Strona 123 z 168 PierwszyPierwszy ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,230 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #1221
    Użytkownik Świeżak Avatar konrad26
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    Giulia 2.0 RWD Visconti Green , były: Alfa 159 2.4 SW , Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2000r
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    śa opony Pitelli P7 Cinturato w wersji wielosezonowej- w USA mają takie AR Giulie
    -
    Ja mam te opony w G.Super R18 i są to letnie opony run flat.

  2. #1222
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Po co te wycieczki osobiste z "czytaniem" i to na dodatek "czasem"? Do tego napisane tak niechlujnie... można by oczekiwać trochę więcej.
    Nie wypisuję niczego dla żartów.
    1. Na lato mam opony letnie. Na zimę - zimowe. Taki układ jest optymalny, choć zim ostatnio w praktyce nie ma.
    2. Nigdy nie kupiłbym opon wielosezonowych, bo uważam, że w żadnych warunkach nie są dobrym wyborem. Zwłaszcza do dość mocnego auta.
    3. Jeżeli już miałbym się zdecydować na jeden komplet opon, to wybrałbym opony letnie i nie wyjeżdżał w warunkach śniegowych. Jest to do ogarnięcia, jeżeli jeździ się głównie po mieście, a rzadkie wyjazdy poza miasto można sobie dowolnie zaplanować. Ja takiego wyboru nie dokonałem (vide pkt 1) i nie dokonam, ale rozumiem, że są osoby, które nie chcą/nie mogą kupować dwóch kompletów opon. W czasie ostatniej zimy nie miałem w ogóle do czynienia z warunkami zimowymi na drodze. W gruncie rzeczy niepotrzebnie męczyłem się na zimówkach. I jeszcze jedno - nigdy nie jeździłem na zimówkach, które na suchym oraz mokrym asfalcie działają równie dobrze, jak opony letnie. Nawet przy niższych temperaturach. Nie mówię tu o śniegu, czy błocie pośniegowym, czyli warunkach śnieżno-zimowych. Zimówka zawsze bardziej pływa, daje gorsze wyczucie samochodu. Ma też mniejszą powierzchnię styku z nawierzchnią, w porównaniu do analogicznej opony letniej. Uprzedzając złośliwe komentarze - zawsze kupuję nowe opony premium (na zimę najwyższe modele Continental'a/Michelin'a) i korzystam z nich maksymalnie przez 4 sezony.
    Wszyscy patrzą przez pryzmat zimy jako śniegu - a tu chodzi głównie o temperatury i mokrą nawierzchnię- nie pisz mi proszę że np letni michelin ps 4 będzie np przy 3 -4 stopniach na mokrym równie dobrze hamował jak zimowa Conti TS 850 S bo opowiadasz bzdury - w takich temperaturach lenia jest niemal drewna z racji mieszkanki i nigdy nie będzie tak przyczepna jak np przy 15 czy 20 stopniach powyżej zera i odwrotnie będzie z zimówką
    i jeszcze jedno - im wyższa klasa opony letniej premium tym ma coraz gorsze właściwości wraz ze spadkiem temperatury- przykro ale fizyki nie oszukasz- inna mieszkanka gumowa.
    no i z tym pływaniem - zrób sobie prosty kiedyś zabieg- kup opony na takie same felgi w tym samym rozmiarze letnie i zimowe - ja tak miałem w giulietcie 225 40 R18 w modelach powyżej - w temperaturach dla nich przewidzianych ŻADNYCH różnic w prowadzeniu - owszem jak zmieniasz na wyższy profil i węższa opona a tak robi około 80% kierowców to oczywistym ze pływać lekko może ale z racji profilu i rozmazu a nie rodzaju gumy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał konrad26 Zobacz post
    -
    Ja mam te opony w G.Super R18 i są to letnie opony run flat.
    na boku pisze all season M+S? no to lepiej uważaj na mokrym ;-)

  3. #1223
    Użytkownik Świeżak Avatar konrad26
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    Giulia 2.0 RWD Visconti Green , były: Alfa 159 2.4 SW , Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2000r
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Wszyscy patrzą przez pryzmat zimy jako śniegu - a tu chodzi głównie o temperatury i mokrą nawierzchnię- nie pisz mi proszę że np letni michelin ps 4 będzie np przy 3 -4 stopniach na mokrym równie dobrze hamował jak zimowa Conti TS 850 S bo opowiadasz bzdury - w takich temperaturach lenia jest niemal drewna z racji mieszkanki i nigdy nie będzie tak przyczepna jak np przy 15 czy 20 stopniach powyżej zera i odwrotnie będzie z zimówką
    i jeszcze jedno - im wyższa klasa opony letniej premium tym ma coraz gorsze właściwości wraz ze spadkiem temperatury- przykro ale fizyki nie oszukasz- inna mieszkanka gumowa.
    no i z tym pływaniem - zrób sobie prosty kiedyś zabieg- kup opony na takie same felgi w tym samym rozmiarze letnie i zimowe - ja tak miałem w giulietcie 225 40 R18 w modelach powyżej - w temperaturach dla nich przewidzianych ŻADNYCH różnic w prowadzeniu - owszem jak zmieniasz na wyższy profil i węższa opona a tak robi około 80% kierowców to oczywistym ze pływać lekko może ale z racji profilu i rozmazu a nie rodzaju gumy.

    - - - Updated - - -


    na boku pisze all season M+S? no to lepiej uważaj na mokrym ;-)
    No właśnie nie ma tam żadnego all sezon M+S, a piszę to bo jestem zdecydowanym zwolennikiem opon zimowych... Przy zamawianiu auta te opony były jako opcja z dopłatą do opon "klasy C letnich".
    Ostatnio edytowane przez konrad26 ; 05-10-2020 o 09:59

  4. #1224
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Przecież wyraźnie napisałem powyżej iż pirelli P7 występuje tez w wersji wielosezonowej wiec nie wiem o co Ci chodzi? Przeczytaj o co foumowicz pytał i jakie ma opony bo chyba nie doczytałeś. Owszem P7 występuje w wersji letniej ale tez wielosezonowej -np na rynek USA i są auta które takie opony mają - np Giulie z rynku amerykańskiego.

  5. #1225
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Wszyscy patrzą przez pryzmat zimy jako śniegu - a tu chodzi głównie o temperatury i mokrą nawierzchnię- nie pisz mi proszę że np letni michelin ps 4 będzie np przy 3 -4 stopniach na mokrym równie dobrze hamował jak zimowa Conti TS 850 S bo opowiadasz bzdury - w takich temperaturach lenia jest niemal drewna z racji mieszkanki i nigdy nie będzie tak przyczepna jak np przy 15 czy 20 stopniach powyżej zera i odwrotnie będzie z zimówką
    i jeszcze jedno - im wyższa klasa opony letniej premium tym ma coraz gorsze właściwości wraz ze spadkiem temperatury- przykro ale fizyki nie oszukasz- inna mieszkanka gumowa.
    Bez przesady z tym niemal drewnem. Te magiczne 7 st. C to jest zwykły chwyt marketingowy. Owszem opony zimowe są coraz lepsze, a opony letnie (z racji mieszanki) nie są aż tak wydajne przy niskich temperaturach, jak przy temperaturach wysokich, nie oznacza to jednak, że na suchym, czy mokrym asfalcie zimówki dają choć w przybliżeniu tak dobre wyczucie samochodu, jak opony letnie. Niezależnie od temperatury. Oczywiście im zimniej, tym różnice będą mniejsze.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    no i z tym pływaniem - zrób sobie prosty kiedyś zabieg- kup opony na takie same felgi w tym samym rozmiarze letnie i zimowe - ja tak miałem w giulietcie 225 40 R18 w modelach powyżej - w temperaturach dla nich przewidzianych ŻADNYCH różnic w prowadzeniu
    Nie rozumiem, dlaczego po raz kolejny zakładasz coś na moją niekorzyść? Powinieneś wiedzieć, że z błędnych założeń wyciągniesz błędne wnioski. Giulia to moje pierwsze auto, w którym mam różny profil na zimę i lato. Dotychczas rozmiar opony był taki sam zarówno na lato, jak i na zimę. Opona zimowa pływa i nie daje precyzji powadzenia. Im cieplej, tym bardziej jest to odczuwalne i niebezpieczne. Lamelki robią swoje (robotę na śniegu). Nie rozumiem, jak można tego nie czuć... i twierdzić, że nie ma różnicy.

  6. #1226
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Wiesz dla mnie dyskusja jest bez sensu skoro chcesz przeczyć oczywistym prawom fizyki (przy okazji lekko ośmieszając się) - to raz a dwa - w kwestii "pływania" przecież wiadomym jest, iż z racji miękkiej mieszkanki im cieplej tym opona zimowa będzie miała gorsze właściwości trakcyjne - tego nie musisz udowadniać i w tym wszystkim zapomniałeś że ta sama zasada będzie działała w drugą stronę na niekorzyść opony letniej.
    To widać wyraźnie jak w letniej oponie mieszanka gumowa robi się niemal betonowa w temperaturach poniżej 7 stopni. Wiele osób bieżnik - bieżnik owszem i jego głębokość i rzeźba ale przede wszystkim mieszanka gumowa - tu jest klucz.
    Popatrz sobie na testy opon bieżnikowanych które mają identyczne bieżniki jak opony marek premium i co.. i jajco - szajs z racji złej mieszanki gumowej.
    Dlatego tak ciężko jest też zrobić dobrą wielozezonówkę ponieważ musi ona być kompromisem - mieć właściwości opony letniej i zimowej i jak wiadomo - tak się nie da. Zawsze te opony są gorsze zarówno od opon zimowych i letnich.
    Wiesz - tak na koniec - ja już nie raz widziałem takich kombinatorów - po co mi zimowe opony - przeczcież nie pada a jak spadnie śnieg albo zrobi sie ślisko to nie jadę - potem takich maruderów zastaje w naszym klimacie śnieg śliska nawierzchnia i nie są w stanie ruszyć- ten cyrk powtarza się niemal co sezon.
    Ja juz próbowałem jazdy na letnich Michelin Pilot sport 4 w Giulietcie w oczekiwaniu na zimówki - 120 konny "szatan" przy temp bliskich zera ciągle gubił trakcje.
    tyle ode mnie.
    peace ;-)

  7. #1227
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Kurcze ja mam doświadczenia, ze letnia opona w niskiej temperaturze ma bardzo słaba trakcje. Dla tego nie zgadzam się z tym, ze to chwyt marketingowy. Mieszanka jest inna i ja to czuje na drodze. Michelin Ps4s na kumpla m3 jest super i klei naprawdę dobrze. Jednak jak spadło ostatnio poniżej 10st to mówi dramat. Trakcji na 3 złapać nie może. Wiec daleki jestem o wysuwania tez o chwycie marketingowym.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #1228
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Pewnie w "magicznych" 7 stopniach różnie może być, tzn. zależnie od modelu na suchym czy mokrym lepsza może być zarówno letnia jak i zimowa.
    Ale poniżej zera, szczególnie przy mokrej nawierzchni, to moje doświadczenie z letnimi UHP (PS4, Pilot Supersport) jest takie, że drewno to dla nich dobre określenie.
    Nie do tego zostały zaprojektowane.
    W Giulii akurat mam zimówki (Michał Alpin) w tym samym rozmiarze co lato (225/40/19, 255/35/19) czyli niskie i szerokie.
    Poniżej zera prowadzą się i hamują dużo lepiej niż letnie, również na suchym asfalcie.
    Nie ma mowy o żadnym podwijaniu się, czy "pływaniu".
    A na mokrym to jest po prostu przepaść na korzyść zimówek. Tam gdzie letnie UHP tracą przyczepność i to w dość gwałtowny, nieprzyjemny sposób, zimówka trzyma jak głupia, a nawet jak się ją doprowadzi do granicy, to "feeling" jest o wiele lepszy.

  9. #1229
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    W zasadzie to nie sądziłem, że rozpętam taką dyskusję Jakie zimowe opony polecacie w takim razie?

  10. #1230
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja miałem continental ts830, gy ug 9 i obie były super. Miałem tez infiniti (dostałem z autem) lipa straszna. Z tańszych kleber kristalp hp3 dobre. Teraz kupiłem Nokian wr a4. Miałem z linę suv w infiniti i były spoko wiec z zimowymi tez spróbuje. Wybór asymetrycznego bieżnika celowy do warunków w jakich użytkuje auto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory