Strona 86 z 168 PierwszyPierwszy ... 36767778798081828384858687888990919293949596136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #851
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Gdzie zamawiałeś te karbonowe dodatki ? Ile Cie to wyszło ? Chce właśnie zrobić swoją Giulia jako B&W
    Przecież to ori TI z pakietem carbon [emoji6] jak coś na allegro masz progi białe za 4 tys kpl [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #852
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomd Zobacz post
    Krzysiuz ile wyszły Cię te koła na gotowo? Jeśli możesz powiedzieć oczywiście.
    [MENTION=83195]Tomd[/MENTION]

    ~6200 zł brutto felgi + czujniki + zaślepki AR
    ~2340 zł brutto Opony (Vredestein wintrac pro 225/45 przód, 255/40 tył)

    + dodatkowo montaż i wgranie czujników (za które mnie skasowali prawie 300zł)

    [MENTION=78109]treslunas[/MENTION]

    Przeczytałem chyba wszystkie testy opon w internecie i najlepsze wydały się te Wintrac Pro, w skrócie dobrze na mokrym, trochę gorzej na śniegu, duże opory toczenia (więc pewnie i spalanie trochę wzrośnie, ale i tak pali dużo, więc co za różnica). I to wszystko w rozsądnej cenie.

    Zastanawiałem się jeszcze na Continentalami WinterContact TS 860 S (RF), ale wychodziły jakoś koszmarnie drogo (w okolicach 3700 zł).

    Ciężko było znaleźć w mieszanym rozmiarze takie same modele opon (ograniczona oferta względem 4 opon w takim samym rozmiarze).

    [MENTION=84421]So What![/MENTION]
    [MENTION=60278]dk08012[/MENTION]

    Dziękować! Zawsze marzyłem o tym kolorze!

    Pakiet Veloce Carbon dodany do samego TI, z carbonowych wstawek, które wypatrzyłem: Obrys scudetto, obudowy lusterek, progi, spoiler, listwy progowe (dodatkowo z podświetleniem), obudowy klamek w środku, tunel środkowy, elementy deski rozdzielczej od pasażera. Sama dźwignia zmiany biegów jest zwykła.

    ps. orientujecie się czy potrzebne jest początkowe "wgranie" czujników, czy zrobili mnie w balona?

  3. #853
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Z czujnikami zrobili Cię w balona.... niestety

    Co do WIntraca mam na 225/45 r18 obie osie - i potwirza to co w przypadku jak na razie wszystkich opon kierunkowych na mokrym - szybko pokonywane ronda to mimo wszystko uslig delikatny kół.. następne opony muszą być asymetrytczne,

    Twoje auto prezentuje się świetnie....

  4. #854
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiuz Zobacz post
    ps. orientujecie się czy potrzebne jest początkowe "wgranie" czujników, czy zrobili mnie w balona?
    Cytat Napisał treslunas Zobacz post
    Z czujnikami zrobili Cię w balona.... niestety
    Wulkanizatorem nie jestem więc się nie znam, ale z tego co wiem to pierwsze programowanie czujników jest obowiązkowe. Większość czujników nie jest dedykowana do konkretnego modelu auta, dlatego konieczne jest ich programowanie pod konkretny model. U mnie robili odczyt z kół letnich i wgrywali do czujników zimowych i nie miałem żadnych błędów. Może jak kupujesz czujniki w ASO to nie trzeba programować.
    Może niech się wypowie [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] bo on tu chyba jest masterem od opon.

  5. #855
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Wulkanizatorem nie jestem więc się nie znam, ale z tego co wiem to pierwsze programowanie czujników jest obowiązkowe. Większość czujników nie jest dedykowana do konkretnego modelu auta, dlatego konieczne jest ich programowanie pod konkretny model. U mnie robili odczyt z kół letnich i wgrywali do czujników zimowych i nie miałem żadnych błędów. Może jak kupujesz czujniki w ASO to nie trzeba programować.
    Może niech się wypowie [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] bo on tu chyba jest masterem od opon.
    To właśnie w ASO wszystko kupowałem, tam też mi zakładali i programowali :-)

  6. #856
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    W wypadku Giulii są 2 opcje:

    A- czujnik OE czyli stworzony pod ten samochód, wtedy się wkłada, jedzie i i wszystko działa.
    B- czujniki uniwersalne PROGRAMOWANE wstępnie pod ten konkretny samochód. Gdy jest już zaprogramowany, to nie różni się niczym od OE, czyli znów- wkładamy, jedziemy...

    To teoria. W praktyce nie wiem czemu kilku z forumowiczów pisało, że czujnik OE nie działa. Natomiast te co do kilku z Was wysyłałem/montowałem, czyli uniwersalne-programowane wszyscy pisali, że zadziałały "od strzała" (również tam, gdzie OE nie ruszyły).

  7. #857
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał treslunas Zobacz post
    + dodatkowo montaż i wgranie czujników (za które mnie skasowali prawie 300zł)
    Popieram zrobili w balona. Jeżeli czujniki Ori, nie trzeba nawet pierwszy raz kodować. Same się zaadoptują po przejechaniu kilku kilometrów.
    Ja miałem rozbieżne informacje, serwis mówił że konieczna kalibracja, sprzedawca pytał mechanika i że nie trzeba, trzecią informację jaką dostałem było, że pierwsze jest konieczne, kolejne już nie. Prawda była taka, że same się zaadoptowały i nic nie trzeba kodować, zatem te 300 to trochę pocisnęli za bardzo...

  8. #858
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Wulkanizatorem nie jestem więc się nie znam, ale z tego co wiem to pierwsze programowanie czujników jest obowiązkowe. Większość czujników nie jest dedykowana do konkretnego modelu auta, dlatego konieczne jest ich programowanie pod konkretny model. U mnie robili odczyt z kół letnich i wgrywali do czujników zimowych i nie miałem żadnych błędów. Może jak kupujesz czujniki w ASO to nie trzeba programować.
    Może niech się wypowie [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] bo on tu chyba jest masterem od opon.
    w zasadzie czujniki występuje jako czyste lub zaprogramowane- i handlu detalicznym czyste raczej się nie pojawiają, bo kto ma urzędzie do programowania...
    dlatego dziwi mnie koszenie osobno za procedurę...
    Alfa ma to do siebie ze nie trzeba ich kopiować, mozna stworzyć czujnik z innym kodem i bedzie działał.

  9. #859
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Na szczęście mnie nikt za to nie skasował... opony u wulkanizatora kupiłem 40zł drożej niż na oponeo, ale dzięki temu miałem programowanie i montaż w cenie. Gdybym kupił na oponeo, ten sam koleś zamontowałby je i zaprogramował za 150zł nie wiem czy to drogo czy tanio, ale chyba nie o to w życiu chodzi żeby szarpać się o każdą złotówkę. Czasem ma być po prostu wygodniej.

  10. #860
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    teraz tak to często wygląda - kupujesz opony taniej przez internet - ale usługę masz za to drożej... Z rozmów z wulkanizatorami wychodzi jednak, że klienci bardzije sobie cenią to , że zamówią anonimowo, wieczorkiem przy piwie, poczytają opinie (często opinie o oponie która w ich rozmiarze nie występuje) zapłacą więcej w serwisie za montaż - co powoduje ze cały koszt zakup z przekładką wychodzi drozej niż przy zakupie u wulkanizatora. stracą więcej czasu. Mało który z nich zapyta przed zakupem- jaki jest koszt opony z usługą a jaki bez

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory