Strona 126 z 196 PierwszyPierwszy ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,251 do 1,260 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #1251
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Na wykresach widać, że w skrzyniach AT ciągną bardzo wysoko moment.
    Skrzynia nominalnie jest do 500Nm, z resztą jest elektroniczny ogranicznik momentu z tego co wiem (skrzynia daje feedback to ECU i ten tnie, wielu chce go zdjąć żeby korzystać i z zapasu jaki zapewne ta skrzynia ma, ale narazie chyba nikt nie potrafi sobie z tym poradzić w Alfie)


    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Jak rozmawiałem z p. Marcinem, to sprawiał wrażenie jakby nie wiedział o ograniczeniach skrzyni manualnej w zakresie Nm.
    Na jego stronie jest chyba tylko jeden wykres Giulii ze skrzynią MT.
    A czy każdy pamieta każdy parametr każdego auta z głowy, szczególnie tak niszowego jak wersje Giulii MT6? Tu na forum nawet nie każdy się orientuje że wersje MT6 są skastrowane, bo skrzynia Getrag jest bodajże do 370Nm nominalnie (czy coś takiego).
    Natomiast faktycznie taki mod to juz może trzeba będzie uważać na niskich obrotach z korzystaniem z pełnego momentu. Trzeba jednak pamiętać że auto było hamowane na tych parametrach (a zapewne i mocniejszych bo wiem jak Cinek robi - 3 auta u niego robiłem) i ani dwumas ani sprzęgło widocznie zadnych objawów nie dawały, stąd tuner zdecydował się tak zostawić (ustawił jednak niżej o 30Nm niż wersję AT8).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1252
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Italy
    Auto
    Giulia 2.2 Super AT8 150cv
    Postów
    7

    Domyślnie

    [lang=it]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6077.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	120.8 KB
ID:	273653

    Badanie zgodnie z normą ISO.
    Z normą DIN są 250cv - 510 Nm.

    To jest mój 2.2 150cv AT8 z mapą. Prawdą jest, że transmisja ZF jest zadeklarowana dla 500 Nm, ale istnieje również naturalna tolerancja konstrukcyjna. Na tych przekładniach do 550 Nm nie ma większych problemów nawet na dłuższą metę.
    [/lang]
    Ostatnio edytowane przez beppe_qv ; 27-10-2020 o 21:31

  3. #1253
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=87089]beppe_qv[/MENTION] to forum jest polskojęzyczne, włoski pewnie zna <1% forumowiczów, więc pisanie po włosku tutaj raczej niewiele wnosi. Sam odpowiadam czasem na clubalfa.it w kilku wątkach, natomiast robię to w języku włoskim, pomimo że Nie znam włoskiego. Co robie? piszę po angielsku, tłumaczę na deepl.com (jest lepszy niż google translator) na język włoski wklejam wersję włoską informację ze zostało to przetłumaczone przez deepl.com a na wszelki wypadek (wątpliwości/błędy tłumacza) wklejam wersję po angielsku poniżej.
    Wyobrażasz sobie gdybym zaczął po prostu po polsku pisać na clubalfa.it?

    On this forum we use Polish, Italian probably will be understoon by <1% of forum members, so writing in Italian makes no sense really. Myself, I sometimes write on clubalfa.it, however I write in Italian nonetheless I do not know Italian (a few basics - did 1st stage once on online course). What I do? I use deepl.com translator, write there in English (as it will work likely better than from Polish, and it is better than google translator) and get translation to Italian, I paste both translated and English verisons on clubalfa.it (English just in case something is not translated well enough), and add info that Italian is auto-translated. Would you imagine if I start just posting in Polish on clubalfa.it?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1254
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    skrzynia ma limiter na 550nm. te same skrzynie sa w BMW gdzie seryjnie silnik generuje 500nm czyli na styk... Druga sprawa, ze 500nm nie uzyskasz na 1,2,3ce bo biegi maja limitery NM. Takze w mojej opinii 510nm to nic strasznego dla tej skrzyni. LIO (eng-custom) wgrywa gotowce az miło do 2.2D 220/510nm.

  5. #1255
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ale w AT8 mamy wrzucony limiter elektroniczny na 500Nm. sam tak masz - ze swoim turbo mógłbyś więcej gdyby nie skrzynia która daje sygnał zwrotny do ECU żeby sobie dało spokój? poza tym myślałem że piszemy w sprawie chipa w 2.2 MT6 gdzie ECU jest skastrowany. post po włoski pominąłem, nie chciało mi się nawet tłumaczyć co tam dokładnie autor napisał
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1256
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale w AT8 mamy wrzucony limiter elektroniczny na 500Nm. sam tak masz - ze swoim turbo mógłbyś więcej gdyby nie skrzynia która daje sygnał zwrotny do ECU żeby sobie dało spokój? poza tym myślałem że piszemy w sprawie chipa w 2.2 MT6 gdzie ECU jest skastrowany. post po włoski pominąłem, nie chciało mi się nawet tłumaczyć co tam dokładnie autor napisał
    Nie ma... Masz limiter główny na 550nm.
    Nie wiemy tylko jakie są limitery na poszczególnych biegach.
    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  7. #1257
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Italy
    Auto
    Giulia 2.2 Super AT8 150cv
    Postów
    7

    Domyślnie

    [lang=it]Przepraszam, myślałem, że tłumaczenie było automatyczne. Masz rację, skorzystam z twojej rady, mam nadzieję, że wszystko będzie bardziej zrozumiałe dla tłumacza.

    W przypadku 2.2 MT6 mieliśmy już kilka awarii przekładni, zalecamy nie przekraczać 450 Nm, ponadto należy delikatnie rozłożyć moment obrotowy.

    Lio (ENG-Custom) załadowuje mapy Biesse Racing[/lang]

  8. #1258
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Nie ma... Masz limiter główny na 550nm.
    Nie wiemy tylko jakie są limitery na poszczególnych biegach.
    To chyba coś źle Cię kiedyś zrozumiałem że mimo zmiany turbo i większego chipa ciągle miałeś 500Nm, wrzuc wykres swój zatem.


    Cytat Napisał beppe_qv Zobacz post
    Przepraszam, myślałem, że tłumaczenie było automatyczne. Masz rację, skorzystam z twojej rady, mam nadzieję, że wszystko będzie bardziej zrozumiałe dla tłumacza.

    W przypadku 2.2 MT6 mieliśmy już kilka awarii przekładni, zalecamy nie przekraczać 450 Nm, ponadto należy delikatnie rozłożyć moment obrotowy.

    Lio (ENG-Custom) załadowuje mapy Biesse Racing
    nie ma problemu, 450Nm brzmi rozsądnie/bezpiecznie dla MT6 - dotychczas wszystkie moje poprzednie alfy z manualną skrzynią dostały ok +20% Nm względem ori programu i nie było problemów
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1259
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Może ja źle mówiłem/myślałem, ale w Mes widać nawet limiter na 550nm. Ale to główny limiter, nie wiemy jak jest na poszczególnych biegach. Ja miałem max 498nm bodajże na 4tym biegu, późniejsze moje mapy miały mniej ale bardziej płasko.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #1260
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    No właśnie stąd pewnie to że 500 to max, przynajmniej na 4tym biegu, jakos odebrałem że to wartość wprogramowana w skrzynie (albo ECU gdzie indziej) i obcina.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory