Strona 121 z 168 PierwszyPierwszy ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,201 do 1,210 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #1201
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Na jakiej zasadzie są montowane opony w nowych Giuliach? To fabryka z jakiegoś zestawu daje losowe czy dealer?

  2. #1202
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxspeed198 Zobacz post
    Na jakiej zasadzie są montowane opony w nowych Giuliach? To fabryka z jakiegoś zestawu daje losowe czy dealer?
    A to auto do dilera przyjeżdża bez kół ?

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  3. #1203
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Hehe no nie bądź złośliwy. Może po prostu dealer podczas zamówienia ma pole manewru w tym temacie?
    Zastanawiam się bo przeglądając ten wątek zauważyłem, że nie wszyscy wyjeżdżają na takich samych.

  4. #1204
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Kontynuując wątek, który jest nieco powyżej... Co sądzicie na temat opon wielosezonowych w Giulii? Pytam, bo szczerze mówiąc będzie to mój pierwszy w życiu taki (2,0 200KM) samochód i wiele jest niewiadomych. Samochód, który odbiorę będzie miał zamontowane letnie opony Michelin Primacy 3. Nie chcę oszczędzać, nie o to chodzi, ale kieruje mną pewna wygoda - tylko pytanie czy warto?

  5. #1205
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bursz Zobacz post
    Kontynuując wątek, który jest nieco powyżej... Co sądzicie na temat opon wielosezonowych w Giulii? Pytam, bo szczerze mówiąc będzie to mój pierwszy w życiu taki (2,0 200KM) samochód i wiele jest niewiadomych. Samochód, który odbiorę będzie miał zamontowane letnie opony Michelin Primacy 3. Nie chcę oszczędzać, nie o to chodzi, ale kieruje mną pewna wygoda - tylko pytanie czy warto?
    kwestia tego jaki masz rozmiar/ rozmiary opon... jesli jezdzis na narty - to jednak lepiej miec typową zimę

  6. #1206
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Opony mam/będę miał Michelin Primacy 3 225/50R17. Na narty nie jeżdżę. Większość czasu samochód będzie użytkowany w mieście, raz na jakiś czas w trasie. Pytanie, czy przy takich zimach jakie mamy jest sens kupować opony zimowe, nie wyjeżdżając w żadne "ekstremalne miejsca".

  7. #1207
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Jeśli nie jeżdzisz szybko, agresywnie - spokojnie możesz wielosezon - szczególnie w 17 calach. Różnica w zachowaniu opon będzie - ale mało kto ma bezpośrednie porównanie. Akurat primacy 3 - są troche słabe na wodzie i często ząbkują, to jest szansa , że będziesz szybko zmieniał ..... widzę to po znajomych w innych autach. Dziwie mnie tez to ze primacy jest dość głośne w szerokosciach już 215 - ale ja generalnie nie jestem miłośnikiem opon typu primacy wolę sporty

  8. #1208
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    głupota kompletna montowanie wielozesonówek do tak mocnego aut-a proszenie sie o kłopoty- - sam mam okazje jeździć Giulia z wieloseozonymi pirelli i mimo ze to Q4 cały czas się ślizga a jak popada strach tym jechać. Naprawdę radzę się opamiętać- to nie corsa z szalonymi 60 koniami do której i tak bym kupił zimówki- sprawa prosta- komplet opon to mnie niż pierwsza stłuczka wielokrotnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bursz Zobacz post
    Opony mam/będę miał Michelin Primacy 3 225/50R17. Na narty nie jeżdżę. Większość czasu samochód będzie użytkowany w mieście, raz na jakiś czas w trasie. Pytanie, czy przy takich zimach jakie mamy jest sens kupować opony zimowe, nie wyjeżdżając w żadne "ekstremalne miejsca".
    zima to nie tylko góry- wystarczy 1 cm śniegu i będziesz w czarnej dupie, a innni kierowcy takiego janusza będą przeklinać bo przecież po ...uj zimóffki no nie?- padało może 2 razy i jeżdżę w mieście - ktoś kiedyś wymyślił taką debilna teorie i reszta to powiela- przepraszam za ton ale naprawdę trudno tu o logikę!

  9. #1209
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    głupota kompletna montowanie wielozesonówek do tak mocnego aut-a proszenie sie o kłopoty- - sam mam okazje jeździć Giulia z wieloseozonymi pirelli i mimo ze to Q4 cały czas się ślizga a jak popada strach tym jechać. Naprawdę radzę się opamiętać- to nie corsa z szalonymi 60 koniami do której i tak bym kupił zimówki- sprawa prosta- komplet opon to mnie niż pierwsza stłuczka wielokrotnie.

    - - - Updated - - -

    zima to nie tylko góry- wystarczy 1 cm śniegu i będziesz w czarnej dupie, a innni kierowcy takiego janusza będą przeklinać bo przecież po ...uj zimóffki no nie?- padało może 2 razy i jeżdżę w mieście - ktoś kiedyś wymyślił taką debilna teorie i reszta to powiela- przepraszam za ton ale naprawdę trudno tu o logikę!
    Mam wrażenie, że nigdy nie jeździłeś na wilosezonówkach nowej generacji. Jeśli nie będziesz w góry zimą jeździł to w zupełności wystarczą. Poczytajcie sobie testy topowych wielosezonowych opon np. Michelin CrossClimate, są dużo lepsze niż spora część letnich opon oraz opon zimowych.

    Nie róbmy też z 200 konnej Giulii jakiegoś potwora proszę Cię... w Stanach 90% Mustangów ponad 300 KM jeździ na wielosezonówkach a jest to auto nieporównywalnie trudniejsze do opanowania niż 200 konna Giulia gdzie masz wyważenie 50:50.

    Bierz spokojnie dobre wielosezonowe opony i będziesz zadowolony. A tak w ogóle to ile dni mieliśmy śnieg w centralnej Polsce ubiegłej zimy? Bo ja naliczyłem 3 dni.

  10. #1210
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    A tak w ogóle to ile dni mieliśmy śnieg w centralnej Polsce ubiegłej zimy? Bo ja naliczyłem 3 dni.
    Ale opony zimowe zakładamy nie tylko ze względu na śnieg ale i ujemną temperaturę a ta (szczególnie nad ranem i wieczorem) w naszej strefie klimatycznej zimą, puki co występuje dość często.

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory