Strona 75 z 168 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #741
    Użytkownik Świeżak Avatar H78
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    31

    Domyślnie

    Ja raczej zostawiłbym maksymalnie fabryczną farbę. Jak zrobią cały kolor, to jestem prawie pewien, że będzie różnica z przednią felgą.

    Jeśli głęboko, to wyrównaj trochę papierem, ew. szpachla delikatnie jeśli b.głęboko. Poza tym raczej dobrze dobrany lakier i zrób zaprawki. Będzie 100x lepiej.

    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

  2. #742
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Dzięki, wygląda na to, że to ten kod.

    Btw. Nie znam się na naprawach felg i nie wiem jakie są możliwości napraw. Ale byłem w jednym zakładzie (co prawda specjalizującym sie w naprawach smart a nie naprawach felg) i tam człowiek powiedział, że cały rant jest do zeszlifowania i cała felga do malowania.
    Nie można ubytków uzupełnić (szpachlą do aluminium?) i jakoś polakierować/wycieniować tego? Jeśli mam się bawić w szlifowanie rantu i malowanie całej felgi, to daję sobie spokój i robię zaprawki, żeby mniej było uszkodzenie widać.

    https://i.imgur.com/JGuDTGA.png
    https://i.imgur.com/8T08Q3J.png
    Daj choćby do lakiernika samochodowego.
    Niech Ci przeszlifuje sam rant na około (ok 1 cm, bez wchodzenia na ramiona) i pomaluje tą farbą z jakimś tam przecieniowaniem.

  3. #743
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Powoli przymierzam się do zakupu kół zimowych do Giulii.
    Jeżeli chodzi o felgi to decyzja już raczej zapadła - czarne PSW Dubai 18"
    Ale pozostały do rozwiązania dwie kwestie:

    1. Rozmiar opon - na lato mam 19" z szerszym tyłem, ale na zimę planuje 18" w jednakowym rozmiarze na obu osiach. Pytanie czy zasadne jest zakładanie szerszych kół zimowych? niesie to jakieś korzyści, czy lepiej pozostać przy jednakowym rozmiarze? Dodam, że przy 18" dla Giulii dostępne są obie konfiguracje.

    2. Marka opon - Skłaniam się ku Pirelli SottoZero 3. Nie ukrywam, że kieruje się ilością pozytywnych opinii i popularnością. Pytanie jakie opony sami posiadacie i jakie polecacie? Nie wiem za bardzo czym się kierować przy wyborze opon (oczywiście pomijając indeksy)

    Pozdrawiam

  4. #744
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Powoli przymierzam się do zakupu kół zimowych do Giulii.
    Jeżeli chodzi o felgi to decyzja już raczej zapadła - czarne PSW Dubai 18"
    Ale pozostały do rozwiązania dwie kwestie:

    1. Rozmiar opon - na lato mam 19" z szerszym tyłem, ale na zimę planuje 18" w jednakowym rozmiarze na obu osiach. Pytanie czy zasadne jest zakładanie szerszych kół zimowych? niesie to jakieś korzyści, czy lepiej pozostać przy jednakowym rozmiarze? Dodam, że przy 18" dla Giulii dostępne są obie konfiguracje.

    2. Marka opon - Skłaniam się ku Pirelli SottoZero 3. Nie ukrywam, że kieruje się ilością pozytywnych opinii i popularnością. Pytanie jakie opony sami posiadacie i jakie polecacie? Nie wiem za bardzo czym się kierować przy wyborze opon (oczywiście pomijając indeksy)

    Pozdrawiam
    Podaj link gdzie kupujesz jaka cena bo na aledrogo są rożne ceny jak i takie felgi.

  5. #745
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    ja na zimę polecam stosowanie od lat cotninetale z serii TS - w moje ocenie nie ma nic lepszego na rynku zimówek.

  6. #746
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Powoli przymierzam się do zakupu kół zimowych do Giulii.
    Jeżeli chodzi o felgi to decyzja już raczej zapadła - czarne PSW Dubai 18"
    Ale pozostały do rozwiązania dwie kwestie:

    1. Rozmiar opon - na lato mam 19" z szerszym tyłem, ale na zimę planuje 18" w jednakowym rozmiarze na obu osiach. Pytanie czy zasadne jest zakładanie szerszych kół zimowych? niesie to jakieś korzyści, czy lepiej pozostać przy jednakowym rozmiarze? Dodam, że przy 18" dla Giulii dostępne są obie konfiguracje.

    2. Marka opon - Skłaniam się ku Pirelli SottoZero 3. Nie ukrywam, że kieruje się ilością pozytywnych opinii i popularnością. Pytanie jakie opony sami posiadacie i jakie polecacie? Nie wiem za bardzo czym się kierować przy wyborze opon (oczywiście pomijając indeksy)

    Pozdrawiam
    Korzyści z 2 rozmiarów masz właściwie tylko 2 - wygląd i zachowanie auta na suchym jeśli jeździsz szybko/ostro.
    Pozostałe to już raczej wady: zachowanie na śniegu/wodzie, cena (255/40 to mocno nietypowy rozmiar, często też go brakuje na rynku), brak możliwości rotacji itp., konieczność różnych felg.
    Także musisz przemyśleć co jest dla Ciebie najistotniejsze.

    Chcesz RFT czy zwykłe?
    Pamiętaj, że jeszcze potrzebujesz drugie czujniki.

    Jeśli chcesz, odezwij się na priv, to postaram się jeszcze coś doradzić i zaproponować ciekawego

  7. #747
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] możesz rozwinąć w jaki sposób gorzej będzie się zachowywał szeroki tył na śniegu/wodzie?

  8. #748
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] możesz rozwinąć w jaki sposób gorzej będzie się zachowywał szeroki tył na śniegu/wodzie?
    Obrazowo:
    Co się szybciej zapadnie na miękkim śniegu i złapie przyczepność, a co będzie się po tym śniegu ślizgać... sanki na wąskich płozach czy deska snowboardowa?
    Z oponami jest podobnie.
    Z tego samego powodu rajdówki na zimowych trasach mają opony wąskie jak z 'malucha'.

  9. #749
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    To co z mojego punktu widzenia jest irytujące, to fakt, że niektórzy producenci samochodów najzwyczajniej w świecie olewają temat konieczności dodawania opon zapasowych. Zamiast tego, idą na łatwiznę i montują te śmieszne zestawy naprawcze.
    Czytam sobie na jego temat: https://www.oponeo.pl/artykul/zestaw...-warto-go-miec
    Nie brzmi to zachęcająco.
    Ktoś w ogóle korzystal z tej formy łatania dziury w samochodzie?

  10. #750
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Mój ojciec kiedyś najechał na gwoździe rozsypane na drodze i uszkodził obie przednie opony. Jedno koło zmienił na zapas a drugie zakleił preparatem, chyba Holtz lub podobnie, z tym zastrzeżeniem, że po użyciu tego środka (podczas jego wpuszczania przez zaworek, spray teoretycznie pompuje oponę ale to trochę mało) dopompował takim kompresorkiem zasilanym z zapalniczki do nominalnego ciśnienia i pojechał do wulkanizacji. Muszę przyznać, że działało to. W swojej Giulii (opony RF) wożę taki środek i kompresorek (ale sprawdzony - wydajny) - na wszelki wypadek.

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory