Strona 132 z 196 PierwszyPierwszy ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,311 do 1,320 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #1311
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZigZag Zobacz post
    Oczywiście nie zmienił Masz to rozumieć jako odczucie.
    Przy jeździe autostradowej auto potrzebuje mniej "gazu żeby poruszać się z zakładaną prędkością niż dla "fabryki".
    W związku z tym prędkość obrotowa jest niższa przy tej samej prędkości auta.
    Dzięki temu jest również bardziej komfortowo bo nieco ciszej.
    To nie są jakieś zasadnicze różnice, ale jest to odczuwalne, a właśnie o odczucia zapytał kozak.
    Jest po prostu przyjemniej.
    Nie rozumiem po co od razu napinka.
    Robiłem to we wtorek. Nie było jeszcze okazji dobrze potestować. Jak taka będzie to podzielę się wrażeniami.
    Pozdrawiam.
    Jak prędkość obrotowa może być inna przy tej samej prędkości ? Chyba że ci zrobili swap skrzyni....

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  2. #1312
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    predkosci przy tych samych obrotach i na tym samym biegu w samochodzie z 270 KM i 300 KM beda takie same, bo to zalezy od przelozen skrzyni jak koledzy przede mna napisali, nawet gdybys mial 200 KM roznicy i ta sama skrzynie nadal byloby tak samo. Wieksza moc i wiekszy moment pozwalaja na szybsze dotarcie do okreslonej predkosci - przyspieszenie. Natomiast sama moc poprawi predkosc maksymalna, samochod slabszy z ta sama skrzynia na ostatnim biegu dojdzie do pewnego rpm i dalej nie bedzie mial sily (no chyba ze z gorki ), zwiekszenie mocy pozwoli mu na osiagniecie wyzszego rpm i w rezultacie wyzszej predkosci maksymalnej

  3. #1313
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    24

    Domyślnie

    Panowie, było pytanie o odczucia i się nimi podzieliłem.
    Dla mnie EOT.
    Jak potestuję możliwości to się podzielę odczuciami.
    Na życzenie wrzuciłem kreski. Niech każdy przeczyta je jak potrafi.
    Miłego używania Waszych AR.

  4. #1314
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZigZag Zobacz post
    Panowie, było pytanie o odczucia i się nimi podzieliłem.
    Dla mnie EOT.
    Jak potestuję możliwości to się podzielę odczuciami.
    Na życzenie wrzuciłem kreski. Niech każdy przeczyta je jak potrafi.
    Miłego używania Waszych AR.
    Może po prostu silnik pracuje ciszej i stąd takie odczucia. Nie możesz mieć niższych obrotów przy tych samych prędkościach na poszczególnych biegach, bo nikt Ci nie zmienił przełożeń skrzyni ani przełożenia głównego.

  5. #1315
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Prawdopodobnie koledze chodziło o to, że auto lepiej przyspiesza przy mniejszym naciśnięciu pedału gazu czyli mniejszym uchyleniu przepustnicy co daje na pewno jakiś korzystny efekt jeśli chodzi o hałas. Bo przy równej jeździe różnicy nie będzie. A moje wcześniejsze pytanie nie było formą napinki tylko konkretnym zapytaniem wynikającym z prostego stwierdzenia przez kolegę faktu, że przy prędkościach autostradowych jest ciszej - w domyśle tych samych co wcześniej. A to mi się nie zgadzało i w zasadzie nadal pozostanę przy swoim stanowisku, że jak już się rozpędzi to przy stałej prędkości będzie ten sam hałas.

  6. #1316
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Odczucia odczuciami ale praw fizyki i mechaniki nie zmienisz i nie bierz tego do siebie, nikt tu sie nie napina, po prostu stwierdza fakty Masz na pewno wrazenie ze auto jest zwawsze, lzej sie rozpedza, potrzebujesz mniejszego inputu przy wcisnieciu pedalu gazu zeby rozpedzic sie podobnie jak przed chipem, wszystko sie zgadza ale predkosc przy tym samym biegu i stalych obrotach silnika musi byc taka sama przed i po chipie.

    Sam kiedys uwazalem podobnie, skoro mam wyzsza moc na danych obrotach to bede szybciej jechal - logiczne nawet jadac na chipa giulietta spisalem sobie na 4 biegu predkosc samochodu przy 2,3,4 i 5 tys. by po chipie zobaczyc jakie to przyrosty mam na szczescie zamiast skladac reklamacje sie doedukowalem

  7. #1317
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Prawdopodobnie koledze chodziło o to, że auto lepiej przyspiesza przy mniejszym naciśnięciu pedału gazu czyli mniejszym uchyleniu przepustnicy co daje na pewno jakiś korzystny efekt jeśli chodzi o hałas. Bo przy równej jeździe różnicy nie będzie.
    Amen

  8. #1318
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Jeszcze brak, były lexy będzie ALFA
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich Panowie mam do kupienia GIULIA rocznik 2017. Miesiąca produkcji nie znam . Czytając 132 str. ciężko konkretnie określić, jak to wygląda w rzeczywistości.
    Zakładając że jest po zmianie/po lifcie czy da sie wyciagnąc wiecej hp z wersji 200hp? Naprzykład 230-250km

  9. #1319
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Może lepiej przyczytaj. Bo ja napiszę "kup boxa" i za chwilkę będzie następne 132 strony "za" i "przeciw". Oszczędź tego nastepnym.

  10. #1320
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Czy wersja 200 i 280 KM ma inne oprogramowanie skrzyni?
    Czy po programie trzeba robić adaptację (reset) aby skrzynia się dostosowała do innych parametrów silnika?
    U mnie skrzynia po programie pracuje inaczej ostrzej szczególnie na niskich biegach przy maksymalnych obrotach silnika.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory