Strona 83 z 168 PierwszyPierwszy ... 33737475767778798081828384858687888990919293133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #821
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    A moim zdaniem (nie lubię czarnych felg) wyglądają lepiej niż srebrne bo gubi się felga i opona i na pierwszy rzut oka nie widać że to 18ki a nie 19ki

    Na dekle czekam ciągle, masakra chyba negatyw wystawię sprzedawcy ;p
    A mierzyłeś czy te org. pasują w ogóle? Tak na przyszłość pytam, bo ja nie zdążyłem sprawdzić.

  2. #822
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A mierzyłeś czy te org. pasują w ogóle? Tak na przyszłość pytam, bo ja nie zdążyłem sprawdzić.
    Nie, nie miałem czasu przez wyjazd do Włoch. Dziś sprawdzę.

  3. #823
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Z salonu wyjechałem na Pirelli P0 pod 19" w wersji Run Flat. Jakiś czas temu miałem gwoździa w oponie.., co mnie zastało w garażu podziemnym w biurze (wjeżdżając do garażu ciśnienia były ok). Wyjechałem na tym z garażu i od razu zaparkowałem (assistance mi podpompował oponę i w ten sposób dojechałem do wulkanizacji).
    Od tamtej pory zaobserwowałem że bardzo powoli uchodzi ciśnienie na tej oponie (typu 0,1 na dwa tygodnie). Dziś się dowiedziałem (zmieniłem na zimowe), że serwis ocenia oponę jako do wyrzucenia, ponieważ jest popękana (właśnie z powodu jazdy na niskim ciśnieniu).

    Moje pytanie brzmi, to na czym polega Run Flat.. bo ja przejechałem w ten sposób może 200 m.

    I czy sądzicie że mam szansę na jakąś reklamację?

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  4. #824
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post

    Moje pytanie brzmi, to na czym polega Run Flat.. bo ja przejechałem w ten sposób może 200 m.
    RF na sztywniejsze-wzmocnione boki. Opona popękała bardziej bo ma sztywniejsze-wzmocnione boki. Cały urok RF to utrzymywanie minimalnej sprawności opony bez powietrza, do czego zalicza się głównie znacznie większą szansę na pozostanie na feldze w awaryjnych sytuacjach. Kosztem większej podatności na uszkodzenia w podczas wykonywania tej ciężkiej pracy. Coś jak ze szkłem na telefonach: im mniej się rysuje, tym chętniej pęka.

  5. #825
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    RF na sztywniejsze-wzmocnione boki. Opona popękała bardziej bo ma sztywniejsze-wzmocnione boki. Cały urok RF to utrzymywanie minimalnej sprawności opony bez powietrza, do czego zalicza się głównie znacznie większą szansę na pozostanie na feldze w awaryjnych sytuacjach. Kosztem większej podatności na uszkodzenia w podczas wykonywania tej ciężkiej pracy. Coś jak ze szkłem na telefonach: im mniej się rysuje, tym chętniej pęka.
    Ok. Dziękuję za pomoc. Nic więc z tym nie poradzę i na wiosnę czekają mnie wydatki.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  6. #826
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Panowie, chciałem zakupic felgi PSW Dubai, przód 8j/et33/18, a tył 9j/et34/18. Niestety nie ma takich rozmiarów na tył. Opony mam 255, macie rozwiązanie tego problemu? Widziałem kilka osob na forum z tymi własnie felgami ale nie wiem jakie macie rozmiary opon ?
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  7. #827
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie mamy, na zime 225 rowniez na tyl. zeby wygladalo to trzeba dystanse kupic
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #828
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie mamy, na zime 225 rowniez na tyl. zeby wygladalo to trzeba dystanse kupic
    Na zimę przeszedłem z rozmiaru p: 225/40/19, t: 255/35/19, na felgi 8x18 ET33 z oponami 225/45/18 przód/tył (to jest zresztą jeden z rozmiarów fabrycznych). Nie widzę potrzeby zakładania dystansów. Wszystko wygląda i działa ok.

  9. #829
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    działać działa, wygląda gorzej niż setup z 255 na tyle, a u mnie obecnie obiżony zawias, koło schowało się bardziej no i potrzeba dystansu jeszcze większa. właśnie zabieram się za zakupy bo za tydzień jadę zmienić koła na zimowe.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #830
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    działać działa, wygląda gorzej niż setup z 255 na tyle, a u mnie obecnie obiżony zawias, koło schowało się bardziej no i potrzeba dystansu jeszcze większa. właśnie zabieram się za zakupy bo za tydzień jadę zmienić koła na zimowe.
    To prawda, że wygląda gorzej, ale dystans IMO niczego nie zmieni. 19" i do tego szerszy tylny kapeć robi robotę. Zresztą zimówki wyglądają zwykle gorzej na felgach, niż opony letnie. Teoretycznie szerokość ta sama, a jednak wyglądają na węższe.
    Tak, czy inaczej uznałem, ze 255 na tył to za szeroko na zimę. Stąd zmiana na 225 p/t.

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory