Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 85

Temat: [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie

    podsumowując wasze wypowiedzi nt Q4, to najpierw stwierdzacie że haldex 5 gen. nie dorasta do pięt Q4. Jednak z późniejszych postów wynika że to jednak bliżej niezidentyfikowane badziewie, które działa jak na załączonym filmie. Czy to jest jakaś wielka tajemnica koncernu Napęd Q4 , kiedy o wszystkich pozostałych napędach 4x4 można się dowiedzieć prawie wszystkiego. skoro haldex jest tańszy a różnicy nie widać.....
    z moich obserwacji wynika że x drive od poziomu x3 jest najskuteczniejsze na drodze i w lekkim terenie.

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    chyba coś źle podsumowałeś. raczej nikt tu nie ma zastrzeżeń do tego jak sprawdza się Q4 (te filmiki które na YT widziałem pokazywały że bardzo dobrze się sprawdza), jedynie widzimy że nie jest to system który zniósłby bardzo intensywne użytkowanie typu ciężki teren, bo pewnie został zaprojektowany do okazjonalnego zadziałania (choćby ze względu na masę?), i to jest w porządku. W końcu Giulia i Stelvio (przynajmniej te <= 280HP) to auta na codzień a nie jakieś woły robocze czy torowe wyścigówki.
    Test w The Grand Tour pokazał że buksowanie w piasku z butem w podłodze przez ~20sekund włącza zabezpieczenie. Podobnie wyszło w Porsche. Kto tak jeździ, raczej gazem operuje się umiarkowanie, co? Jest jeszcze kolejna sprawa - TGT (jak i Top Gear) to program rozrywkowy i tam nie ma przypadków, wszystko trzeba obśmiać, więc nie ździwiłbym się że przed pokazanymi próbami już mocno przeciążyli systemy AWD i wyjechali na rodeo żeby szybko się poddały i żeby było zabawnie.
    Może poszperaj za jakimiś rzetelnymi testami i coś tu wklej
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie

    ok, jest pewnie duże prawdopodobieństwo, że tak jest. Zdaję sobie sprawę że w 99 % obecnych suwów jest podobny napęd i chyba nikt nie oczekuje zdolności terenowych defendera lub podobnych. i tutaj pytanie co mamy na myśli mając lciężki teren, czy to taki jak w filmie z range roverem velarem, czyio forsowanie kilometrowej drogi zasypanej 20 cm śniegiem to za dużo dla dla stelvio. Pytam was jako bardziej doświadczonych, również z innymi systemami 4x4 jak wygląda Q4 na tle konkurentów.
    2 sprawa. mam możliwość zakupu stelvio z 2017 r z produkcji paśdziernik/listopad nowy bez przebiegu , tylko zarejestrowany na salon. benzyna 200 km, wersja super i dodatki za 50000
    070 Szyby tylne przyciemnione 1.700,00 PLN
    357 Relingi dachowe w kolorze aluminiowym 1.400,00 PLN
    4GF 7" wyswietlacz TFT 1.000,00 PLN
    4TA Zaciski hamulców lakierowane na czerwono 1.600,00 PLN
    58B Lakier metalizowany 4.300,00 PLN
    5FB Koła ze stopów lekkich R19" - 10-ramienne, (opony: 235/55/19) 4.400,00 PLN
    79U Aluminiowe listwy progowe 450,00 PLN
    803 Koło zapasowe dojazdowe 0,00 PLN
    8M4Pakiet Asystent kierowcy Plus 3.500,00 PLN
    8PK Pakiet Audio Sound Plus 3.000,00 PLN
    8TWMapa Europy Zachodniej 0,00 PLN
    96S Pakiet Super Sport Design 9.200,00 PLN
    9NP Pakiet Convenience 2.700,00 PLN
    9ZU Pakiet Sport Plus 2.000,00 PLN
    GTDLusterka zewnetrzne składane 1.600,00 PLN
    MMHChromowane ramki szyb 1.600,00 PLN
    RAP Radio z wyswietlaczem 8.8" 1.500,00 PLN
    RB5 Alfa Connect Nav - Nawigacja 8,8" 8.900,00 PLN
    RS9 Radio cyfrowe - DAB

    cena w okolicach 170 tyś. czy wg was warto i czy można się spodziewać jakichś niedociągnięć związanych z początkiem produkcji.

    - - - Updated - - -

    i czy we wszystkich modelach stelvio bardzo się rusza tunel środkowy, bo we wszystkich oglądanych przeze mnie tak było, jakby nie był przymocowany. sprzedawca stwierdził że dużo w tym samochodzie jest aluminium i nie jest na tyle sztywne i pracuje.....>

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Jeśli nie zależy Ci na nowym roczniku, AA/AC i mocniejszym silniku, to ten konfig jest bardzo dobry - ma wszystko, co jest potrzebne w takim aucie. Cztery ostatnie pozycje to typowe naciągacze ceny, ale przy takim upuście można uznać, że to jest bonus :-)

    P.S. Jeśli to jest to auto, to znegocjuj jeszcze te 3600
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#92180c0496
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 17-10-2018 o 21:23
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miro79 Zobacz post
    2 sprawa. mam możliwość zakupu stelvio z 2017 r z produkcji paśdziernik/listopad nowy bez przebiegu , tylko zarejestrowany na salon. benzyna 200 km, wersja super i dodatki za 50000
    070 Szyby tylne przyciemnione 1.700,00 PLN
    357 Relingi dachowe w kolorze aluminiowym 1.400,00 PLN
    4GF 7" wyswietlacz TFT 1.000,00 PLN
    4TA Zaciski hamulców lakierowane na czerwono 1.600,00 PLN
    58B Lakier metalizowany 4.300,00 PLN
    5FB Koła ze stopów lekkich R19" - 10-ramienne, (opony: 235/55/19) 4.400,00 PLN
    79U Aluminiowe listwy progowe 450,00 PLN
    803 Koło zapasowe dojazdowe 0,00 PLN
    8M4Pakiet Asystent kierowcy Plus 3.500,00 PLN
    8PK Pakiet Audio Sound Plus 3.000,00 PLN
    8TWMapa Europy Zachodniej 0,00 PLN
    96S Pakiet Super Sport Design 9.200,00 PLN
    9NP Pakiet Convenience 2.700,00 PLN
    9ZU Pakiet Sport Plus 2.000,00 PLN
    GTDLusterka zewnetrzne składane 1.600,00 PLN
    MMHChromowane ramki szyb 1.600,00 PLN
    RAP Radio z wyswietlaczem 8.8" 1.500,00 PLN
    RB5 Alfa Connect Nav - Nawigacja 8,8" 8.900,00 PLN
    RS9 Radio cyfrowe - DAB

    cena w okolicach 170 tyś. czy wg was warto i czy można się spodziewać jakichś niedociągnięć związanych z początkiem produkcji.

    - - - Updated - - -

    i czy we wszystkich modelach stelvio bardzo się rusza tunel środkowy, bo we wszystkich oglądanych przeze mnie tak było, jakby nie był przymocowany. sprzedawca stwierdził że dużo w tym samochodzie jest aluminium i nie jest na tyle sztywne i pracuje.....>
    Patrz na Stelvio jako w 90% Giulię, więc pewne sprawy jeśli chodzi o dopracowanie trzeba liczyć raczej od 2016r. Po doświadczeniu ze swoją Giulią wyprodukowaną w kwietniu 2018, stwierdzam że jest w miarę dobrze, choć ciągle parę drobiazgów niedopracowanych np : działanie skrzynii AT w trybie D (ale to może dotyczyć tylko wersji 280HP - bo w tych jest lag), działanie android auto (w tej konfiguracji którą podałeś i tak nie ma; u mnie za ok 2tyg będzie wymiana radia na nowe z najnowszym firmwarem) i parę innych mało znaczących drobiazgów albo takich które nie dotyczą Stelvio (opadająca klapa bagażnika jak stoi się pod górkę).
    Jeśli konfig/kolor CI pasuje, to fajnie wyposażone to Stelvio i cena też przyzwoita.

    nie do końca się zgodzę z tym co [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION] napisał, że 4 ostatnie pozycje to naciągacze ceny, tzn navi jest za droga jako opcja, ale skoro nie masz android auto w konfigu to przynajmniej masz jakąś (taką sobie) navi. DAB też się przyda, dzisiaj już nie wypada brać takiego auta bez DAB - coraz więcej stacji nadaje w DAB i za parę lat brak tego może dla wielu potencjalnych nabywców być wadą auta (ale brak android auto też).

    z tego co gdzieś w testach na YT było mówione, to tak, tunel środkowy się rusza (choćby Pertyn na to zwracał uwagę)

    z drugiej strony jeśli np parę naciągaczy kasy (szczególnie navi, a wybrać np android auto zamiast tego) możesz sobie podarować, to możliwe że za niewiele większe pieniądze skonigurowałbyś sobie swoją idealną konfigurację, a do tego miałbyć auto 2 lata rocznikowo nowsze (już 2019) i na pewno ciut bardziej dopracowane. tylko ok3 mcy czekania (a może i trochę więcej bo nawet nie wiem czy chwilowo nie jest zablokowana możliwość zamawiania ze względu na to że włosi nie zdążyli porobić nowych homologacji/WLTP)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie do końca się zgodzę z tym co @prezes-tk napisał, że 4 ostatnie pozycje to naciągacze ceny
    A gdzie ja tak napisałem?

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    coraz więcej stacji nadaje w DAB i za parę lat brak tego może dla wielu potencjalnych nabywców być wadą auta (ale brak android auto też).
    Kupowanie czegoś dla następnego właściciela jest bez sensu. Płacisz krocie a za rok jest to warte 1/5. Nie wiadomo co będzie za 5 lat. To jakby powiedzieć żeby kupować nawigację z TMC bo już za kilka lat to będzie w Polsce. Minęło kilkanaście i nie działa bo wyparte zostało przez internet. Tak samo będzie z radiem. W ogóle większość "normalnych" marek już ma infotainment podłączony do internetu tylko w Fiacie jak w lesie Normalnie spotifaje czy inne deezery działają, podkasty touyuby wszystko masz. Na dabie w Warszawie jest kilka stacji jak ostatnio się bawiłem. Super deal
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A gdzie ja tak napisałem?
    Przepraszam, jakaś pomyłka, powinien być kolega [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION]. Nie wiem czy albo mam coś z oczami nie tak, albo w głowie coś pomieszałem z postami z innych kart (naraz otworzyłem kilka i pewnie coś pomieszałem kto pisał o czym). Wiesz, na komórce mało widać, właściwie tylko swojego posta.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie

    tak, to ten samochód. dzięki za opinię i radę. nie zależy mi na roczniku bo zamierzam tym samochodem pojeździć dłużej.... aa/sc by się przydał ale podobno nie zamierzają takiego dodatku do rocznika 2017

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Jeśli ten konfig i jego cena Ci odpowiada, to nie rzucałbym się na nowy rocznik. Na auto do produkcji nigdzie nie dostaniesz takiego upustu. Wiem, bo sam przez rok próbowałem i w końcu niedawno kupiłem Veloce ze stocku. Też nie mam AA/CP, tylko małą nawigację, ale na trasy mi wystarczy, a po Warszawie nie jeżdżę. Na Śląsku sam wiem gdzie tworzą się korki, a objechać się ich wtedy i tak nie da. Za to nie mam też tych problemów z AA/CP, z którymi dzielnie walczy [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] Jak na razie (odpukać) nie mam też żadnych innych problemów w tym aucie, więc nie sugeruj się pojedynczymi przypadkami. Nigdy nie wiesz, na jaki egzemplarz trafisz, ale warto w ramach negocjacji poprosić o trzeci rok gwarancji gratis, bo widziałem też takie oferty na otomoto. Ja dostałem, ale w ramach oferty lojalnościowej dla posiadacza innej Alfy. Ty sam musisz ocenić, czy to auto jest warte Twoich pieniędzy. Cena za ten konfig jest dobra.

    P.S. Jeśli się zdecydujesz, to zadzwoń, podaj swoją cenę i warunki i … poczekaj 2-3 dni na telefon. Ja tak zrobiłem
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 18-10-2018 o 18:34
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21
  3. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  4. Pytania do posiadaczy
    Utworzone przez mojax w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory