Strona 137 z 168 PierwszyPierwszy ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,361 do 1,370 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #1361
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Wejść pewnie wejdzie (nie sprawdzałem). Obwody niemal identyczne, zresztą nawet minimalnie mniejsze niż w serii Veloce.
    Ale poza tym to chyba pod każdym względem bez sensu i przerost formy nad treścią dla 280KM i AWD, skoro zestaw jest dla RWD 510KM.
    Poprawisz hamowanie i prowadzenie na idealnie gładkim suchym asfalcie, a pod każdym innym względem pogorszysz (masa, przyspieszenie, komfort, aquaplaning, prowadzenie na mniej równym czy śliskim).
    Trakcji nie poprawisz, bo już seryjnie jest w 100% wystarczająca dzięki AWD.
    Jak dla mnie już seryjne 19 225/255 są dla Veloce trochę za wielkie, za ciężkie i za niskie (ale za to są piękne :-) ), ale w tym zakresie pewnie zdania są podzielone.

  2. #1362
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Jak dla mnie już seryjne 19 225/255 są dla Veloce trochę za wielkie, za ciężkie i za niskie (ale za to są piękne :-) ), ale w tym zakresie pewnie zdania są podzielone.
    Ja mam 225/40 i 295/30 na 19stkach. Jest bardzo dobrze zarówno pod względem trakcji jak i osiągów. Z wyglądu skręca karki.

  3. #1363
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Opisz wrażenia jak pojawi się zima. Bardzo poważnie rozważałem te opony. Trafiły się okazyjnie Nokian wra4 i je wziąłem. Wrażenia narazie bez zimy bardzo dobre. Ciche, dobre na suchym. Choć po przesiadce z 19 michelin ps4 na 17 Nokian trochę ponton się zrobił Co do michelin ps4 po 15 tys km nadal bieżnika maja sporo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pojawiła się w końcu prawdziwie zimowa aura, więc warunki są odpowiednie, by sprawdzić opony w otoczeniu, dla którego zostały zaprojektowane. Cóż, Vredestein Wintrac Pro świetnie zdaje ten test i dalej zachwyca. Bardzo dobrze radzi sobie z błotem śniegowym, które zdaje się nie robić na nim większego wrażenia - czy to podczas zmiany pasa ruchu czy jazdy po łuku auto dalej prowadzi się jak po szynach i nawet jeżeli wyczuwa się czy słyszy lekki opór jaki stawia przeszkoda, to auto i tak zachowuje precyzję oraz pewność prowadzenia. Hamowanie też lepsze niż można byłoby się spodziewać, bez przykrych niespodzianek. Generalnie na błocie śniegowym Wintrac zachowuje się lepiej niż montowana fabrycznie Pirelli P7 w letnich deszczowych warunkach! Jeżeli zaś chodzi o kopny śnieg, to tyłek potrafi lekko zatańczyć, ale bardzo łatwo na tych oponach auto wyczuć, więc nawet w takich warunkach można poczuć się bezpiecznie za kierownicą. Giulia na Wintrac Pro prowadzi się o wiele lepiej niż 159 niegdyś na Nokianach. Polecam!

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 16-01-2021 o 19:24

  4. #1364
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Pojawiła się w końcu prawdziwie zimowa aura, więc warunki są odpowiednie, by sprawdzić opony w otoczeniu, dla którego zostały zaprojektowane. Cóż, Vredestein Wintrac Pro świetnie zdaje ten test i dalej zachwyca. Bardzo dobrze radzi sobie z błotem śniegowym, które zdaje się nie robić na nim większego wrażenia - czy to podczas zmiany pasa ruchu czy jazdy po łuku auto dalej prowadzi się jak po szynach i nawet jeżeli wyczuwa się czy słyszy lekki opór jaki stawia przeszkoda, to auto i tak zachowuje precyzję oraz pewność prowadzenia. Hamowanie też lepsze niż można byłoby się spodziewać, bez przykrych niespodzianek. Generalnie na błocie śniegowym Wintrac zachowuje się lepiej niż montowana fabrycznie Pirelli P7 w letnich deszczowych warunkach! Jeżeli zaś chodzi o kopny śnieg, to tyłek potrafi lekko zatańczyć, ale bardzo łatwo na tych oponach auto wyczuć, więc nawet w takich warunkach można poczuć się bezpiecznie za kierownicą. Giulia na Wintrac Pro prowadzi się o wiele lepiej niż 159 niegdyś na Nokianach. Polecam!

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    mam wintarac pro w 18 calach 225/45 r18 na obu osiach i po przebiegu ok 20tys km - już na śniegu nie ma rewelki. mimo ze bieznik cirka 6mm

  5. #1365
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Zastanawialo mnie, ze te opony maja swietne parametry przy bardzo atrakcyjnej cenie. Czyli diabel moze tkwic w ich trwalosci.

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  6. #1366
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Zastanawialo mnie, ze te opony maja swietne parametry przy bardzo atrakcyjnej cenie. Czyli diabel moze tkwic w ich trwalosci.

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    W punkt, nie pamiętam teraz wartości, ale indeks Rolling resistance miały bardzo wysoki, ścieralność wysoka /trwałość/ ale za to ma dobre wyniki przyczepności , hamowania itd. Spalanie raczej wzrośnie

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  7. #1367
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja Nokian WRA4 też moge polecić. W obecnych warunkach nie mam do nich zastrzeżen (bardziej do lekkiego auta rwd bez możliwości wyłaczenia ESP, jako moje szóste auto RWD niestety giulia w zimie jezdzi najgożej bez możliwości wyłaczenia tych kagańców), najlepiej sprawdzaja się na trasach przelotowych. Sa ciche, pewne i spalanie wzgledem letnich 19 Michelin PS4 mam - 0.5l! PEwnie też w tym zasługa mniej dynamicznej jazdy w warunkach zimowych.
    Żona ma WRA3 i mam wrażenie, że w kopnym śniegu sa jednak lepsze niż WR4.

  8. #1368
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Panowie pytanko
    Ktoś kupował do giuli te felgi?
    https://allegro.pl/oferta/felgi-18-5...ource=facebook

  9. #1369
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    Panowie pytanko
    Ktoś kupował do giuli te felgi?
    https://allegro.pl/oferta/felgi-18-5...ource=facebook
    Na priv już Ci odpisałem, to tylko tutaj odpowiem na Twoje pytanie..
    Nr 1,2,19 - to są te same felgi - poprzeglądaj temat, bo bardzo dużo forumowiczów je pozakładało https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2212785

  10. #1370
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    4

    Domyślnie

    Czy któreś z letnich opon Pirelli w rozmiarze 225/45/R18 wyróżniają się na tle pozostałych i możecie je polecić (mam dostęp do opon Pirelli w cenach niższych niż internetowe, stąd pytanie o Pirelli)? Czytając komentarze na forum, ze względu na komfort skłaniam się raczej ku oponom bez rf.

    Jak z dopasowaniem tych opon do felg 8x18? Czy pod tym względem warto rozważyć jakiś nietypowy rozmiar opony (235/45/R18?)?

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory