowych autach raczej taki zabieg kosztuje ok 2k w zwyż, częściowo bo nowość (większe ryzyko problemów dla tunera, ewentualnie droższe koszty), do tego wydaje mi się że część tunerów wyciąga na stół kompa bo muszą go najpierw odblokować, a to dodatkowa robota. W Giulii 2.0 o ile się nie mylę (niech mnie ktoś poprawi) da się bez wyciągania przez OBD programować, ale jednak wtedy licznik programowań idzie w górę.

    Rozwiązania typu JB4 wydają się OK (szczególnie jak boimy się o gwarancję), ale też myślę że bezpieczniej po założeniu jechać do tunera z tym, niech wrzuci auto na hamownie, pomierzy AFR/EGT, sprawdzi przebieg, ewentualnie zawsze można wtedy podziałać zmieniając ustawienia boxa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1218
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Nie ma co bić piany ,nie mówię że kazdu tuner jest zły, ale tunerzy nie chcą się bawić w dumanie nad Giulia po 4-6h jak w tym czasie zrobią 4 vagi.
    Ja jak założyłem hybrydowa sprężarkę to jeden tuner wogole nie ruszył softa tylko auto postało na hamowni pół dnia po czym powiedział że gotowe (vag tune) ... Moc bez zmian, mówię że slabo cos, to odpowiedź że więcej się nie da... Dzwonilwm do cinka to pierwszy pytanie czy zmieniona chłodnica bo seria nie domaga,, dzwonie do trzeciego (Adt Tuning) to mówi że wtryski do dupy i się nie da... Czwarty(ecuproject) powiedział że zrobi ale nie wie kiedy, dzwoniłem 5x w ciągu 1,5msc na termin , niestety nie było wolnego terminu dla mnie. Piaty (b-tune) wogole nie tyka alf.
    Aż.wkoncu trafiłem to jednego gościa (ets) i wyniki jest jaki jest. Dało się ? Dało !!! Bez zmiany chłodnicy , wtrysków...

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 24-10-2020 o 14:52

  9. #1219
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Ma w ogóle sens wrzucenie JB4 + hamowanie + korekta map u tunera? Myślę o zrobieniu 280, ale do gotowców z boxów nie jestem przekonany.

    Kosztowo wyjdzie pewnie tak jak normalny chip, ale mniejsza szansa, że gwarant się do czegoś przyczepi. No chyba, że ktoś programuje bez nabijania licznika.

    Sent from my SM-T713 using Tapatalk

  10. #1220
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Mapy jb4 to gotowce na których jest dużo ludzi i nic się nie dzieje.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory