Strona 186 z 196 PierwszyPierwszy ... 86136176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,851 do 1,860 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #1851
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    We wrześniu jadę do Włoch, m.in. będę objeżdżał Como, potem za Genuę i z mapy widzę, że jakieś górki będą to sprawdzę. Też zastanawiałem się jak jest z hamowaniem silnikiem, bo np. wczoraj zrobiłem 400 km po drogach w okolicach Drawska Pom., dosyć krętych i specjalnego hamowania silnikiem nie wyczułem. A przynajmniej takiego jakbym oczekiwał.

    Tak przy okazji maly offtop: czy ktoś był w Arese, w muzeum Alfy? Bo też zaplanowałem i jestem ciekawy czy się nie zawiodę.
    Jak będziesz jechał w kierunku jeziora Como to polecam nadłożyć trochę drogi z Polski i wybrać taką trasę by wcześniej zaliczyć przełęcz Stelvio - naprawdę warto i chyba będziesz dłużej wspominał, niż muzeum Alfy

    Odnośnie hamowania silnikiem to w tym roku włócząc się po Bośni i Chorwacji zaobserwowałem, że na dłuższych zjazdach gdzie nie operujesz hamulcem i gazem skrzynia elegancko hamuje trzymając niskie obroty (np. zjazd z sw. Jury), ale były też takie momenty (szczególnie krótkie zjazdy), że automat zrzuci bieg na niski ale obroty silnika się nakręcają i trzeba kombinować łopatkami żeby zaskoczył tryb hamowania silnikiem.

  2. #1852
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Bravo 1.4 T-jet / Giulia 2.0
    Postów
    6

    Domyślnie

    Z okolic Krakowa lub Bielska-białej polecicie jakiegoś tunera?

  3. #1853
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Jak będziesz jechał w kierunku jeziora Como to polecam nadłożyć trochę drogi z Polski i wybrać taką trasę by wcześniej zaliczyć przełęcz Stelvio - naprawdę warto i chyba będziesz dłużej wspominał, niż muzeum Alfy
    Tam już byłem, tylko 159. A w muzeum jeszcze nie, bo ostatnio jak byłem w tym rejonie to trwał wieloletni remont.

  4. #1854
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    We wrześniu jadę do Włoch, m.in. będę objeżdżał Como
    No to witaj w klubie
    Pomiędzy 5 a 13 września też jestem nad Como, też planuję Arese - ponoć lepsze niż muzeum Ferrari w Maranello, no i przy okazji, a właściwie przede wszystkim Monza i F1.
    Jak zobaczysz Stelvio na znakach szczecińskich to trąb, machaj, migaj światłami

  5. #1855
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Też już o tym kiedyś tu gdzieś pisałem.
    Giulia Veloce 2018 z GPF dziwnie się zachowuje na zjazdach, jakby cały czas lała dużo paliwa (ponoć GPF tego wymaga).
    Jak się na stromym zjeździe wrzuci łopatką np 2 lub 3 bieg, to efekt hamowania silnikiem jest dużo słabszy niż w innych autach, a spalanie chwilowe zamiast 0 czy 2l/100 pokazuje np. 8-9 l/100km.
    Mówimy oczywiście o jeździe z zamkniętą przepustnicą.
    Może raz czy dwa się zdarzyło, że hamowała silnikiem jak należy i pokazywała znikome spalanie chwilowe, ale nie wiem dlaczego akurat wtedy to działało, a zazwyczaj nie.
    Mało jeżdżę po górach, więc mogę z tym żyć.

    Ale to samo zresztą obserwuję np. na autostradzie po odjęciu gazu z dużej prędkości - toczy się wyjątkowo lekko.... Albo to auto ma ultra niskie opory toczenia, albo jednak cały czas dolewa trochę paliwa nawet po odjęciu gazu :-)
    Zdaje się, że Ten Typ Tak Ma i taka to jest ta współczesna ekologia....

  6. #1856
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Ale to samo zresztą obserwuję np. na autostradzie po odjęciu gazu z dużej prędkości
    W tej sytuacji spalanie chwilowe zawsze spada mi do poziomu 3-5l. Stelvio Veloce z 2021 (więc zapewne z GPF).
    Co mnie ciekawi to jak w tym momencie kliknę zapis prędkości do tempomatu to spalanie od razu skacze w górę do np 8-9 (bez żadnej zmiany prędkości oczywiście).

  7. #1857
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Jak zobaczysz Stelvio na znakach szczecińskich to trąb, machaj, migaj światłami
    Ja wyjeżdżam 17.09, ruszam z Berlina. Tak więc pomiędzy 13. a 17.09 czekam na aktualną relację . Ale jak jesteś ze Szczecina to tam się możemy natknąć na siebie - czarna Giulia na GS - kiedyś zaimportowałem żonę z tego miasta więc dosyć często tam bywamy. A nawet myślę w przyszłości o przeprowadzce (na stare lata).

  8. #1858
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    We wrześniu jadę do Włoch, m.in. będę objeżdżał Como, potem za Genuę i z mapy widzę, że jakieś górki będą to sprawdzę. Też zastanawiałem się jak jest z hamowaniem silnikiem, bo np. wczoraj zrobiłem 400 km po drogach w okolicach Drawska Pom., dosyć krętych i specjalnego hamowania silnikiem nie wyczułem. A przynajmniej takiego jakbym oczekiwał.

    Tak przy okazji maly offtop: czy ktoś był w Arese, w muzeum Alfy? Bo też zaplanowałem i jestem ciekawy czy się nie zawiodę.
    Nie zawiedziesz się na pewno. Z muzeów motoryzacji mam zaliczone Alfa Romeo, 2 Ferrari (Maranello i Modena) Audi i w tym roku muzeum motoryzacji w Turynie. Razem z żoną stwierdziliśmy, że najlepsze było to w Arese (przypadek ?) Muzeum motoryzacji w Turynie stawiamy na drugim miejscu (wygląda jak by było zaaranżowane przez tą samą osobę co muzeum Alfy) Ferrari nas trochę rozczarowało, najgorsze ale i najtańsze Audi.

  9. #1859
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Arese to jest absolutny TOP, nie tylko dla fanów AR.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #1860
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Tak przy okazji maly offtop: czy ktoś był w Arese, w muzeum Alfy? Bo też zaplanowałem i jestem ciekawy czy się nie zawiodę.
    Polecam tak jak przedmówcy. Również odniosłem wrażenie, że jest dużo lepsze niż muzeum Ferrari w Maranello.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory