Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 178

Temat: Giulia l przeglad

  1. #141
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Zgłaszając usterkę w okresie gwarancji działanie serwisu jest (powinno być): stwierdzić czy usterka jest czy nie; jeśli jest naprawić, jeśli nie opisać zgłoszenie. Niema żadnych opłat chyba że klient zgłasza usterki nie objęte gwarancją.
    Może trochę uprościłem. Przyjmując zgłoszenie auta na gwarancji zakładamy, że będzie to naprawa w ramach gwarancji. Ale zdarza się, że w czasie weryfikacji znajdujemy jakieś ślady niewłaściwej eksploatacji (ujmując również w uproszczeniu). Wtedy niestety naprawa zmienia status na płatny. Mieliśmy już auto z rozjechaną geometrią, którego właściciel utrzymywał, że omija wszystkie dziury na drodze, na krawężniki w ogóle nie próbuje wjechać, a po podniesieniu auta ślady na felgach wskazywały na raczej ułański styl jazdy. Akurat tak się złożyło, że było to na wewnętrznych rantach felg. Wtedy klientowi się zaczyna przypominać, że chyba jednak jedną dziurę gdzieś zaliczył.

  2. #142
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Może trochę uprościłem. Przyjmując zgłoszenie auta na gwarancji zakładamy, że będzie to naprawa w ramach gwarancji. Ale zdarza się, że w czasie weryfikacji znajdujemy jakieś ślady niewłaściwej eksploatacji (ujmując również w uproszczeniu). Wtedy niestety naprawa zmienia status na płatny. Mieliśmy już auto z rozjechaną geometrią, którego właściciel utrzymywał, że omija wszystkie dziury na drodze, na krawężniki w ogóle nie próbuje wjechać, a po podniesieniu auta ślady na felgach wskazywały na raczej ułański styl jazdy. Akurat tak się złożyło, że było to na wewnętrznych rantach felg. Wtedy klientowi się zaczyna przypominać, że chyba jednak jedną dziurę gdzieś zaliczył.
    Zgadzam się.
    Poza tym, kwalifikacja kosztów (klient czy gwarant) będzie zależała nie tyle od samej usterki co od przyczyny jej powstania.

  3. #143
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] - oczywiście masz rację, gwarancja obejmuje naprawę wadliwej części a nie uszkodzonej na skutek niewłaściwej eksploatacji. Dobry mechanik powinien to wyłapać.

  4. #144
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No właśnie takich mam u siebie. Czasem żałuję, że nie serwisuję Alfy. Chociaż może po przewidywanej fuzji PSA z FCA sytuacja się zmieni.

  5. #145
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Odebrałem wczoraj wieczorem toczkę z ASO.
    Zrobili przegląd w ramach service care więc za free.
    Zrobili geometrię i korekta była "kosmetyczna", ale że ja chciałem to zrobili na mój koszt. Nie lubie się kłócić o takie rzeczy - skoro jakiś szeregowy pracownik mi mówi, że mam zapłacić, to pewnie trzyma się procedur, albo ktoś z przełożonych mu kazał i moje gadanie niczego nie zmieni. Na szczęście to tylko 300zł, więc nadal jest co do garka włożyć.
    Naprawili grzechotanie, które opisywałem tutaj: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ch_progu_.html - podobno instalacja w drzwiach się obluzowała i tak stukała przy przyspieszaniu i hamowaniu.
    Umyli autko za 20zł. Z zewnątrz umiem lepiej niż oni, ale w środku mi się nigdy nie chce więc + za poodkurzanie.
    Zastępcza Mazda 3 na całą dobę 70zł.
    Ogólna ocena całkiem dobra

  6. #146
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Jestem już po pierwszym przeglądzie mojej giulii.

    Robiłem w CNS Tadeusz Szuba, okolice Sulejówka pod Warszawą.

    Przegląd z wymianą oleju i filtrów wyszedł 1034 zł brutto.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  7. #147
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w BB w ASO mbiej niz polowa tej kwoty, ake Was tam doja, no ale i zarobki wyzsze.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #148
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Zawsze może być gorzej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Annotation 2020-06-08 221046.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	134.1 KB
ID:	270230

  9. #149
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wiem w Wwie ludzie chwalili sie jeszcze wyzszymi fakturami za 1 czy 2 przeglad
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #150
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Czasem, jak czytam te wasze utyskiwania na koszty przeglądów w ASO, to odnoszę wrażenie, że wydaliście ostatnie pieniądze na zakup auta
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Przeglad przed kupnem auta
    Utworzone przez Nowy_24 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 18:28
  2. Powypadkowy,dowod nie zabrany.Przeglad ?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:14
  3. [Giulietta] Pierwszy Przeglad okresowy.
    Utworzone przez Tr.maloseryjna. w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:48
  4. [159] Przeglad przy 120tys km
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 11:28
  5. [156] Przeglad techniczny - analiza spalin
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory