Strona 189 z 196 PierwszyPierwszy ... 89139179180181182183184185186187188189190191192193194195196 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,881 do 1,890 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #1881
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce 2.0, FIAT 500X Sport 1.3
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Załącznik 285196

    Tez zaufalem Mateuszowi i roznica jest mocno odczuwalna. Tyle tylko, ze u mnie swiece niedomagają i wynik "jako tako". Zdziwilem sie, ze seria + w stosunku do katalogu. Najwazniejsze, ze zniknelo to uposledzone przyspieszenie 0-20 kmh, ktore bylo jakims zartem w tym aucie.
    Czy dobrze rozumiem, że po tym zabiegu, po naciśnięciu pedału gazu zniknął "przyśpieszeniowy lag"?
    Ostatnio byłem na torze i strasznie denerwowało mnie to, że samochód za każdym razem po odpuszczeniu pedału gazu i jego ponownym naciśnięciu tracił cenny czas na myślenie czy przyśpieszyć, po czym robił to z wyraźnie odczuwalnym opóźnieniem...

  2. #1882
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał sVIRUSx Zobacz post
    Czy dobrze rozumiem, że po tym zabiegu, po naciśnięciu pedału gazu zniknął "przyśpieszeniowy lag"?
    Ostatnio byłem na torze i strasznie denerwowało mnie to, że samochód za każdym razem po odpuszczeniu pedału gazu i jego ponownym naciśnięciu tracił cenny czas na myślenie czy przyśpieszyć, po czym robił to z wyraźnie odczuwalnym opóźnieniem...
    Jedyna bariera jaka widze teraz w natychmiastowym przyspieszaniu jest reakcja i redukcja skrzyni - nie mam łopatek wiec nie jeżdżę w trybie manualnym, a w automatycznym sam lag na redukcji jest. Natomiast jezeli chodzi o reakcje na gaz i to jak samochod sie zachowuje i reaguje na moje polecenia to owszem - zmiana jest ogromna, glownie o to mi chodzilo. Te dodatkowe pare koni i 50 niutow tez cos czuc, ale to byla dla mnie drugorzedna sprawa.

  3. #1883
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce 2.0, FIAT 500X Sport 1.3
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRS Zobacz post
    Montowałem RaceChip RS i XLR w Stelvio 280 21, przed montażem należy uśpić samochód na kilka min, więc postał z otwartą klapą a potem montaż.
    Żadne błędy się nie wyświetliły i wszystko działa jak należy.
    Jeżeli chodzi o wizyty w ASO to wydaje mi się że trzeba demontować, gdyż na pewno zauważą.
    [MENTION=90376]StelvioRS[/MENTION] Hej, pytanie mam na temat tego RaceChip'a XLR - czy faktycznie ten box poprawia/neutralizuje tego laga na pedale gazu i usprawnia jego reakcję na naciśnięcie? Głównie tego chcę się pozbyć, nie potrzeba mi więcej mocy i rozważam zakup tylko tego małego gadżetu

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Jedyna bariera jaka widze teraz w natychmiastowym przyspieszaniu jest reakcja i redukcja skrzyni - nie mam łopatek wiec nie jeżdżę w trybie manualnym, a w automatycznym sam lag na redukcji jest. Natomiast jezeli chodzi o reakcje na gaz i to jak samochod sie zachowuje i reaguje na moje polecenia to owszem - zmiana jest ogromna, glownie o to mi chodzilo. Te dodatkowe pare koni i 50 niutow tez cos czuc, ale to byla dla mnie drugorzedna sprawa.
    Dzięki za informację. Niestety nie wyjaśniło mi to za wiele jak nie masz łopatek.
    Ostatnio edytowane przez sVIRUSx ; 15-11-2022 o 21:30

  4. #1884
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał sVIRUSx Zobacz post
    [MENTION=90376]StelvioRS[/MENTION] Hej, pytanie mam na temat tego RaceChip'a XLR - czy faktycznie ten box poprawia/neutralizuje tego laga na pedale gazu i usprawnia jego reakcję na naciśnięcie? Głównie tego chcę się pozbyć, nie potrzeba mi więcej mocy i rozważam zakup tylko tego małego gadżetu



    Dzięki za informację. Niestety nie wyjaśniło mi to za wiele jak nie masz łopatek.
    Chcesz pozbyć sie laga zrób remap skrzyni bo tutaj esjt kaganiec

  5. #1885
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Chcesz pozbyć sie laga zrób remap skrzyni bo tutaj esjt kaganiec
    czyli wgrać soft z BMW? Widziałem kiedyś film do Kiwi Race Factory jak to można zrobić. Pytanie tylko czy znajdę kogoś blisko od Szczecina?

  6. #1886
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    nie wgrac soft od bmw, tylko poprostu pojechac do tunera na program skrzyni i on juz sobie poradzi...

  7. #1887
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Chcesz pozbyć sie laga zrób remap skrzyni bo tutaj esjt kaganiec
    i

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Domyślnie nie wgrac soft od bmw, tylko poprostu pojechac do tunera na program skrzyni i on juz sobie poradzi...
    jesteście pewni tego co piszecie? pytam bo gadałem z tunerem też o tym, i wg niego miałbym szybsze zmiany biegów ale na laga by to nie pomogło - on twierdzi że to zaszyte jest w sofcie ECU i/lub może do tego mieć coś samo Q4/DTCM.
    tyle co zrobił po pierwszym programie to jeszcze poucinał pewne opóźnienia w ECU w mapie doładowania, jakieś wastegaty przekroczenia dozwolone % w kierunku ustawień jak w autach USA i może jeszcze jakąś pierdołę. auto stało się jeszcze żwawsze podczas jazdy, ale mega lag przy ruszaniu jak był tak jest.

  8. #1888
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRS
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Stelvio QV & Veloce
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał sVIRUSx Zobacz post
    [MENTION=90376]StelvioRS[/MENTION] Hej, pytanie mam na temat tego RaceChip'a XLR - czy faktycznie ten box poprawia/neutralizuje tego laga na pedale gazu i usprawnia jego reakcję na naciśnięcie? Głównie tego chcę się pozbyć, nie potrzeba mi więcej mocy i rozważam zakup tylko tego małego gadżetu
    W moje ocenie tryb N jest tak zdupcony, że nic mu nie pomoże Myślę ze to nie jest tylko soft skrzyni ale wszystkie softy są tak ustawione...

    Są tego dwa oblicza, jazda normalna na co dzień w N to nie dasz maksymalnej reakcji, bo nie dasz rady tak jeździć ponieważ reakcja przepustnicy zwiększa się na dodanie jak i odpuszczenie gazu.
    W trybie N różnica między seria a XLR jest bardzo zauważalna, jednak tryb N ciągle dąży do najwyższego biegu a tam znowu przy 1200 ob turbo nic nie pompuje wiec co chwila zaczyna się zabawa w podnoszenie obrotów

    Najbardziej optymalny do jazdy jest D otrzymujący min te 1500 1800 i tam już moduł jest bardzo odczuwalny.
    Race+ to już jest wg mnie taki hardcore to zabawy na kilkanaście minut.

    Czy bym to polecił? Tak ale gdzieś tam myślę jeszcze o sofcie skrzyni...

  9. #1889
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce 2.0, FIAT 500X Sport 1.3
    Postów
    235

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie. W takim razie będę szedł w tą stronę z okazji tego że samochód jest na gwarancji, a te RaceChipy są łatwe do usunięcia samemu w garażu

  10. #1890
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    N jest o tyle spoko, że gaz jest w nim liniowy, a nie tak jak w D logarytmiczny. A przynajmniej takie odnoszę wrażenie, bo w trybie manual, wykręcam lepszy czas na torze w trybie N niż D. O wiele pewniej wychodzi się z zakrętu.
    Tryby sport w większości aut to takie trochę oszukiwanie doznań (poza trzymaniem wyższych obrotów, co jest ok).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory