Strona 151 z 196 PierwszyPierwszy ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,501 do 1,510 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #1501
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Witam, planuje podnieść moc w mojej giuli 2.0 200- zastanawiam się czy v- Tech Kraków będzie dobrym wyborem ?
    159 i Giulię robiłem w V-Tech Pomorze...zapewne oddział oddziałowi nierówny choćby ze względów personalnych, niemniej jednak metodyka i procedura gwarantuje satysfakcję. Będziesz zadowolony

  2. #1502
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Witam, planuje podnieść moc w mojej giuli 2.0 200- zastanawiam się czy v- Tech Kraków będzie dobrym wyborem ?
    Czy ewentualnie polecacie coś innego ?
    Podzielcie się swoimi doświadczeniami ..... wiem ze kiedyś Chinek był dobrym wyborem ale on to chyba jtdm:-)

    Nie mam z nimi dobrych doświadczeń, byłem 2 razy i nie umieli shamowac mojej veloce, ale może z rwd by im lepiej poszlo

    Ale widzialem jak QV przyjechalo zakładać u nich .... boxa bo ponoc serii nie trzymało i wyplulo 480hp, tak twierdził tamtejszy hamowacz

    Ps ręki sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że gosc mi pokazywał kilka pomiarów 200konnej i chyba przyrost byl do ok 270hp, nie wiem czy lepiej po prostu nie zarzucić sprawdzonego boxa w tym wypadku do 280hp pewnie by się udało z np. RaceChipGTSem?

    - - - Updated - - -
    [MENTION=25713]bami159[/MENTION] sprawdz pod Krakowem GCS Tuning. Gosc jest dobry i chwalony, stroiłem u niego moje poprzednie Astra J OPC na 340hp/530Nm, ale nie wiem jak on stoi z tematem Alf
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 21-02-2021 o 15:04

  3. #1503
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Kurcze, sam od pół roku myślę o boxie racechip, ale brak kontroli AFR zniechęca mnie, bez tego mieszanka dostająca się do cylindra ma w sumie przypadkowe proporcje i nie wiadomo na dłuższą metę jakie to będzie miało konsekwencje...
    Ostatnio edytowane przez Gregor-Wrocław ; 21-02-2021 o 17:55

  4. #1504
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    Cytat Napisał goch Zobacz post
    159 i Giulię robiłem w V-Tech Pomorze...zapewne oddział oddziałowi nierówny choćby ze względów personalnych, niemniej jednak metodyka i procedura gwarantuje satysfakcję. Będziesz zadowolony
    Jaka miałeś seryjna moc i po modyfikacjach ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Kurcze, sam od pół roku myślę o boxie racechip, ale brak kontroli AFR zniechęca mnie, bez tego mieszanka dostająca się do cylindra ma w sumie przypadkowe proporcje i nie wiadomo na dłuższą metę jakie to będzie miało konsekwencje...
    box tez mnie nie przekonuje, napewno chciałbym usunąć ogranicznik obrotów na neutralu, i co program to program dobrane pod konkretne auto.
    A wiadomo zmian było sporo od 2016 po dziś dzień

  5. #1505
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników racechip GTS, z jakiego spośród 7 ustawień korzystacie na codzien, jak wygląda stopniowanie od 1-7 tzn czy moc/moment wzrasta w górę w takiej kolejności czy jakiś konkretny program jest odpowiedzialny za np niższe zużycie paliwa? Na stronie producenta nie znalazłem jakoś wiążących informacji oprócz podanej max dodatkowej mocy,momentu i obietnicy niższego do 15% spalania.

  6. #1506
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Po zamontowaniu, ustawiałem kolejno od 3 do chyba 5 programu (u mnie to ostatni, najwyższy), zmierzyłem DragRacerem przyspieszenia i zostałem do dzisiaj na 5. Tak jeżdżę na co dzień, jak chcę jechać wolniej i spokojnie to mam sprawną prawą nogę i nią te chęci reguluję. Co do DragRacera były tu różne krytyczne opinie ale dla mnie nie było ważne to co pokazały liczby tylko progres. Co przełączyłem program na wyższy to urywało kilka dziesiątek. I na tym 5. zrobiłem już ponad 40 tys. km.

    Co do zużycia paliwa to chyba użytkowanie właśnie prawej nogi ma tu zasadnicze znaczenie. W piątek jechałem do Berlina, wynik opisałem w odpowiednim wątku ale uważam za zadawalający (lekko pow. 8/100 przy rozsądnej jeździe autostradowej). Co ciekawe, te "ponad 8" było z komputera, a w niedzielę, przed powrotem do PL zatankowałem do pełna (pod korek) i z wyliczenia wyszło mi 7,7/100 (426,5 km - 32,9 l). U Was też są takie różnice pomiędzy kompem a rzeczywistością? Do tej pory zwykle różnica zamykała się w 0,2 l co zrzucałem na różnicę w tankowaniu "pod korek".
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 23-02-2021 o 10:25

  7. #1507
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Po zamontowaniu, ustawiałem kolejno od 3 do chyba 5 programu (u mnie to ostatni, najwyższy), zmierzyłem DragRacerem przyspieszenia i zostałem do dzisiaj na 5. Tak jeżdżę na co dzień, jak chcę jechać wolniej i spokojnie to mam sprawną prawą nogę i nią te chęci reguluję. Co do DragRacera były tu różne krytyczne opinie ale dla mnie nie było ważne to co pokazały liczby tylko progres. Co przełączyłem program na wyższy to urywało kilka dziesiątek. I na tym 5. zrobiłem już ponad 40 tys. km.

    Co do zużycia paliwa to chyba użytkowanie właśnie prawej nogi ma tu zasadnicze znaczenie. W piątek jechałem do Berlina, wynik opisałem w odpowiednim wątku ale uważam za zadawalający (lekko pow. 8/100 przy rozsądnej jeździe autostradowej). Co ciekawe, te "ponad 8" było z komputera, a w niedzielę, przed powrotem do PL zatankowałem do pełna (pod korek) i z wyliczenia wyszło mi 7,7/100 (426,5 km - 32,9 l). U Was też są takie różnice pomiędzy kompem a rzeczywistością? Do tej pory zwykle różnica zamykała się w 0,2 l co zrzucałem na różnicę w tankowaniu "pod korek".

    Hej. A jak różnica Ci wyszła w przyspieszeniu mierzonym za pomocą DragRacer między serią a programem 5 twojego boxa?

  8. #1508
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    [QUOTE=prezes-tk;2273666... U Was też są takie różnice pomiędzy kompem a rzeczywistością? Do tej pory zwykle różnica zamykała się w 0,2 l co zrzucałem na różnicę w tankowaniu "pod korek".[/QUOTE]

    Nie. U mnie jest praktycznie zawsze dokładnie co do 0.1 (co, jak wiemy - jest maksymalną dokładnością do uzyskania przy przetwarzaniu ADC z rozdzielczością 0.1). A też jeżdżę z Racechip'em od ~35kkm.

  9. #1509
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Hej. A jak różnica Ci wyszła w przyspieszeniu mierzonym za pomocą DragRacer między serią a programem 5 twojego boxa?
    Trzeba wziąć pod uwagę, że z programem fabrycznym ruszyłem ot, tak - wcisnąłem gaz i tyle, bez żadnego wcześniejszego przygotowania. Z programem 5. już z podniesionych obrotów do ok. 2500 przy wciśniętym hamulcu. To był okres nauki jazdy tym autem. Do tego, nie miałem wtedy trybu Race i w momencie "przesadzenia" z trzymaniem auta na hamulcu o ułamek sekundy za długo następował poślizg i wkraczały systemy, moc spadała i po teście. Dzisiaj pewnie inne byłyby wyniki ale jakoś nie czuję potrzeby. Mnie to wisi, czy mam do 100 5,2 czy 5,8.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fabryka.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	30.8 KB
ID:	276389Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Program 5.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	37.7 KB
ID:	276390

  10. #1510
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan dukat Zobacz post
    Na stronie producenta nie znalazłem jakoś wiążących informacji oprócz podanej max dodatkowej mocy,momentu i obietnicy niższego do 15% spalania.
    jako chiptuningowego lakika, ale mimo wszystko ciut zorientowanego, stwierdzenia o obniżeniu spalania w turbo benzynie mnie osobiście by niepokoiły -to znaczy mniej paliwa a zatem podniesienie temperatury co przy kilku już problemach z pęknięciami w 4 cylindrze raczej nie jest dobrym kierunkiem dla tych silników
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory