Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 178

Temat: Giulia l przeglad

  1. #131
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Chciałem odświeżyć troszkę wątek i dopytać o ceny pierwszego przeglądu w Warszawie? Nieuchronnie zbliżam się do 15 tys., woła już też o zmianę oleju.
    Ktoś może się podzielić jakimiś w miarę świeżymi opiniami?

  2. #132
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Ja robilem w grudniu w Euromobil, nie pamietam dokładnie teraz ale chyba ok. 700-800 zl. Wrażenia takie sobie, mieli usunąć jakieś brzęczenie w desce, nie usunęli, potem się nie można było na to umówić tygodniami.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #133
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Jestem umówiony na pierwszy przegląd. Poprosiłem o sprawdzenie zbieżnosci, ponieważ wydaje mi się, że kierownica jest lekko przekoszona. Na tyle delikatnie, że nie jestem w stanie stwierdzić tego na pewno (dlatego poprosiłem o sprawdzenie przy okazji przeglądu). Jeżeli okaże się, że mam racje, to oczywiście skorygują to, ale na mój koszt, bo niby to się nie wpisuje w naprawę gwarancyjną... Czy ktoś mnie przypadkiem nie robi w ch*ja?

  4. #134
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Przypadkiem robią Cię w .......... .Wszystkie zgłoszone usterki muszą wpisać do formularz przyjęcia samochodu na przegląd. Powinieneś na końcowym formularzu mieć napisane: nie stwierdzono lub usunięto. Wszystko w temacie.

  5. #135
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Przypadkiem robią Cię w .......... .Wszystkie zgłoszone usterki muszą wpisać do formularz przyjęcia samochodu na przegląd. Powinieneś na końcowym formularzu mieć napisane: nie stwierdzono lub usunięto. Wszystko w temacie.
    No to z pewnością będzie tak wyglądało. Pytanie czy jeżeli faktycznie stwierdzą, że wymaga poprawy zbieżności, czy tam korekty ustawienia kierownicy, to mają prawo policzyć mnie za to, skoro jest to usterka powstała w wyniku użytkowania samochodu w okresie objętym gwarancją?

  6. #136
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Jestem umówiony na pierwszy przegląd. Poprosiłem o sprawdzenie zbieżnosci, ponieważ wydaje mi się, że kierownica jest lekko przekoszona. Na tyle delikatnie, że nie jestem w stanie stwierdzić tego na pewno (dlatego poprosiłem o sprawdzenie przy okazji przeglądu). Jeżeli okaże się, że mam racje, to oczywiście skorygują to, ale na mój koszt, bo niby to się nie wpisuje w naprawę gwarancyjną... Czy ktoś mnie przypadkiem nie robi w ch*ja?
    Ty odstawiając pojazd, w ramach gwarancji masz zgłosić określoną usterkę, np. źle ustawioną kierownicę lub nieregularnie zużyte opony lub ściąganie samochodu w jedną stronę, itp. a serwis ma obowiązek ocenić czy ta usterka faktycznie występuje i jeżeli tak jest, to w ramach naprawy gwarancyjnej ma ją wyeliminować i jeżeli zajdzie potrzeba to sprawdzą zbieżność lub wykonają inne czynności celem usunięcia usterki- wtedy kosztów nie ponosisz.

    Natomiast jeżeli Ty życzysz sobie wykonania określonej czynności podczas serwisu (np. profilaktycznego pomiaru zbieżności) to oczywiście mogą Ci za tę usługę policzyć jak za każdą inną wedle Twojego życzenia.
    Ostatnio edytowane przez Stacho ; 02-06-2020 o 23:03

  7. #137
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A czy czasem geometria, jej sprawdzenie i ewentualna regulacja nie są wyłączone z gwarancji? W niektórych markach jest to określone w warunkach gwarancji. Oczywiście jeżeli auto bezpośrednio po odbiorze z salonu ma przekoszoną kierownicę to jest to zwykle uznawane (co oczywiste) ale po przebiegu np. 5 tys. już niekoniecznie, ponieważ mogło powstać w wyniku niewłaściwej eksploatacji. Nie mam przy sobie książki serwisowej Alfy i nie mogę sprawdzić ale czytam właśnie w książce innej marki i geometria jest w dziale "wyłączenia".

  8. #138
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    No to z pewnością będzie tak wyglądało. Pytanie czy jeżeli faktycznie stwierdzą, że wymaga poprawy zbieżności, czy tam korekty ustawienia kierownicy, to mają prawo policzyć mnie za to, skoro jest to usterka powstała w wyniku użytkowania samochodu w okresie objętym gwarancją?
    Zgłaszając usterkę w okresie gwarancji działanie serwisu jest (powinno być): stwierdzić czy usterka jest czy nie; jeśli jest naprawić, jeśli nie opisać zgłoszenie. Niema żadnych opłat chyba że klient zgłasza usterki nie objęte gwarancją.

  9. #139
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Jeżeli zgłaszany problem nie wynika wprost ze zużycia eksploatacyjnego lecz wady produktu to i regulacja zbieżności będzie podlegała pod naprawę gwarancyjną, jeżeli będzie konieczna do usunięcia stwierdzonej wady.
    Ale już taka diagnostyka profilaktyczna (bo klient sobie życzy) nie podlega pod usługę gwarancyjną.

    Może to nie najlepszy przykład ale, to tak jak z wytartymi (często używanymi) przyciskami np. podnośnika szyby lub klimy. Jak będziesz żądał wymiany bo Ci się wytarł to Ci powiedzą, że to cecha eksploatacyjna i nie podlega wymianie gwarancyjnej, ale... jak powiesz, że ten przycisk Ci się czasami zacina, to Ci go wymienią w ramach gwarancji bez względu na wytarcie jego powierzchni.

    Wszystko zależny od tego jak opiszesz dany problem

  10. #140
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Pewnie zależy od marki, jeżeli chodzi o kwestię geometrii to np. w koncernie VW jest przy założeniu, że nie było uszkodzenia typu wygięty drążek lub wahacz, to gwarancyjnie jest to regulowane do 6 miesięcy od nabycia lub 10 000 km, później geometria jest płatna

Podobne wątki

  1. Przeglad przed kupnem auta
    Utworzone przez Nowy_24 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 18:28
  2. Powypadkowy,dowod nie zabrany.Przeglad ?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:14
  3. [Giulietta] Pierwszy Przeglad okresowy.
    Utworzone przez Tr.maloseryjna. w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:48
  4. [159] Przeglad przy 120tys km
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 11:28
  5. [156] Przeglad techniczny - analiza spalin
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory