Strona 104 z 168 PierwszyPierwszy ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,031 do 1,040 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #1031
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Ale każdy to kto?, RF ma zalety i wady tak jak nawi 6,5" i 8,8".

  2. #1032
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    mam oferte na opony Pirelli P Zero 225/40 19 i 255/35 19 typu Run Flat za 2680 za komplet. Opony są nowe ale z 2017 r więc nie jest to problem. Generalnie nie chciałem run flatów ale te maja dobrą cenę. Czy ktoś może napisać czy może porównać run flaty nie zwykłe pod względem komfortu i prowadzenia?
    Komfort gorszy z powodu twardych ścian opony. Prowadzenie dramat...
    Mam porównanie, bo zdjąłem rf i zastąpiłem zwykłymi po kilku tys km.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  3. #1033
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Ale każdy to kto?, RF ma zalety i wady tak jak nawi 6,5" i 8,8".
    Jakie zalety ma nawi 6,5"?, [emoji16][emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  4. #1034
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Jakie zalety ma nawi 6,5"?, [emoji16][emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    była tańsza w zakupie? haha. w Giulii jakieś 5k różnicy o ile pamiętam. 6.5 ma tez ciut wyższy ekran. więcej nie wymyślę już
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1035
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Komfort gorszy z powodu twardych ścian opony. Prowadzenie dramat...
    Mam porównanie, bo zdjąłem rf i zastąpiłem zwykłymi po kilku tys km.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Dzięki Stary! Potwierdziłeś moje obawy.

  6. #1036
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    była tańsza w zakupie? haha. w Giulii jakieś 5k różnicy o ile pamiętam. 6.5 ma tez ciut wyższy ekran. więcej nie wymyślę już
    Wyprzedziłeś mnie. Tak na logikę jak coś jest na 8,8" to w 6,5 musi coś być "ucięte". W dyskusji prywatnej na temat naw 6,5 przyznali że nie przewidzieli właściwie wielkości oprogramowania a obecnie nikt nie wie co usunąć z oprogramowania aby się zmieściło w pamięci. W niektórych dziedzinach zachowują się (FCA) jak laicy i abnegaci - przykre to ale prawdziwe. To jest tak jak z przednimi fotelami, odsunięte max do tyłu powinny zapewnić komfort pasażerom siedzącym z tyłu a nie zgniatać im nóg. Tłumaczenie średniej wzrostu 175-180 do mnie nie przemawia(sam mam więcej).

  7. #1037
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Ten komfort pomijam, bo teraz mam micheliny pilot sport 4s i one też mają sztywne ściany ze względu na sportowy charakter. Najgorsza w rf była mega podsterowność i całkiem pokaźna nadsterowność. Całkowicie zabijało to robotę wykonaną nad właściwościami jezdnymi giulii. Na dobrej gumie jest jak inne, lepsze auto.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  8. #1038
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Ja zmieniłem fabryczne zimówki runflat Pirelli SottoZero3 225/40/19 i 255/35/19 z homo AR (okazały się wadliwe i Pirelli uznało reklamację) na Michały Alpin 4 w tym samym rozmiarze, ale nie runflat.

    Komfort nieco lepszy, ale trochę naiwnie liczyłem, że będzie znacznie lepszy. To chyba niestety niemożliwe na tak niskim profilu i jak się chce komfortu to raczej trzeba iść w 18".

    Prowadzenie trochę inne. RunFlat z racji sztywnych boków dawał bardzo ostre natychmiastowe reakcje na ruchy kierownicą, co było dość fajne.
    Na nie-runflat reakcja na skręt jest trochę mniej ostra i bardziej "miękka". Dla mnie to ok, komu innemu może brakować tej ostrości, która w Giulii w ogóle jest wybitna.
    Reasumując, na równej drodze runflat prowadził się może nawet ciut przyjemniej, na nierównej drodze wolę nie-runflat.

    Żadnych różnic w kwestii nadsterowności czy podsterowności (jak pisze kolega wyżej) czy w ogóle poziomu przyczepności nie zaobserwowałem.
    Inna sprawa, że Pilot Sport4s wybitną oponą jest i faktycznie można mieć wrażenie, że ma się nowy lepszy samochód, gdyby jeszcze nie była taka głośna...no ale coś za coś.

    Jak będzie kapeć jest pewne ryzyko lawety i się z tym liczę.
    Ale wypowiadali się tu też tacy, którzy przeżyli wybuch opony na autostradzie i nie chcą słyszeć o nie-RF. Co kto woli.

  9. #1039
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Czy ktos jeździł 18x8 z 235?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  10. #1040
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    NIe wiem ale ktoś (może Azalgo?) jeździ w zimie na 245/40R19 i z tego co pamiętam sobie chwalił. sam zastanawiam się zmieniać letnie na 235 przód i 265 tył a zostawić profil i bez RF.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory