Strona 84 z 168 PierwszyPierwszy ... 34747576777879808182838485868788899091929394134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #831
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Własnie problem w tym ze mam dwa komplety opon 225 przod i 255 tył, a tylko jeden zestaw felg. Obecne felgi oryginalne chciałem dac na zime a te PSW kupic na lato..
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  2. #832
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Na 8" 255 może być za dużo.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #833
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    na 8" max to 245 a optimum 225 do 235

  4. #834
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    giulia jest sprzedawana dla 18x8 cali z oponami 225 rf, z tego co widziałem, jedynie.

    czy ktoś wie jak jest z kwestią homologacji i tak naprawdę możliwością kwestionowania wypł odszkodowania przez ubezpieczyciela jeśli:
    a) Dam dystans
    b) oponę 240
    c) nie rf
    ?

    Pytam formalnie, a nie czy "u mnie w bmw 3 kapeć wystaje 10 cm za nadkole i nie było problemu".


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #835
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tego typu tematy są dyskutowane na każdym forum motoryzacyjnym od lat i nigdzie nie widziałem solidnej odpowiedzi. ja to odbieram tak, że jak ta modyfikacja przyczyni się do szkody, to ubezpieczyciel albo odmówi wypłaty albo zmniejszy i generalnie może być potrzeba sądzenia się z nimi latami.

    A) + B) to już nie przejdzie
    Któryś kolega forumowy ma założone wszysttkie 4 zimowe 245/40R19,
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #836
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Przy wypłacie odszkodowania z OC sprawcy - nie zakwestionują, ale mogą odmówić wypłaty np za dystanse.
    opony run flat to opcja, więc za to na pewno zapłacą.
    Przy wypłacie z AC- to już trzeba czytać , co każdy z ubezpieczycieli ma w polisie zapisane.
    Osobiście nie spotkałem się z tym by coś zakwestionowali - tylko brak opon zimowych w zimie .....


    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    giulia jest sprzedawana dla 18x8 cali z oponami 225 rf, z tego co widziałem, jedynie.

    czy ktoś wie jak jest z kwestią homologacji i tak naprawdę możliwością kwestionowania wypł odszkodowania przez ubezpieczyciela jeśli:
    a) Dam dystans
    b) oponę 240
    c) nie rf
    ?

    Pytam formalnie, a nie czy "u mnie w bmw 3 kapeć wystaje 10 cm za nadkole i nie było problemu".


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #837
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nigdzie nie widziałem solidnej odpowiedzi. [...] może być potrzeba sądzenia się z nimi latami.

    A) + B) to już nie przejdzie
    Ok, ja też właśnie nie widziałem solidnej odpowiedzi.

    Czemu a+b nie przejdzie?
    Zakładam, że opona nie wystaje poza nadkole.

    Czy dystans jest traktowany gorzej niż felga z mniejszym et?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #838
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Czemu a+b nie przejdzie?
    Zakładam, że opona nie wystaje poza nadkole.

    Czy dystans jest traktowany gorzej niż felga z mniejszym et?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Dystans to dodatkowy, nieprzewidziany przez producenta, element. Ubezpieczyciel chętnie skorzysta z okazji, żeby odmówić wypłaty z tego powodu.
    Być może uda się wygrać sprawę w sądzie. Co z tego jednak, skoro będzie to najprawdopodobniej trwało kilka lat. Biegli etc.

    Wysłane z komputera przy użyciu klawiatury.

  9. #839
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Czemu a+b nie przejdzie?
    Zakładam, że opona nie wystaje poza nadkole.
    no bo jak dasz oponę 245 przy 8" felgach to zostaje Ci jakieś 5mm żeby zlicować oponę z górą nadkola zarówno przód jak i tył - sprawdzałem u siebie wczoraj. jest trochę problem z dystansami typu 5-10mm (ze względu na to ile wystaje centrowanie z piasty w AR i na 7mm podfrezowanie w feldze ori), choc jest specjalne rozwiązanie na alfisti.net (10mm na pewno, nie wiem jak inne szerokości) z kołnierzem ukształtowanym idealnie pod ori felgi z Giulii/Stelvio - to daje pewne możliwości. jak masz nie ori felgi (mniejsze podfrezowanie), to jeszcze jakiś przelotowy dystans typu 5-7mm by dało się założyć, ale do ori to IMHO 3mm żeby było bezpiecznie (centrowanie na kilku mm siedzi na kołnierzu piasty).

    Przy okazji zapytam. Czy dystanse Eibacha 15mm te z system2 pasują OK na piastę czy trzeba kupować np 16mm albo trochę zdjąć/zeszlifować kołnierz piasty żeby weszły 15? Ja nie mogę kupować tych specjalnych dystansów z alfisti.net, bo też chciałbym ich używać z felgami zimowymi nie-ori a one mają małe podfrezowanie w otworze (standardowe).

    I kolejna sprawa, ktoś ma doświadczenia z zakładaniem łańcuchów do Giulii przy dystansie 15mm (i obniżonym zawiasie)? mam 7mm oczka skręcane (Pewag Servo Sport o ile pamiętam). Jeśli to nie przejdzie to kupiłbym tylko dystanse na przód typu 15mm, a na tył na zimę (felgi nie ori) najwyżej dałbym przelotowy typu 5mm (centrowania wspólnego będzie ciągle ze 4mm to chyba dość bezpiecznie)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #840
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Założyłem dziś zimowe opony do Stelvio ( a zapowiadają upały ;-) ). Wybrałem opony Goodyear Ultragrip, felgi wziałem najtańsze RIAL i to okazało sie bardzo dobrym wyborem po sprawdzeniu na maszynie - świetnie obrobione, równe i wyważone - na zimę w sam raz. Czujniki wziąłem oryginalne z ASO -cenowo na poziomie allegrowych substytutów, więc bez sensu byłoby sie boksować z wynalazkami. Czujniki od razu samoczynnie się wgrały do systemu i nic nie trzeba było robić. Koszt całości dla ciekawych - w zaokrągleniu 5780 zł plus 100 zł wulkanizator. Rozmiar opon 235x55 x 19cali. Całkiem tanio (wzglednie tanio).

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory