Strona 70 z 168 PierwszyPierwszy ... 20606162636465666768697071727374757677787980120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #691
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Zależy od aso. W drugim aso nic mi nie powiedzieli.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #692
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    albo zalezy na kogo trafisz w jakimkolwiek aso. tak czy siak zeby kwestionowac gwarancje musza miec mocne podstawy i jakos udowodnić ze zmiana miala decydujący wplyw na wystąpienie usterki

  3. #693
    Użytkownik Świeżak Avatar Matteu
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V Sportwagon '07
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cześć,

    przeciąłem oponę w Giulii Veloce, przejechałem nią wcześniej 2000km, zużycie bieżnika wynosi 0.2mm.
    Mam dwa pytania w związku z tym:
    1) Opony otrzymane od dealera to Pirelli P7 Cinturato 91W r18 225/45, rocznik 2019 z akronimem AR. Czy możecie mi polecić sklep, w którym dostanę dokładnie te opony? Czy 'AR' różnią się czymś od 'zwykłych' Pirelli P7?
    2) Czy przy takim zużyciu bezpieczne będzie wymienienie jednej opony, czy lepiej będzie wymienić już obie?

  4. #694
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Co do 2 podpunktu, to myślę, że spokojnie przy takim zużyciu jedna może być

  5. #695
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matteu Zobacz post
    Cześć,

    przeciąłem oponę w Giulii Veloce, przejechałem nią wcześniej 2000km, zużycie bieżnika wynosi 0.2mm.
    Mam dwa pytania w związku z tym:
    1) Opony otrzymane od dealera to Pirelli P7 Cinturato 91W r18 225/45, rocznik 2019 z akronimem AR. Czy możecie mi polecić sklep, w którym dostanę dokładnie te opony? Czy 'AR' różnią się czymś od 'zwykłych' Pirelli P7?
    2) Czy przy takim zużyciu bezpieczne będzie wymienienie jednej opony, czy lepiej będzie wymienić już obie?
    Przy takim zużyciu wymieniłbym tylko jedną.

    Teoretycznie jeśli opona ma oznaczenie producenta czyli w tym przypadku AR oznacza to, że została specjalnie przygotowana dla tego producenta według jego zapotrzebowania. I różnie producenci podchodzą do tematu, jednym zależy na ciut lepszych osiągach, innym na większym komforcie i raczej nie dowiemy się co Pirelli zmieniło dla Alfy Romeo. Przy wymianie jednej sztuki zamawiałbym jednak AR.

  6. #696
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tylka taka z logiem AR moze byc duzo drozsza niz taka bez i moze sie oplaci kupic 2 nowe zamiast tego. ta z AR zostanie Ci na wszelki wypadek (szczegolnie ma sens gdybys mial tez tyl 225 z AR, jakbys znow gdzies uszkodzil)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #697
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    W takim przypadku wymieniłbym 2 opony żeby były identyczne na osi szczególnie, że nie wiadomo jak bardzo różni się mieszanką opona produkowana dla AR od "zwykłej". Tą co masz obecnie dobrą zostawiłbym jako zapasową tak jak radzi kolega epsonix.

  8. #698
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matteu Zobacz post
    Cześć,

    przeciąłem oponę w Giulii Veloce, przejechałem nią wcześniej 2000km, zużycie bieżnika wynosi 0.2mm.
    Mam dwa pytania w związku z tym:
    1) Opony otrzymane od dealera to Pirelli P7 Cinturato 91W r18 225/45, rocznik 2019 z akronimem AR. Czy możecie mi polecić sklep, w którym dostanę dokładnie te opony? Czy 'AR' różnią się czymś od 'zwykłych' Pirelli P7?
    2) Czy przy takim zużyciu bezpieczne będzie wymienienie jednej opony, czy lepiej będzie wymienić już obie?
    Hej,

    Poza tym, że jeżdżę Giulią, to od ponad 20 lat współpracuję z Pirelli, a jeszcze dłużej z oponami i "coś tam" o tym wiem

    Więc z grubsza...
    1. Przy takiej różnicy w wysokości, możesz spokojnie wymienić 1 szt.
    2. Opona z homologacją może się różnić wieloma rzeczami:
    a) konstrukcją (nawet "stopki", najlepszym tego przykładem jest nowe PZero);
    b) mieszanką (co ma oczywisty wpływ na zachowanie samochodu, zużycie..);
    c) wysokością bieżnika;
    d) wyglądem bieżnika (tak tak, mimo tej samej nazwy niekiedy to ZUPEŁNIE różne opony);
    e) rozmiarem (skrajny przykład- 255 Mercedesa bywa szersza od 285 BMW);
    itd...dużo by opowiadać...
    Ale generalnie chodzi o to, że opona taka jest tworzona razem z samochodem, więc najlepiej dopasowana, także zakładanie na oś opony bez/z inną homologacją nie wchodzi w grę chyba, że "na dojazd".
    3. W aktualnej ofercie takich opon (P7 Cin., 91, W) jest 5 typów, więc łatwo o pomyłkę... jeśli chcesz, to doślę Ci tą odpowiednią - w tym momencie w Pirelli PL jest właśnie 1 szt., a cena jak zwykłej

    - - - Updated - - -

    Zrobiłem Wam fotkę różnic

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190802_200252.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	121.2 KB
ID:	260911
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 02-08-2019 o 20:15

  9. #699
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No i temat chyba zagłębiony, że głębiej się nie da. Dobrze czasem dowiedzieć się u właściwie źródła

  10. #700
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No i temat chyba zagłębiony, że głębiej się nie da. Dobrze czasem dowiedzieć się u właściwie źródła
    Ojj da się ...dlatego jeszcze coś tam dopisałem

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory