Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 142

Temat: Czyżby KIA Stinger to konkurencja dla Giulii ?

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Ja w Krk widze duzo wiecej Giuli czy Stevio. Wskazniki sprzedazy tez to wspieraja - Stinger sie sprzedaje duzo duzo gorzej niz Giulia (Kia Stinger - 3600 w 2019, Giulia - 10 932)
    Którego rynku dotyczą podane przez Ciebie dane? Tak czy inaczej, to dobra wiadomość!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Ciekawe, czy na pewno i do każdej prędkości, bo z tym akurat różnie bywa. W każdym razie w Giulii/Stelvio też można się o to postarać. Nawet zresztą bez takiej ingerencji auto w trybie D pozwala na wiele, zanim elektronika dobierze nam radość.
    Pewnie chdziło Ci o "odbierze" a nie "dobierze" . Ale co masz na myśli mówić o pozwalaniu na wiele? Ja na razie kilka jazd testowych zaliczyłem, Veloce Q4, nie miałem okazji spradzić tego. Ciekawe czy 200KM daje się pobawić trochę.
    Ostatnio edytowane przez Mix ; 18-02-2020 o 14:04

  2. #112
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Pewnie masz na myśli "odbierze" a nie "dobierze"
    Poprawione

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Ale co masz na myśli? Ja na razie kilka jazd testowych zaliczyłem, Veloce Q4, nie miałem okazji sprdzić tego. Ciekawe czy 200KM daje się pobawić trochę.
    [Giulia Veloce 280 KM] W trybie N auto pozwala na lekkie uślizgi. Auto się ewidentnie ślizga i trzeba robić kontry kierownicą. W trybie D trzeba się już bardziej postarać, żeby elektronika wkroczyła do akcji.

    Zobacz zresztą jak seryjne Stelvio na testach dziennikarskich idzie bokiem, jak klasyczny czterołap - na prostych w zasadzie kołach. [Czas: 14:30]
    https://youtu.be/u5Ve-Et_Ba8?t=870


    Tutaj z kolei masz film z zabawy na zaśnieżonej drodze. Tryb D (czyli ESC ON). Zobacz jak fajnie się można bawić. Jak rzadko i późno ingeruje elektronika (migająca kontrolka ESC).
    https://www.youtube.com/watch?v=I8_Vh9ysNWE

  3. #113
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Którego rynku dotyczą podane przez Ciebie dane? Tak czy inaczej, to dobra wiadomość!

    - - - Updated - - -



    Pewnie chdziło Ci o "odbierze" a nie "dobierze" . Ale co masz na myśli mówić o pozwalaniu na wiele? Ja na razie kilka jazd testowych zaliczyłem, Veloce Q4, nie miałem okazji spradzić tego. Ciekawe czy 200KM daje się pobawić trochę.
    Dane sprzedazy w Europie.

  4. #114
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Jeździłem przed zakupem Giulii nowym Stingerem GT line 2.0 i jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to Giulia jest lżejsza (co czuć), układ kierowniczy jest ostrzejszy, lepiej odbiera się ci się dzieje z samochodem, skrzynia robi lepsze wrażenie. W Stingerze za to lepiej czułem hamulec, wewnątrz samochód jest obszerniejszy, za to ma mniejszy bagażnik i słabszą widoczność. Audio HK było w obu samochodach, choć chyba lepiej gra w Kii. Co do wykończenia wewnątrz w mojej opinii na remis (porównuję wersje GT Line i Lusso).
    Stinger 245km według mnie jeździ troszkę słabiej niż Giulia 200km, pewnie masa robi swoje. Tak dla porównania dwa przykładowe starty 0-200:
    https://www.youtube.com/watch?v=TOnmsMT-7lI
    https://www.youtube.com/watch?v=qt2K-WqOfsM
    W Częstochowie Giulie można pewnie policzyć na palcach jednej ręki, Stingerów jest więcej.

  5. #115
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Tutaj z kolei masz film z zabawy na zaśnieżonej drodze. Tryb D (czyli ESC ON). Zobacz jak fajnie się można bawić. Jak rzadko i późno ingeruje elektronika (migająca kontrolka ESC).
    https://www.youtube.com/watch?v=I8_Vh9ysNWE
    Była już o tym mowa... kontrolka ESP w AR zaczyna mrugać kiedy ESP już nie daje rady, a nie tak jak w każdym innym aucie - kiedy pracuje. Więc elektronika ingeruje dużo dużo wcześniej - właściwie przy każdym najmniejszym uślizgu, tylko że na śniegu nie zdąży zareagować, bo auto już leci bokiem.

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    [Giulia Veloce 280 KM] W trybie N auto pozwala na lekkie uślizgi. Auto się ewidentnie ślizga i trzeba robić kontry kierownicą. W trybie D trzeba się już bardziej postarać, żeby elektronika wkroczyła do akcji.
    Jeżeli uważasz, że Veloce można się "bawić" to chyba powinieneś zmienić opony... Jeździłem 3 miesiące na Pirelli PZero, potem 3 miesiące na SottoZero3 - Veloce nie pozwala na ŻADEN poślizg! Nie ważne czy na dworze jest 30 stopni czy -5, czy sucho czy ulewny deszcz, Czy prosta, zakręt czy rondo, Czy przyspieszasz delikatnie, czy pełnym ogniem, Czy w trybie N czy D. Nawet na mokrym przejściu dla pieszych nie dzieje się totalnie nic. Auto klei się jak poje*ane, chociaż wiele razy zmuszałem je do utraty przyczepności. Każdy poślizg trwa 10-20cm, potem szarpnięcie ESP i koniec zabawy. Jedynie zmiana nawierzchni w trakcie przyspieszania wyprowadza ją z równowagi - mam taki odcinek gdzie zawracam z kostki na asfalt - pełny ogień i tylna oś ucieka - ale też max 1metr i szarpnięcie ESP. Podobnie przy ostrych zakrętach wyraźnie pochylonych w dół. Ani razu nie nazwałbym tego "zabawą". Veloce nie pozwala na zabawe - ona daje trakcję i pewność siebie, ale nie zabawę.
    Śnieg to co innego - tam wystarczy impuls, żeby auto odkleić, a jak już leci, to możesz je kontrolować tak jak gość na filmie. Ja tej przyjemności nie miałem bo WLKP śniegu w tym roku nie widziała. w BMW po śniegu latałem bokiem z pełną kontrolą trakcji, bo jak sie auto już odkleiło, to ESP mogło sobie walczyć.
    Zobacz na ile pozwala Xdrive w M340i - ok, moc dużo większa, ale tak się właśnie powinno zachowywać auto AWD z preferencją tylnej osi - tam faktycznie masz zabawę na każdym zakręcie, pod warunkiem, że tego chcesz. Wystarczy więcej gazu i tyle. Nie potrzeba ani śniegu, ani nawet deszczu.
    Nie zauważyłeś, że wszystkie filmy z "zabawą" Giulia/Stelvio Q4 są na śniegu? Pokaż na ile pozwala na suchym czy mokrym. Albo pokaż jak Ty się "bawisz" bez śniegu.
    Ostatnio edytowane przez gruby19 ; 18-02-2020 o 15:39

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=82875]gruby19[/MENTION], no to mamy różne odczucia chyba, że dla Ciebie zabawa to jazda driftem na pełnej kontrze ;-)
    To auto nawet na suchym dość łatwo można sprowokować do lekkiej nadsterowności, czy to na dohamowaniu do zakrętu (nawet bez przeciwskrętu), czy też przy wyjściu z wolnego ciasnego zakrętu. Im gorsza przyczepność, tym oczywiście łatwiej. Przy dohamowaniach sprawę na pewno ułatwia LFB, ale to można spokojnie pominąć. W każdym razie można bawić się masą samochodu i elektronika na trochę pozwala, co jest dla mnie pewnym zaskoczeniem. In plus oczywiście. W Subaru Legacy, którym poprzednio jeździłem, przy włączonym ESP, ingerencja elektroniki następowała wcześniej. Trakcji nie porównuję, bo Legacy było trochę słabsze i miało jednak stały napęd na 4 koła. Z przewagą tyłu wprawdzie (45/55 - przekładnia planetarna ze sprzęgłem wielopłytkowym), ale jednak stały.
    Tak dla porównania - jakiś czas temu prowadziłem Mercedesa E z jakimś większym dieslem i tam po prostu od razu migała lampka ESP, ale auta nie dało się wyprowadzić z równowagi. Zero uślizgu.

  7. #117
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Panowie, obejrzyjcie dokładnie ten film na ekranie większym niż w telefonie - tam pali się kontrolka FCW czyli pewnie było coś kombinowane w stylu włączenia trybu Race. Gdyby ślizgał się tylko w wyniku zmiany obciążenia osi byłoby widoczne wyraźne zmniejszenie prędkości - system pilnuje, żeby jak najszybciej ustabilizować auto.

  8. #118
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    nie wiem... może u mnie szpera tak miesza...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Panowie, obejrzyjcie dokładnie ten film na ekranie większym niż w telefonie - tam pali się kontrolka FCW czyli pewnie było coś kombinowane w stylu włączenia trybu Race. Gdyby ślizgał się tylko w wyniku zmiany obciążenia osi byłoby widoczne wyraźne zmniejszenie prędkości - system pilnuje, żeby jak najszybciej ustabilizować auto.
    a gdy wyłączysz FCW z poziomu komputera, to ta kontrolka się nie zaświeci? ja nie sprawdzałem, ale wiem, że w trybie RACE ona się świeci. Z resztą - recenzowaliśmy już ten film w innym wątku i chyba w podobnym gronie.

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Coś jest na rzeczy, bo ekonomizer świeci się na żółto a to chyba tylko w Race jest możliwe.

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Ale gość dodał na początku filmu napis, że jedzie w trybie D i nie potrafi wyłączyć ESC. Tak mi wyszło z tłumaczenia w Google Translator.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Transport Giulii z fabryki do salonu
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 10:23
  2. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  3. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  4. Drążki Watta made in Poland -> Konkurencja dla RSR :)
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory