Strona 180 z 196 PierwszyPierwszy ... 80130170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,791 do 1,800 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #1791
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A czego ty oczekujesz po stage 1?
    Wykres ci się pokrywa z ori i na ten setap masz przyzwoicie zrobione.
    Widać ,że przy 5400 cooler już nie wyrabia / pewnie na drodze tego nie będzie czuć / .
    Nie sztuka jest dowalić koksu i żyłować wszystko na maxa.
    Na pewno da się wycisnąć więcej tylko po co?
    No przyzwoicie jest ale co najmniej z 10 kunia więcej moim zdaniem powinno imho być. To jest 2017 i jeszcze jest zima.
    W zwykłej jeździe to i 220 kunia wystarczy.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  2. #1792
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Giulietta
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Liczba octanowa jest ta sama jakas teoria Twoja. USA ma nisko kaloryczne paliwa tyle w temacie.
    woockush ma rację. Amerykańska 87 nie różni się w jakiś znaczący sposób od naszej 95.

    https://mojafirma.infor.pl/moto/eksp...wa-paliwa.html

  3. #1793
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter32 Zobacz post
    woockush ma rację. Amerykańska 87 nie różni się w jakiś znaczący sposób od naszej 95.

    https://mojafirma.infor.pl/moto/eksp...wa-paliwa.html
    Proszę.
    https://vtech.pl/aktualnosci/artykul...ecznoscia.html

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  4. #1794
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    USA ma inną normę oktanów - ich 91 oktanów to nasze 95.



    Chłopaki mają Giulie, a ty im piszesz o bocznych chłodnicach, których w Giulii 2.0T nie było
    No właśnie straszny zamęt sieje .....
    Jakie boczne chłodnice ....już sam zgłupiałem w tym wątku i nie tylko w tym...

    Odnoszę wrażenie czytając to forum ze tu wszyscy wiedza wszystko a jak przychodzi konkret to nikt nie wie o co chodzi.....

    Mało tu fachowców albo za dużo osób chce nimi być

  5. #1795
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post
    No właśnie straszny zamęt sieje .....
    Jakie boczne chłodnice ....już sam zgłupiałem w tym wątku i nie tylko w tym...

    Odnoszę wrażenie czytając to forum ze tu wszyscy wiedza wszystko a jak przychodzi konkret to nikt nie wie o co chodzi.....

    Mało tu fachowców albo za dużo osób chce nimi być
    Proszę jeśli nie znacie modelu a wypowiadacie się o sianiu zamętu.

    Strona zabudowy lewa.
    https://sklep.akuki.pl/Chlodnica-pow...a-2.9-50540154

    Strona zabudowy prawa.
    https://sklep.akuki.pl/Chlodnica-pow...a-2.9-50540153



    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  6. #1796
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Giulietta
    Postów
    36

    Domyślnie

    W podesłanym przez Ciebie linku przecież piszą dokładnie to samo na co Ci zwróciłem uwagę.

  7. #1797
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 At8 (2017)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A czego ty oczekujesz po stage 1?
    Wykres ci się pokrywa z ori i na ten setap masz przyzwoicie zrobione.
    Widać ,że przy 5400 cooler już nie wyrabia / pewnie na drodze tego nie będzie czuć / .
    Nie sztuka jest dowalić koksu i żyłować wszystko na maxa.
    Na pewno da się wycisnąć więcej tylko po co?
    Dyskusja dotyczy mojego auta, więc wyjaśnię, dlaczego napisałem wcześniejszy post.
    Piotriix zgadzam się z tobą, że nie sztuka jest dowalić koksu i żyłować wszystko na maxa. Nie było moim celem bicie rekordów mocy, tylko większa przyjemność z jazdy. Moja umiarkowana satysfakcja z chiptuningu nie wynika z tego, że auto źle jeździ. Powody są następujące:
    - na podstawie wyników jakie osiągnęły inne Giulie u tego Tunera wyciągam wniosek, że albo z moim autem jest coś nie tak, albo nie zostałem profesjonalnie obsłużony,
    - jestem osobą, która potrzebuje wiedzieć, co było zrobione, jak i dlaczego, jak zinterpretować wykres - brakuje mi takich informacji i zaczynam snuć domysły,
    - program jest prawdopodobnie zrobiony poprawnie, ale zabrakło wyjaśnień, otoczki handlowej.

    Nie wiem po prostu, czy to jest już absolutny max dla mojego auta, czy to jest bezpieczny max, czy program został zrobiony "na skróty".
    Pojechałem z marszu po południu i byłem tam do zamknięcia zakładu. Nie starczyło czasu?
    Dlatego mam mieszane uczucia.

  8. #1798
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marc0 Zobacz post
    Dyskusja dotyczy mojego auta, więc wyjaśnię, dlaczego napisałem wcześniejszy post.
    Piotriix zgadzam się z tobą, że nie sztuka jest dowalić koksu i żyłować wszystko na maxa. Nie było moim celem bicie rekordów mocy, tylko większa przyjemność z jazdy. Moja umiarkowana satysfakcja z chiptuningu nie wynika z tego, że auto źle jeździ. Powody są następujące:
    - na podstawie wyników jakie osiągnęły inne Giulie u tego Tunera wyciągam wniosek, że albo z moim autem jest coś nie tak, albo nie zostałem profesjonalnie obsłużony,
    - jestem osobą, która potrzebuje wiedzieć, co było zrobione, jak i dlaczego, jak zinterpretować wykres - brakuje mi takich informacji i zaczynam snuć domysły,
    - program jest prawdopodobnie zrobiony poprawnie, ale zabrakło wyjaśnień, otoczki handlowej.

    Nie wiem po prostu, czy to jest już absolutny max dla mojego auta, czy to jest bezpieczny max, czy program został zrobiony "na skróty".
    Pojechałem z marszu po południu i byłem tam do zamknięcia zakładu. Nie starczyło czasu?
    Dlatego mam mieszane uczucia.
    A pytałeś Kiviego co i jak? Krzysiek nie dość, że jest mega sympatyczny to dzieli się wiedzą i spostrzeżeniami o aucie. I zawsze robi programy bezpiecznie, bo jak chyba Piotriix pisał, nie sztuką jest doładować do pieca.. tutaj rzetelnej odpowiedzi nie znajdziesz, bo nikt Twojego auta nie robił i nie wie jakie parametry wychodziły w trakcie modzenia.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  9. #1799
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 At8 (2017)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    A pytałeś Kiviego co i jak? Krzysiek nie dość, że jest mega sympatyczny to dzieli się wiedzą i spostrzeżeniami o aucie. I zawsze robi programy bezpiecznie, bo jak chyba Piotriix pisał, nie sztuką jest doładować do pieca.. tutaj rzetelnej odpowiedzi nie znajdziesz, bo nikt Twojego auta nie robił i nie wie jakie parametry wychodziły w trakcie modzenia.
    Wysłałem maila 3.03.2022 i jak do tej pory bez odpowiedzi. Potwierdzam, że jest sympatyczny i ma poczucie humoru. W trakcie strojenia nie chciał rozmawiać, bo był zajęty. Jak skończył dochodziła 18:00 i trzeba było się zbierać - koniec pracy.
    Żeby rozwiać moje wątpliwości pozostaje podjechać i porozmawiać.
    Moja Giulia została zarejestrowana w marcu 2017. Na forum dominuje opinia, że starsze roczniki lepiej się poddają chiptuningowi. Dla porównania jeszcze raz załączam mój wykres i Stelvio z 2020 roku (post dziadzia82 ze strony 177).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stelvio remap.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	70.1 KB
ID:	282900
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulia 2017 remap.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	103.3 KB
ID:	282901
    Obrazy lepiej przemawiają od słów.

  10. #1800
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Stelvio Veloce Ti 2021
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marc0 Zobacz post
    Wysłałem maila 3.03.2022 i jak do tej pory bez odpowiedzi. Potwierdzam, że jest sympatyczny i ma poczucie humoru. W trakcie strojenia nie chciał rozmawiać, bo był zajęty. Jak skończył dochodziła 18:00 i trzeba było się zbierać - koniec pracy.
    Żeby rozwiać moje wątpliwości pozostaje podjechać i porozmawiać.
    Moja Giulia została zarejestrowana w marcu 2017. Na forum dominuje opinia, że starsze roczniki lepiej się poddają chiptuningowi. Dla porównania jeszcze raz załączam mój wykres i Stelvio z 2020 roku (post dziadzia82 ze strony 177).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stelvio remap.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	70.1 KB
ID:	282900
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulia 2017 remap.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	103.3 KB
ID:	282901
    Obrazy lepiej przemawiają od słów.
    Powiem tak, interpretacja 1:1 pomiarów (czytaj kresek) jak i wyników z hamowni drogowej i rolek podwoziowych ma się średnio.
    Chcąc odnieść się do tematu miarodajnie i uczciwie należy wykonać pomiar w tych samych warunkach na tej samej hamowni.
    Poza tym jest w tej chwili w tym wszystkim trochę piany, bez urazy.
    Jeżeli ktoś podejmuje się modyfikacji i robi to zawodowo, musi analizować wiele czynników.

    Mam obie hamownie, Dynoproject podwoziowy i DynoRoad Magicmotorsport, powyższe z praktyki, nie z rękawa.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory