Strona 6 z 168 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Zaciski w Giulieccie są inne, mniejsze niz w Giulii, także trzeba przymierzyć i sprawdzić czy będzie pasować.
    dzieki za spr musze sie umowic z przechowalnia zeby jedna sciagneli i przymierzyli )
    i tak jeszcze bedzie trzeba dokladac czujniki...

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Witam,
    Mam do Was pytanie dotyczące opon: jakie polecacie opony zimowe do Giulii do felg 17"? Chodzi mi o rozmiar "fabryczny", tj. 225/50/17?

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Continental 830

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Ja właśnie chcę zamówić i rozważam tylko Nokian WR D4 albo Dunlop SP Winter Sport 5 i raczej te drugie wybiorę, bo mają najwyższe noty i na Dunlopach juch kilka zim przejechałem z zadowoleniem (choć inny model).

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    nokian wr d4 to opona kierunkowa wg mojej skromnej wiedzy i bledu jaki w przeszlosci zrobilem (kupilem kierunkowe continentale ts850 do 159tbi po chipie bo swietnie spisywaly sie te opony w zony giuletcie 1.4) do mocniejszych aut nie jest to najwlasciwszy wybor - tu nokian ma serie wr a4 ktora jest opona asymetryczna.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja właśnie pytam się Was, bo ogólnie opony coraz bardziej są dla mnie zagadkowe. Niby są te etykiety, i np. Nokian ma gdzieniegdzie A A albo C A, ale w testach zawsze pierwsze kilka miejsc okupują znane marki z etykietami np. E C albo F C. Sam w chwili obecnej na innym aucie (16") mam Nokiany ale nie D3 czy D4 tylko z serii Line i na suchym jest ok, natomiast na mokrym bardzo wyraźny aquaplanning.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    nokiany z serii line to opony letnie, a tu nokian nie ma opini wybitnej opony (a raczej daleko od takiej). zimówki natomiast robi dobre lub bardzo dobre, a do Giuli wydaje mi sie ze seria WR A4 to jest wlasciwy wybor jesli chodzi o Nokiana.

    co do indeksow - dla tego samego wzoru bieznika, rozne rozmiary czy rozne nawet indeksy nosnosci/predkosci maja czesto dosc znacznie rozniace sie indeksy - po prostu zachowanie opony na mokrym czy zuzycie paliwa nie wynika tylko z ogolnego wzoru bieznika, rowniez z innych cech konstrukcyjnych (wzmocnienie bokow pod wyzsze obciazenie), wymiarow, rodzaju mieszanki itp, I stad sa roznice w etykietach.

    opona ktora jest genialna w jedym rozmiarze czy typie auta, niekoniecznie bedzie tak dobra w innym - przyklad mam swoj - do Giulietty (120HP zchipowana na 147HP) kupilem Continentale TS850 225/45R17 I tam spisuja sie genialnie (sa glosne, ale przyczepnosc w kazdych warunkach rewelacja, nawet na lodzie jest zaskakujaco dobrze), wiec bez zastanowienia kupilem takie same (tyle ze 225/50R17) do 159 TBI po chipie, ale tu juz tak dobrze nie jest. mysle ze powinienem w tamtym czasie do 159 kupic TS830P (teraz pewnie sa juz nowsze asymetryczne z Continentala)

    Przy wyborze opon, jesli chcesz sugerowac sie testami z gazet czy ADAC-a szukaj takich ktore sprawdzaja sie w podobnych autach - np Ty masz Giulie RWD, znajdz testy robione na jakejs BMW3 albo Mercedesie C klasie w podobnym rozmiarze, a nie np na jakims aucie FWD.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-09-2017 o 10:22
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Na Allegro masz komplety nowych w rozmiarze 18 w cenie 3200-2400.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    To jakby ktoś miał informacje o nowych felgach lub sam sprzedawał (każdy model do Giulii 18 lub 19 cali) to śmiało pisać Najchętniej nowe.
    Allegro - spory wybór

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś czy ta felga od Giulietty będzie pasować do Giulii Super. Jej rozmiar to 17 cali, rozstaw, ET i osadzenie się zgadza, tylko czy zacisk pozwoli?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	felga.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	68.1 KB
ID:	235939

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Przymierzałem 17" z 159 ET41 pasuje, tarcze są 305.

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory