Strona 51 z 168 PierwszyPierwszy ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #501
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Wizualnie (i pod kątem przyspieszeń na mniej przyczepnych odcinkach) na pewno warto z tyłu mieć te 9.

  2. #502
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    WYbieraj:
    1.faktycznie kupic Winter Sport 4D na tyl w 255/40R18, choc na zime (na duzy snieg) tak szeroka opona to chyba nie jest super rozwiazanie. W niektorych panstwach moga sie przyczepic policjanci (Czechy/Slowacja) - bo tam jest wymog takich samych bieznikow na wszystkich kolach - co prawda wg konwencji wiedenskiej auto powinno spelniac wymogi kraju rejestracji, ale wiemy ze z tym jest problem bo szeregowy policjant o tym czesto nie wie, nie zna zasad w Polsce i sie dowalic moze (tak jak to w Austrii dowalaja sie do ilosci i lokalizacji kamizelek odblaskowych, w Niemczech do certyfikowanej apteczki i tak jak u nas dla zagranicznych kierowcow do gasnicy(ktora np w Niemczech nie jest wymagana) )
    2.kupic 2 nowe felgi 8" na tyl - zapytaj o cene w ASO, zapytaj o rabat - moze dealer da Ci cos typu 20-25%? ewentualnie sprobowac kupic na allegro takie 2. potem bedziesz probowal sprzedac swoje 9", moze sie uda jak cena bedzie dobra (choc 9" na rynku jest za duzo, handlarze probuja wciskac nawet zestawy 4x9" co nie wiem czy w ogole przejdzie na przodzie bez dystansow (tym bardziej ze niektore 9" maja ET34 a niektore ET44.5) - wielu chce kupowac tylko 8" szerokosci)?
    3. wymienic sie z jakims alfaholikiem ktory chcialby wsadzic sobie szeroki tyl na lato
    4. zalozyc na tyl opony 245/40R18 i tu widze ze sa oferty:
    https://www.ceneo.pl/57096643

    tu masz porównanie srednic 225/45R18 z 255/40R18 z 245/40R18:
    Wpisz rozmiary opon


    opona wzorcowa 659.7 mm 0 mm 0 %
    zamiennik 1 661.2 mm 1.5 mm 0.23 %
    zamiennik 2 653.2 mm -6.5 mm -1 %

    jak widac ori rozmiary roznily sie o 0.23% miedzy osiami (tyl ciut wieksza srednica o 1.5mm), dla 245 bedzie 1% w druga strone (-6.5mm) - tak naprawde to znacznie mniej niz roznica nowej opony z przodu 225 a zuzytej na max tej z tylu 255. i

    245 ma ta zalete w zimie ze troche jednak jest wezsza od 255.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #503
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Wizualnie (i pod kątem przyspieszeń na mniej przyczepnych odcinkach) na pewno warto z tyłu mieć te 9.
    Mam 10” na tyle z Q w mojej veloce i superlepkie micheliny pilot sport 4s 275, są to gumy montowane w amg, ferrari itd., a i tak kontrola trakcji interweniuje na wyjsciu z zakrętu. Te 225 rf montowane fabrycznie to jest joke w aucie 280 koni.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  4. #504
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    wrzucam wiecej fotek na 18" zimowych ze 159:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181108_100349_HDR.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	121.6 KB
ID:	252023Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181108_100357.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	118.0 KB
ID:	252024Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181108_100412_HDR.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	82.6 KB
ID:	252025Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181108_100420.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	86.7 KB
ID:	252026

    kurcze, prosi sie o dystanse. zastanowie sie czy kupowac dystanse+sruby (+sruby zabezpieczajace) czy moze kupic od razu felgi jakies nowe z ET30 zeby to bez dystansow juz jakos lepiej wygladalo pod wzgledem osadzenia (choc na tyle i tak bedzie wtedy 8.5mm glebiej niz w letnich 19x9"; przod OK bo bedzie te 3mm bardziej wystawalo niz ori 19x8") i koloru - bo cos mi sie ciemne nie widza z misano blue.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Mam 10” na tyle z Q w mojej veloce i superlepkie micheliny pilot sport 4s 275, są to gumy montowane w amg, ferrari itd., a i tak kontrola trakcji interweniuje na wyjsciu z zakrętu. Te 225 rf montowane fabrycznie to jest joke w aucie 280 koni.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    no ale to masz na lato szerokie kapcie, natomiast ta odpowiedz Firste byla chyba do kolegi [MENTION=80505]doc JW[/MENTION] w kwestii opon zimowych - na sniegu czy lodzie szeroki tyl to juz chyba nie jest tak fajnie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #505
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Na zime jeżdże na 8” 19 245, na wszystkie cztery koła i jest all good.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  6. #506
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Mam 10” na tyle z Q w mojej veloce i superlepkie micheliny pilot sport 4s 275, są to gumy montowane w amg, ferrari itd., a i tak kontrola trakcji interweniuje na wyjsciu z zakrętu. Te 225 rf montowane fabrycznie to jest joke w aucie 280 koni.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Azalgo, to mowisz, ze w lecie sprawdza sie taki zestaw? Nie za szeroki tyl? Zastanawiam sie co wziac wlasnie na lato.

  7. #507
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Giulia- felgi, opony

    235 przód i 275 tył.
    Z przodu zostawiłem 8”, natomiast na tył nabyłem 10” po taniości. Lepiej kleji tył przy wyjściu z zakrętu i wygląda auto dużo lepiej. W zestawie 4x8” 225, veloce wygląda jak na dojazdówkach

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Ostatnio edytowane przez Azalgo ; 08-11-2018 o 16:23

  8. #508
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    U mnie na zimę zostają 19", niestety jeszcze nie widziałem julki na 18tkach, które mi się podobały

  9. #509
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfaromeo giulia 2017 2.0 veloce
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    WYbieraj:
    1.faktycznie kupic Winter Sport 4D na tyl w 255/40R18, choc na zime (na duzy snieg) tak szeroka opona to chyba nie jest super rozwiazanie. W niektorych panstwach moga sie przyczepic policjanci (Czechy/Slowacja) - bo tam jest wymog takich samych bieznikow na wszystkich kolach - co prawda wg konwencji wiedenskiej auto powinno spelniac wymogi kraju rejestracji, ale wiemy ze z tym jest problem bo szeregowy policjant o tym czesto nie wie, nie zna zasad w Polsce i sie dowalic moze (tak jak to w Austrii dowalaja sie do ilosci i lokalizacji kamizelek odblaskowych, w Niemczech do certyfikowanej apteczki i tak jak u nas dla zagranicznych kierowcow do gasnicy(ktora np w Niemczech nie jest wymagana) )
    2.kupic 2 nowe felgi 8" na tyl - zapytaj o cene w ASO, zapytaj o rabat - moze dealer da Ci cos typu 20-25%? ewentualnie sprobowac kupic na allegro takie 2. potem bedziesz probowal sprzedac swoje 9", moze sie uda jak cena bedzie dobra (choc 9" na rynku jest za duzo, handlarze probuja wciskac nawet zestawy 4x9" co nie wiem czy w ogole przejdzie na przodzie bez dystansow (tym bardziej ze niektore 9" maja ET34 a niektore ET44.5) - wielu chce kupowac tylko 8" szerokosci)?
    3. wymienic sie z jakims alfaholikiem ktory chcialby wsadzic sobie szeroki tyl na lato


    tu masz porównanie srednic 225/45R18 z 255/40R18 z 245/40R18:
    Wpisz rozmiary opon


    opona wzorcowa 659.7 mm 0 mm 0 %
    zamiennik 1 661.2 mm 1.5 mm 0.23 %
    zamiennik 2 653.2 mm -6.5 mm -1 %

    jak widac ori rozmiary roznily sie o 0.23% miedzy osiami (tyl ciut wieksza srednica o 1.5mm), dla 245 bedzie 1% w druga strone (-6.5mm) - tak naprawde to znacznie mniej niz roznica nowej opony z przodu 225 a zuzytej na max tej z tylu 255. i

    245 ma ta zalete w zimie ze troche jednak jest wezsza od 255.
    Umówiłem się z kolegą który też ma veloce i dwa komplety 18 (4x8j), że jak wszystko będzie pasować to zamieni się ze mną na felgi..
    Tylko chce żeby wszystko było lege artis więc zadzwonił do serwisu - gdzie mu powiedzieli, że koniecznie musi w wypisie świadectwa homologacji sprawdzić czy może montować szersze felgi - bo nie wiadomo czy jego auto ma homologację na jazdę z szerszymi felgami z tyłu .
    Paranoja.. ani ja, ani kolega nie mamy takiego świadectwa - ktoś posiada lub wie gdzie znaleźć ???

    Jak nie wypali zamiana to kupuję 2 szersze opony na tył i będzie po problemie.

    moosiak - to prawda, żę wyglądem nic nie przebije 19" koniczynek w kolorze czarnym, ale.... przeważyły względy praktyczne.

  10. #510
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    konfigurując auto wybierasz czy chcesz mieć opcję 142 (szersze tylne felgi/opony) i tyle. myślisz że auta się różnią między sobą? nie, bo u mnie jest szeroki tył i felgi bardziej się licują niż u tych co mają wąski tył (bo ET felgi różni się tylko o 1mm a z każdej strony 1/2" felga jest mniej wystawiona - z zewnątrz widać te 11.7mm różnicy z zewnątrz, to samo z oponą która na zewnatrz wystaje o 14mm mniej (0.5*30mm-1mm).

    świadectwa homologacji ja nie dostałem z Giulią ani Giuliettą (a np z motorem Hondą dostałem), nie wiem jednak czy tam są wypisane takie rzeczy. Kupa ludzi zmienia felgi (wielu zakładało 4x 19x8.5" ET29 bodajże z Quadrifoglio, inni 2x19x8.5 przód i 2x19x10" tył) , zmienia rozmiary opon (np jeżdżą na 245/40R19 w zimie), rezygnuje z runflatów (dla komfortu) - na zime to chyba nikt na forum nie kupił runflatów (bo ciężko choćby takie znaleść), stosuje felgi innych producentów z innym ET (np MSW82 są tylko ET40, ET35 i ET30 a w Giulii ta felga ma ET33) i nikt nie ma z tym problemu (i to nie tylko na forum ale również za granicą - na alfaowner to samo).
    A sam jakie kupiłeś te zimówki, runflat czy może jednak zwykłe? No bo wg instrukcji 18" mają być runflat...

    Dealer Cię zbywa a pewnie i sam się nie zna - trudno się dziwić, skoro 99% dealerów jeszcze do wiosny tego roku (zanim w cenniku nie dodano tego z bardziej opisową nazwą) nie wiedziało że opcja 142 (która wtedy nazywała się tajemniczo w konfiguratorze Opony Extra Series) to poszerzony tył.

    Na początku roku widziałem ogłoszenie od jednego dealera demówka z oponami zimowymi - zwróciła moja uwagę bo miała felgi 19x8 przód i 19x9 tył ale na wszystkich 4 kołach opony 255/35R19 - ten przód raził po oczach bo balon wystawał mocno na zewnątrz. Myślisz że tym się ktoś przejmuje?

    Wyluzuj i jeśli można się zamienić to się zamieniajcie, obaj będziecie zadowoleni Ty bo będziesz miał rozwiązany problem kół na zimę, a kolega bo jego Giulia będzie lepiej wyglądała.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 08-11-2018 o 21:28
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory