Strona 124 z 168 PierwszyPierwszy ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,231 do 1,240 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #1231
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio Veloce 210km MY2020
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dwa słowa o mieszankach gumowych (dotyczy nie tylko opon).

    Każdy rodzaj gum ma swój punkt szklenia, moment, w której guma z formy wiskotycznej (elastycznej ulegającej deformacji) przechodzi w formę szklaną (twardą i nieelastyczną). W przypadku mieszanek zimowych punkt ten jest przesunięty poniżej zera, w przypadku opon letnich jest w okolicach 5-10 stopni. W przypadku opon wielosezonwych jest pośrodku tych wartości.

    Guma pracuje jedynie w ograniczonej skali temperatur. Jeśli coś przesuniemy poniżej zera to pogorszymy jej właściwości w wyższych temperaturach (zbyt elastyczna, "podwija się", łatwo się rwie).

    Optymalna praca oznacza, na tyle elastyczna aby dopasowywała się do asfaltu i na tyle sztywna, aby to dopasowanie nie powodowało jej uszkodzenia.

    Im bardziej mieszanka ustawiona na osiągi tym mniejsze spektrum temperatur (np. letnie opony rajdowe wykorzystują 3 twardości mieszanki, najwyższa pracuje optymalnie w zakresie 80-100 stopni, najniższa 20-40). Z tego powodu opony letnie o charakterystyce sportowej, szybciej tracą swoje właściwości w niższych temperaturach, o czym pisaliście wcześniej.

    Zależności czysto fizyczne i nie do przeskoczenia. Albo idziemy w specjalizacje albo w kompromis tracąc część osiągów. To już jest decyzja każdego z Was.

    Przykład z życia. kilka dni temu, Stelvio, 20", opony letnie sportowe, 5 stopni, ul. Sanguszki w Warszawie (śliski asfalt, dwa zakręty prawy i lewy, pod górkę, drugi zakręt pochylony na zewnątrz), niedziela rano, wilgotna nawierzchnia. Tył uciekał na pierwszym zakręcie, drugi zakręt podsterowny. 10 stopni wyżej tego efektu nie było.

  2. #1232
    Użytkownik Świeżak Avatar Julka18Q4
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia TI Sport Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    głupota kompletna montowanie wielozesonówek do tak mocnego aut-a proszenie sie o kłopoty- - sam mam okazje jeździć Giulia z wieloseozonymi pirelli i mimo ze to Q4 cały czas się ślizga a jak popada strach tym jechać. Naprawdę radzę się opamiętać- to nie corsa z szalonymi 60 koniami do której i tak bym kupił zimówki- sprawa prosta- komplet opon to mnie niż pierwsza stłuczka wielokrotnie.!
    Mam kanadyjska Q4 na pirelli all season i w trybie pilnym muszę kupić zimówki a w ogóle się zastanawiam czy ich w pip nie wywalić i kupić dwóch nowych kompletów. O ile na suchej nawierzchni się trzyma to przy mokrej to jest jakaś porażka, jadąc 50/h boje się o swoje życie a co dopiero jakbym uruchomiła cała moc! Polecisz coś dobrego na zimę?

  3. #1233
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    takie same wrażenia ma kumpel w Giulli na tych wielosezonówkach- naprawdę poroniony pomysł w tak mocnych autach.
    ja od lat używam na zimę tylko Conti z serii TS- bardzo dobre opony - ciche nie ścierają się no i super trzymają- owszem w ostatnim sezonie miałem w stelvio Pirelli Scorpion Winter i.. po 15 tkm zostało 2,8 mm.

  4. #1234
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julka18Q4 Zobacz post
    Mam kanadyjska Q4 na pirelli all season i w trybie pilnym muszę kupić zimówki a w ogóle się zastanawiam czy ich w pip nie wywalić i kupić dwóch nowych kompletów. O ile na suchej nawierzchni się trzyma to przy mokrej to jest jakaś porażka, jadąc 50/h boje się o swoje życie a co dopiero jakbym uruchomiła cała moc! Polecisz coś dobrego na zimę?
    Dzisiaj przy rozmowie telefonicznej zapytałaś mnie o to jakie mam opony i co bym polecił. może tak bez przekonania większego odpowiedziałem mam GoodYear UG Performance Gen1 (225/45R18) i są OK. W sumie to im nic nie mogę zarzucić, tak po chwili zastanowienia to brak większego optymizmu wynika tylko z wyglądu w porównaniu do kompletu 19" letniego z szerszym tyłem. W sumie to jeżdżę dynamicznie i nie narzekam na nie na mieście. I tak na wyjazdy na Magurkę WIlkowicką (trasy narciarstwa biegowego na które załatwiam sobie zezwolenie na wjazd - takie 3.5km i 400mm różnicy wznieśień, biała droga) zakładam łańcuchy już na dole bo nie chcę ryzykować że zrobię krzywdę jakiemuś turyście (droga to też szlak).
    A to że Giulia lubi rzucić tyłkiem, cóż, auto z pazurem i mimo Q4 jednak tylnym napędem domyślnym.

    o oponach w każdym razie rozmawiaj najlepiej z kolega [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] - doradzi i na pewno zrobi dla Ciebie jakąś dobrą ofertę
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1235
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Mam wrażenie, że nigdy nie jeździłeś na wilosezonówkach nowej generacji. Jeśli nie będziesz w góry zimą jeździł to w zupełności wystarczą. Poczytajcie sobie testy topowych wielosezonowych opon np. Michelin CrossClimate, są dużo lepsze niż spora część letnich opon oraz opon zimowych.

    Nie róbmy też z 200 konnej Giulii jakiegoś potwora proszę Cię... w Stanach 90% Mustangów ponad 300 KM jeździ na wielosezonówkach a jest to auto nieporównywalnie trudniejsze do opanowania niż 200 konna Giulia gdzie masz wyważenie 50:50.

    Bierz spokojnie dobre wielosezonowe opony i będziesz zadowolony. A tak w ogóle to ile dni mieliśmy śnieg w centralnej Polsce ubiegłej zimy? Bo ja naliczyłem 3 dni.
    Sam zamawiam niedługo to swojej Giulii Veloce Michelin Crossclimate +, moje przebiegi to 10 tysięcy rocznie, auto stoi w garażu podziemnym, 80% jazdy to duże miasto. Zobaczymy, co będzie, najwyżej sprzeda się je na olx

  6. #1236
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post

    Sam zamawiam niedługo to swojej Giulii Veloce Michelin Crossclimate +, moje przebiegi to 10 tysięcy rocznie, auto stoi w garażu podziemnym, 80% jazdy to duże miasto. Zobaczymy, co będzie, najwyżej sprzeda się je na olx
    i moim zdaniem na 75% tak będzie...

  7. #1237
    Użytkownik Świeżak Avatar Julka18Q4
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia TI Sport Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dzisiaj przy rozmowie telefonicznej zapytałaś mnie o to jakie mam opony i co bym polecił. może tak bez przekonania większego odpowiedziałem mam GoodYear UG Performance Gen1 (225/45R18) i są OK. W sumie to im nic nie mogę zarzucić, tak po chwili zastanowienia to brak większego optymizmu wynika tylko z wyglądu w porównaniu do kompletu 19" letniego z szerszym tyłem. W sumie to jeżdżę dynamicznie i nie narzekam na nie na mieście. I tak na wyjazdy na Magurkę WIlkowicką (trasy narciarstwa biegowego na które załatwiam sobie zezwolenie na wjazd - takie 3.5km i 400mm różnicy wznieśień, biała droga) zakładam łańcuchy już na dole bo nie chcę ryzykować że zrobię krzywdę jakiemuś turyście (droga to też szlak).
    A to że Giulia lubi rzucić tyłkiem, cóż, auto z pazurem i mimo Q4 jednak tylnym napędem domyślnym.

    o oponach w każdym razie rozmawiaj najlepiej z kolega [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] - doradzi i na pewno zrobi dla Ciebie jakąś dobrą ofertę
    Dzięki [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] na Ciebie zawsze można liczyć, natomiast częściowo przekonuje mnie też to co napisał [MENTION=71743]sailor_p[/MENTION].
    Poobserwuje ją jeszcze na wszystkich DNA, może to faktycznie kwestia tylnego napędu i kiedy się uruchamia.

  8. #1238
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julka18Q4 Zobacz post
    Poobserwuje ją jeszcze na wszystkich DNA, może to faktycznie kwestia tylnego napędu i kiedy się uruchamia.
    Tylny to się uruchamia raczej zawsze

  9. #1239
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    24

    Domyślnie

    jaki rozmiar zima proponujecie do qiulii q. Na oponeo podają przód i tył taki sam 245/35/19. Na stronach producentów, rożnie ale przeważnie przód 245/35/19 a tył 245 lub 265

  10. #1240
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_77 Zobacz post
    jaki rozmiar zima proponujecie do qiulii q. Na oponeo podają przód i tył taki sam 245/35/19. Na stronach producentów, rożnie ale przeważnie przód 245/35/19 a tył 245 lub 265
    w zimie szerzej nie zawsze znaczy lepiej. Jeśli w twojej okolicy nie ma prawie śniegu/lodu na drogach to można iść w szerokość. Na wschodzie i blisko gór trzeba też patrzeć na nacisk, żeby czasem się wykopać, a intensywniej kopią węższe. I równe - bo tylnym napędem jedziesz po śladzie.

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory