Strona 5 z 143 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1425

Temat: Android Auto

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Koledzy, może dziwaczne to co napiszę ale we Włoszech pokazuje korki, w Niemczech też. To może coś jest nie tak w Polsce. TMC w Polsce nie działa, tak jak długo nie działał system 112. Może tu upatrywać problemu.
    Ja używam google codzinnie. Rocznie 40 tys naboijam. Raz mnie nie ostrzegla przed pozarem w tunelu w szwajcarii, ale na sZczescie mialem tez włączoną zwykłą w mercedesie, na codzień beznadziejną ale... TCM tam działa i zjechałem w ostatniej chwili. A droge tam zamknęli zaraz na 8 godz i ludzie tyle stali...
    Ale normalnie google wymiata, omija korki, w tym roku 7 tys po USA - tylko z google [emoji3].
    Nawet na codzień, po moim mieście zwykła jazda którą zawsze na czuja jako moejsxowy robisz , np przedszkole , trening, właczam i widzę że zrobiłbym błąd jadąc po swojemu. Wydaje się, że będzie z maps konkurencji tylko trudniej i trudniej, siła ilości urzadzeń raportujących android jest ogromna i przewaga rośnie...

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    Ja używam google codzinnie. Rocznie 40 tys naboijam. Raz mnie nie ostrzegla przed pozarem w tunelu w szwajcarii, ale na sZczescie mialem tez włączoną zwykłą w mercedesie, na codzień beznadziejną ale... TCM tam działa i zjechałem w ostatniej chwili. A droge tam zamknęli zaraz na 8 godz i ludzie tyle stali...
    Ale normalnie google wymiata, omija korki, w tym roku 7 tys po USA - tylko z google [emoji3].
    Nawet na codzień, po moim mieście zwykła jazda którą zawsze na czuja jako moejsxowy robisz , np przedszkole , trening, właczam i widzę że zrobiłbym błąd jadąc po swojemu. Wydaje się, że będzie z maps konkurencji tylko trudniej i trudniej, siła ilości urzadzeń raportujących android jest ogromna i przewaga rośnie...

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    wiesz, czy Ci się wydaje?
    wiesz jak działają te algorytmy, które rzekomo raportują korki? W takim korku myślę, że przynajmniej 20-30% ma działające ajfony - czemu więc apple maps tak świetnie nie przewiduje korków, a mało popularny TomTom robi to tak dobrze?
    czemu google miałoby poświęcać swoje zasoby nietanich programistów, żeby ulepszać te mapy i algorytmy? przecież nic z tego nie ma - google żyje głównie z reklam
    TomTom żyje JEDYNIE z nawigacji - jest w tym o niebo bardziej doświadczony, dedykowany i LEPSZY niż google.

    Przewaga rośnie wg Ciebie bo w życiu pewnie nie używałeś dobrego tomtoma

    ja w tym roku byłem na Sardynii, ile razy mnie wyprowadziło to g... na manowce to nie zliczę. Kosztowo? zjadło mi (przed regulacją UE) 400 zł na transmisję danych w Szwajcarii. Pomijam już, jak "świetnie" ten shit działa w górach i tunelach....

    będzie konkurencji trudniej z dwóch powodów - jeden to marketing googla i te bzdury w które ludzie wierzą (że google maps jest super), drugie to beznadziejna współpraca TomToma z koncernami motoryzacyjnymi, czego Giulia jest najlepszym przykładem (stare mapy i brak traffica)

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    wiesz, czy Ci się wydaje?
    wiesz jak działają te algorytmy, które rzekomo raportują korki? W takim korku myślę, że przynajmniej 20-30% ma działające ajfony - czemu więc apple maps tak świetnie nie przewiduje korków, a mało popularny TomTom robi to tak dobrze?
    czemu google miałoby poświęcać swoje zasoby nietanich programistów, żeby ulepszać te mapy i algorytmy? przecież nic z tego nie ma - google żyje głównie z reklam
    TomTom żyje JEDYNIE z nawigacji - jest w tym o niebo bardziej doświadczony, dedykowany i LEPSZY niż google.

    Przewaga rośnie wg Ciebie bo w życiu pewnie nie używałeś dobrego tomtoma

    ja w tym roku byłem na Sardynii, ile razy mnie wyprowadziło to g... na manowce to nie zliczę. Kosztowo? zjadło mi (przed regulacją UE) 400 zł na transmisję danych w Szwajcarii. Pomijam już, jak "świetnie" ten shit działa w górach i tunelach....

    będzie konkurencji trudniej z dwóch powodów - jeden to marketing googla i te bzdury w które ludzie wierzą (że google maps jest super), drugie to beznadziejna współpraca TomToma z koncernami motoryzacyjnymi, czego Giulia jest najlepszym przykładem (stare mapy i brak traffica)
    Na manowce ?? Nosz kurde , widzisz co czlowiek to odczucia. Ja ustawiam wbudowane navi np garmin i google. Trasa jesli jest ta sama rozne czasy. W 100 ,% okazuje sie ze google mialo racje. I że google nie przewiduje korkow ?? Nie zdażyło mi się wpaść na korek ktoergo google nie widzialo... A km duzo z tym zrobilem. Jeden jedyny wyjatek to ten tunel. Owszem, zdarza sie, ze korek jest w gkogle a nie ma go juz lub krotszy w realu bo "ruszyło" własnie. Ale w drugą strone jest naprawde super.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    google widzi korki, to prawda - kwestia tylko, co z tym robi.... TomTom codziennie na trasie do pracy (mieszkam w dość zakorkowanym ostatnio Pruszkowie) z 3 razy podaje mi alternatywy objazdów, niekiedy ciągnąc mnie o 2-3 zjazdy dalej obwodnicą, bo czas i płynność mają największe znaczenie. Google w tym samym czasie pokazuje mi korek i usilnie mnie w niego pcha, czasem od święta pokazując jakiś średni objazd. Ostatnio na Warmii google chciało żebym objechał obszar o obwodzie 22km (!) bo nie widziało, że jak się cofnę o 100 metrów i skręcę w prawo, po 200 metrach będę na miejscu. Bo droga wąska i nie umiało zasugerować zawrócenia, bo nie ma skrzyżowań...

    Jazda w tunelach z googlem to jest kolejna porażka - np na Maderze zjazdy są bardzo często 50m za kilku-km tunelem, a google zanim złapie fixa nie zdąża pokazać zjazdu. Tomtom symuluje jazdę tunelem na podstawie średniej prędkości z ostatnich kilku kilometrów, więc pokazuje CI, że zaraz za tunelem masz zjazd. Kolejna przewaga - za pomocą kolorów pokazuje, czy przejazd jest górą czy dołem - google nie wpadło na to z tego co widziałem. Wyszukiwanie konkretnych stacji na trasie jest o wiele łatwiejsze w tt, tak samo parkingów w pobliżu miejsca docelowego. Pojedź kiedyś do małych miasteczek w Toskanii, to zobaczysz jak to cenny dodatek - gdzie na całe miasto masz jeden wielopoziomowy parking, do którego TT Cię zaprowadzi, a z googlem będziesz szukał miejsca godzinami.

    Tego jest naprawdę masa - jak zaczynasz obcować z TomTomem (wcześniej też korzystałem z googla), to z każdą podróżą dostrzegasz coraz więcej jego zalet. Nie da się do tego przekonać osoby, która uważa googla za całe dobro świata albo nie chce wydać 800 zł na nawigację dedykowaną, po prostu zdajcie sobie sprawę, że poza google maps są o wiele lepsze dedykowane navi, tak samo jak życie i jedzenie poza Koreą Pn - bo mam wrażenie, że dla Was te google maps to taki Kim Dzong Un trochę - daje Wam miskę ryżu za darmo i otacza Was zasiekami reklam, i stwarza wrażenie jakby poza googlem internet i świat nie istniał

    natomiast żeby była jasność - nawigacja w Giulii jest tak beznadziejna, że absolutnie się nie dziwię i nie neguję zamówienia android/carplay. Od tej poczwary tomtoma co w niej jest to lepszy jest nawet yanosik ) mówię cały czas o dedykowanym tomtomie
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 12-09-2017 o 20:14

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    W takim korku myślę, że przynajmniej 20-30% ma działające ajfony - czemu więc apple maps tak świetnie nie przewiduje korków, a mało popularny TomTom robi to tak dobrze?
    W takim korku na 100 osób dorosłych jest ogromna szansa że 70-80 osób będzie miało telefon z androidem... (uśrednione dla wszystkich krajów cywilizowanych) Google zbiera praktycznie z każdego telefonu informacje o tym czy się porusza. Przez co może mieć najdokładniejsze informacje o korkach na świecie! Jedynie jakieś porozumienie ponad podziałami wszystkich producentów samochodów dało by po LATACH lepsze rezultaty, a to jak wiemy jest niemożliwe.

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    W takim korku na 100 osób dorosłych jest ogromna szansa że 70-80 osób będzie miało telefon z androidem... (uśrednione dla wszystkich krajów cywilizowanych) Google zbiera praktycznie z każdego telefonu informacje o tym czy się porusza. Przez co może mieć najdokładniejsze informacje o korkach na świecie! Jedynie jakieś porozumienie ponad podziałami wszystkich producentów samochodów dało by po LATACH lepsze rezultaty, a to jak wiemy jest niemożliwe.
    to czemu w takim razie tomtom traffic w ogóle działa, i robi to wg mnie lepiej niż google maps, skoro domyślam się, że w korku na 100 osób może dwie mają tomtoma z traffikiem?
    nie ilość jest tutaj najistotniejsza, tylko sposób obrabiania tych danych, algorytmy wyliczające objazdy czy separowanie korków od zwykłego zatrzymania na poboczu. Nie wiem jak to robi tomtom, ale przy znikomej ilości tych urządzeń na drodze ich traffic działa doskonale, traffic googla działa tak sobie, choć 80/100 ludzi ma androida, a traffic w ajfonie dziala beznadziejnie, choc pewnie 20/100 ma iOs.

    Ja rozumiem, że na logikę "im więcej danych tym lepiej", ale jednak na liczbach zupełnie się to nie sprawdza - gdyby było tak jak mówisz, tomtom traffic nie działałby w ogóle (bo nikt go nie używa), a tym czasem ma się całkiem nieźle

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Trafic googla imho dziala swietnie, nie raz i nie dwa zrzuca zjazdami, przelicza, i ...jedziesz wzdluż autostrady gdzie stoją wszyscy.. to norma. Nie jestem fanem googla , windowsa , fb itd. Wrecz przeciwnie. Ale..
    Maps dla mnie są super. No i komórke mam zawsze, nie musze dodatkowej huby wieszać, a dzieki android auto tel nie musze wcale wieszać...

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    za stroną TT poniżej - mam wrażenie, że tomtom korzysta z jakiś poufnych umów z sieciami GSM albo producentami (apple, samsung, lg) skoro przetwarza 500 milionów aparatów - może więc wcale nie ma mniej danych niż mapsy z androida. I tu dochodzimy do kolejnych dwóch aspektów -

    1. poza telefonami (nie wiem w jakim zakresie) tomtom korzysta dodatkowo z urządzeń tomtom (są np często w ciężarówkach), danych z nadzoru ruchu, czujników na ulicach (gdzieniegdzie są) czy trafficu radiowego. Może być tam zatrudniona rzesza ludzi, która te informacje przetwarza (bo im się to opłaca, googlowi już nie). Dodatkowo jest strona, gdzie ludzie mogą na żywo uaktualniać info np o zamkniętych drogach. Może więc mieć o wiele więcej danych niż inne traffiki i nakładać je na siebie celem ich potwierdzenia (mierzenie odległości od genie)

    2. motyw działania - google nie jest instytucją charytatywną. Tomtom zarabia na nawigacjach. To bardzo ważny powód, żeby domniemywać, że będą pracować ciężko żeby to ulepszać. I nie ma tu żadnej "przepaści która się powiększa"

    HOW IT WORKS

    Our Live Traffic is created by merging multiple data sources, including anonymized measurements from GPS enabled devices, mobile phone signals and sensor data from over 500 million devices. We focus on the details to ensure quality and reliability so our customers can focus on their goals.

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    makaronek ale pierdzielisz farmazony (prawie tak jak w temacie o leasingu). Dlaczego TomTom wie gdzie są korki mimo, że prawie nikt nie ma TomToma? Pomyśl. Część mają z urządzeń flotowych, część pewnie kupują od kogoś oraz korzystają z danych ogólnie dostępnych (jest to opisane u nich na stronie w dokumencie). Ja korzystam z googlowych map i bardzo dobrze informuje o korkach, sugeruje alternatywne trasy z uwzględnieniem natężenia ruchu oraz już w trakcie nawigowania czasem podpowiada, że warunki się zmieniły i jest dostępna nowa, szybsza trasa. Poza tym na praktycznie każdym skrzyżowaniu w mieście pokazuje czasy przejazdu jeśli zboczysz z trasy (typu "3 minuty wolniej"). Jeżeli chodzi o wywodzenie na manowce, to Google mi tego nie ufundowało nigdy, natomiast Yanosik kilka razy (przez co raz płaciłem nawet mandat).
    A to, że wg Ciebie 80% ludzi ma androida (chociaż to dane z dupy) to nie znaczy, że wszyscy używają map Google i wysyłają im dane - jest przecież mnóstwo aplikacji do nawigowania.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dla mnie, wyłączając dyskusję nad przewaga jednej nawigacji nad drugą, najważniejsze jest to że nie muszę mieć wbudowanej nawigacji w samochodzie. Płacić za tą namiastkę mnóstwo pieniędzy i nie korzystać z niej. Dla mnie bezdyskusyjną przewagę mają same komórki jako urządzenia. Nikt mnie nie przekona ze patrzenie w ekran w konsoli środkowej na wysokości ramion jest lepsze od możliwości zamontowania go tam gdzie jest mi wygodnie. Dlatego wróżę koniec stacjonarnym nawigacją.

Podobne wątki

  1. 159 - nawigacja Android
    Utworzone przez Alf_ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 08:34
  2. 2 din na Android do 159
    Utworzone przez dexster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 23:37
  3. Radio Android etc.
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory