Strona 136 z 168 PierwszyPierwszy ... 3686126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,351 do 1,360 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #1351
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Hamburg
    Auto
    Giulia 2.o RWD
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    3. 8,5" na oponę 225? Słaby pomysł
    Moze slaby pomysl ale sa dopuszczone od 225 do 255mm na felge 8,5".

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    4. Tył RFT, przód zwykłe? Słaby pomysł
    ja bym zrezygnowal z opon RFT; sa drogie, mniej komfortowe, itd. ...

  2. #1352
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    na felge 8.5" optymalna opona to 235-245, 225 i 255 to sa rozmiary graniczne i lepiej ich unikac. Jak juz kolega kupil opony 255 to imo powinien juz isc zgodnie z rozmiarami ori - tj. opona/felga 225/8 przod i 255/9 tyl. Pomijam fakt ze runflaty to raczej slaby wybor, ciezkie, malo komfortowe, drozsze itd. a z zalety run flat skorzystasz moze jak bedziesz mial pecha raz na ruski rok..

    druga sprawa ze te felgi co sobie wybrales ladnie wygladaja co najwyzej na zdjeciu, w rozmiarze 18" skrecana felga, czarna z polerowanym rantem bedzie delikatnie mowiac srednio wygladac, do tego samochodu tylko proste wzory nadajace lekkosci a nie takie pancerniaki jak do G klasy Takie felgi wygladaja jako tako przy odpowiednim samochodzie i rozmiarze 20+

    oczywiscie gusta sa rozne, wiec zrobisz jak chcesz

  3. #1353
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Wiem że kolega się zna ale zawsze tak musi być ?

    to również dotyczy pierwszego pytania owszem slaby pomysł ale akceptowalny rozmiarowo

    6.0 – 8.5 , 225 mm
    8.5 – 10.0, 255 mm
    No generalnie zawsze, może w 1% samochodów znajdziesz 2 szerokości opon na 1 szerokości felg, ale nie przy różnicy 3 cm w szerk. opon.
    W teorii akceptowalne, ale w praktyce to tak jakbyś parkował 5 metrowy samochód w 5,01 m garażu - wszystko można ale ucierpi opona, felga (łatwo uszkodzić), zachowanie samochodu.... bezpieczeństwo.
    Poczytaj ile osób narzeka na fabryczne 225 na feldze 8" (wygląd i uszkodzenia felg), a co dopiero na 8,5"..

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Waldek1750 Zobacz post
    Moze slaby pomysl ale sa dopuszczone od 225 do 255mm na felge 8,5".
    Komentarz powyżej..

  4. #1354
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldek1750 Zobacz post
    Moze slaby pomysl ale sa dopuszczone od 225 do 255mm na felge 8,5".
    ja bym proponował zacząć od zerknięcia do instrukcji obsługi na jakie rozmiary opon Giulia ma homologacje aby potem nie było płaczu np przy jakiejś kolizji etc - ostatnio bardzo się tego czepiają

  5. #1355
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Urban legend z tym czepianiem się opon o rozmiarze innym niż w instrukcji.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  6. #1356
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Hamburg
    Auto
    Giulia 2.o RWD
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja bym proponował zacząć od zerknięcia do instrukcji obsługi na jakie rozmiary opon Giulia ma homologacje
    kurcze ale mnie zirytowales

    Giulia 200hp 07/18, ue
    W dowodzie rej. mam wpisane 225/45 18" i 255/40 18"
    W coc jest podana szerokosc felg przod 8 i tyl na 9,0 cali.

    Na 4x 8,5" dalo by sie (w niemczech) wpisac w papiery na obydwa wymiary opon. W UE wystarcza papiery dodatkowe producenta felg.

  7. #1357
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Panowie potrzebuje porady. Na lato planuję założyć nowe buty mojej Giulii, chcę uciec od runflantów. Czy dobrym pomysłem będzie zamiast 255/35R19 na tył, dać 245/40R19, żeby zyskać na komforcie?
    Po tym pytaniu kolegi już sporo osób się wypowiedziało, ale jako że miałem szansę pojeździć na 5 różnych zestawach opon w Veloce i trochę się na ten temat podoktoryzować, to dodam coś od siebie.
    Rożne są gusta i potrzeby. Niektórzy uważają, że seryjne 225/40/19 i 255/35/19 RF są ok, a wg mnie to drewno, które się do niczego nie nadaje poza gładką autostradą. Szczególnie dotyczy to letnich Pirelli, zimowe są nieco lepsze, ale niewiele.
    W pierwszej kolejności kupiłem zatem rok temu zimówki Michelina w tym samym rozmiarze, ale bez RF. Owszem, jest lepiej pod względem komfortu i stabilności na nieco gorszej nawierzchni, ale dla mnie to jeszcze nie było to czego oczekiwałem.

    Jeśli zależy Ci na odczuwalnie lepszym komforcie, to najprościej założyć osiemnastki 225/45/18 i 255/40/18 bez RF.
    Oczywiście trzeba pamiętać, że zawieszenie Giulii jest zestrojone pod twardsze opony, więc żeby to skompensować warto zastosować dobrej klasy opony "sportowe", które nie maja tak sztywnych ścianek jak RF, ale nadal dość sztywne.

    Natomiast jeśli się chce wyższego komfortu i pozostania na 19, to już większe kompromisy się zaczynają:
    4 x 245/40/19 chyba ktoś tu używał i to brzmi jeszcze dość sensownie. Obwód koła rośnie o ok.2,4%, więc o tyle przekłamuje licznik (a raczej zaczyna pokazywać realnie). Auta to raczej nie zamula przy 8 biegach, chociaż i masa koła i obwód jednak są nieco większe. Ale tu idealnie byłoby mieć 4 takie same felgi 8,5, a zapewne masz 2x8 i 2x9. Nie wiem też czy chciałbym mieć 245 z przodu na deszczu w relatywnie lekkim aucie (aquaplaning).
    225/45/19 i 255/40/19 - tutaj szczególnie tył robi się już naprawdę duży (prawie 4% wzrost obwodu względem serii), więc moim zdaniem przesada.
    225/45/19 i 245/40/19 - zgniły kompromis. Teoretycznie nie zgadzają się obwody o 0,9% (kwestia Q4), ale w rzeczywistości się zgadzają, bo szersza opona ugina się mniej przy podobnym ciśnieniu niż węższa. Zejścia o 1 cm względem 255 nie ma się co bać, skoro producent dopuszcza też 4x225.

    Komfort na tym ostatnim zestawie jest lepszy niż na seryjnym rozmiarze bez RF, a prowadzenie nadal ok, na dobrych oponach (np.PilotSport 4S).
    Tzn na idealnie gładkiej drodze prowadzenie być może minimalnie cierpi, ale na gorszych drogach jest bez porównania lepsze niż na tych niskich drewnianych runflatach.
    Prześwit rośnie o niecały 1cm względem serii (dla jednych to wada, dla innych zaleta), licznik pokazuje prędkość rzeczywistą albo 1 km mniej niż GPS.
    W przypadku np. awarii napędu mogą być problemy z gwarancją, bo rozmiary inne niż producent zaleca (niektórzy też twierdzą że w razie wypadku mogą być problemy z ubezpieczeniem - nie wiem czy to prawda).

    Reasumując, jak się chce komfortu to najlepiej zejść do 18stek. W przypadku 19 trzeba mieć świadomość różnych konsekwencji.

  8. #1358
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Po tym pytaniu kolegi już sporo osób się wypowiedziało, ale jako że miałem szansę pojeździć na 5 różnych zestawach opon w Veloce i trochę się na ten temat podoktoryzować, to dodam coś od siebie.
    Rożne są gusta i potrzeby. Niektórzy uważają, że seryjne 225/40/19 i 255/35/19 RF są ok, a wg mnie to drewno, które się do niczego nie nadaje poza gładką autostradą. Szczególnie dotyczy to letnich Pirelli, zimowe są nieco lepsze, ale niewiele.
    W pierwszej kolejności kupiłem zatem rok temu zimówki Michelina w tym samym rozmiarze, ale bez RF. Owszem, jest lepiej pod względem komfortu i stabilności na nieco gorszej nawierzchni, ale dla mnie to jeszcze nie było to czego oczekiwałem.

    Jeśli zależy Ci na odczuwalnie lepszym komforcie, to najprościej założyć osiemnastki 225/45/18 i 255/40/18 bez RF.
    Oczywiście trzeba pamiętać, że zawieszenie Giulii jest zestrojone pod twardsze opony, więc żeby to skompensować warto zastosować dobrej klasy opony "sportowe", które nie maja tak sztywnych ścianek jak RF, ale nadal dość sztywne.

    Natomiast jeśli się chce wyższego komfortu i pozostania na 19, to już większe kompromisy się zaczynają:
    4 x 245/40/19 chyba ktoś tu używał i to brzmi jeszcze dość sensownie. Obwód koła rośnie o ok.2,4%, więc o tyle przekłamuje licznik (a raczej zaczyna pokazywać realnie). Auta to raczej nie zamula przy 8 biegach, chociaż i masa koła i obwód jednak są nieco większe. Ale tu idealnie byłoby mieć 4 takie same felgi 8,5, a zapewne masz 2x8 i 2x9. Nie wiem też czy chciałbym mieć 245 z przodu na deszczu w relatywnie lekkim aucie (aquaplaning).
    225/45/19 i 255/40/19 - tutaj szczególnie tył robi się już naprawdę duży (prawie 4% wzrost obwodu względem serii), więc moim zdaniem przesada.
    225/45/19 i 245/40/19 - zgniły kompromis. Teoretycznie nie zgadzają się obwody o 0,9% (kwestia Q4), ale w rzeczywistości się zgadzają, bo szersza opona ugina się mniej przy podobnym ciśnieniu niż węższa. Zejścia o 1 cm względem 255 nie ma się co bać, skoro producent dopuszcza też 4x225.

    Komfort na tym ostatnim zestawie jest lepszy niż na seryjnym rozmiarze bez RF, a prowadzenie nadal ok, na dobrych oponach (np.PilotSport 4S).
    Tzn na idealnie gładkiej drodze prowadzenie być może minimalnie cierpi, ale na gorszych drogach jest bez porównania lepsze niż na tych niskich drewnianych runflatach.
    Prześwit rośnie o niecały 1cm względem serii (dla jednych to wada, dla innych zaleta), licznik pokazuje prędkość rzeczywistą albo 1 km mniej niż GPS.
    W przypadku np. awarii napędu mogą być problemy z gwarancją, bo rozmiary inne niż producent zaleca (niektórzy też twierdzą że w razie wypadku mogą być problemy z ubezpieczeniem - nie wiem czy to prawda).

    Reasumując, jak się chce komfortu to najlepiej zejść do 18stek. W przypadku 19 trzeba mieć świadomość różnych konsekwencji.
    Zgadzam się z kolegą, optymalnym kompromisem pod każdym względem są koła 18 w konfiguracji 225/255! Mamy tu i fajny wygląd auta i homologację i komfort i bezpieczeństwo
    Świetny elaborat!

  9. #1359
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    225/45/19 i 245/40/19 - zgniły kompromis. Teoretycznie nie zgadzają się obwody o 0,9% (kwestia Q4), ale w rzeczywistości się zgadzają, bo szersza opona ugina się mniej przy podobnym ciśnieniu niż węższa. Zejścia o 1 cm względem 255 nie ma się co bać, skoro producent dopuszcza też 4x225.
    Wyperswadowano mi pomysł z tym rozmiarem. Mam Już zamówione gumy letnie w rozm. oryginalnym nie RFT. Jak nadal nie bedzie mi pasowało z komfortem na 19" mam zimówki na telefonach 18"- założę na nie letnie.
    Przy okazji stary kpl opon bridgestone potenza RFT bieżnik 3-5mm za grosze do upłynnienia.

  10. #1360
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    no dobra to ja z pytaniem- Giulia veloce AWD i kola z Q w rozmiarze przewidzianym dla Q- może być?

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory